Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD stracił na wartości w zeszłym tygodniu po tym, jak kupujący nie zdołali pokonać oporu w postaci linii trendu blisko 1,1200. Pisałem tym poziomie 13 sierpnia.

Fakt, że kupujący nie byli w stanie przełamać obszaru przy 1,1200, był dość wymowny. Odrzucenie w zeszłym tygodniu  poziomu oporu doprowadziło do czegoś, co wydaje się być kolejnym niższym szczytem na interwale dziennym.

Pytanie brzmi: czy doprowadzi to do kolejnego niższego dołka?

Para musiałaby teraz pokonać obszar wsparcia przy 1,1030, by to zrobić. Jednak tak długo, jak 1,1110 wytrzymuje w tym tygodniu w roli oporu, taka możliwość jest uzasadniona.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem powyżej 1,1110 odsłoniłoby ponownie strefę przy 1,1180.

Kurs EURUSD stracił na wartości w zeszłym tygodniu po tym, jak kupujący nie zdołali pokonać oporu w postaci linii trendu blisko 1,1200

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD wydaje się być gotowa na odbicie w tym tygodniu. Wspomniałem w minionym tygodniu, że kupujący potrzebują zamknięcia powyżej 1,2100, aby aktywować powrót do oporu kanału blisko 1,2300. Dokonało się to właśnie w trakcie piątkowego zamknięcia.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam na temat ubiegłotygodniowego ruchu to fakt, że miał on miejsce w piątek. Często jest to najmniej płynny dzień, co oznacza, że ​​wybicia są podatne na niepowodzenia.

Nie znaczy to jednak, że GBPUSD nie znajdzie wsparcia przy 1,2100, ale uważam, że warto poczekać na jakąś byczą akcję cenową. Jeśli chodzi o opór, górne ograniczenie kanału blisko 1,2300 prawdopodobnie przyciągnie sprzedających.

USDJPY

Kurs USDJPY odbił w zeszłym tygodniu od obszaru wsparcia przy 105,00. O potencjalnym odbiciu pisałem w zeszłą niedzielę.

Istnieje kanał spadkowy, który rozciąga się od marcowego minimum i kwietniowego maksimum. Możesz zobaczyć, jak para natknęła się tu na kupujących 6 i 7 sierpnia. Tylko z tego powodu nie byłem zainteresowany graniem krótko na USDJPY.

Tak naprawdę nie byłem zainteresowany ani kupnem ani sprzedażą tej pary. Czułem, że rynek potrzebuje więcej czasu, aby dowiedzieć się, dokąd chce zmierzać.

Jednak fakt, że USDJPY złapał oferty na 105,00, wcale nie oznacza, że ​​nadszedł czas na kupno, przynajmniej nie dla mnie. Zwróć uwagę jak region przy 106,80 przyciągnął sprzedających przy kilku ostatnich próbach.

Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że 106,80 to dołek z 25 czerwca. Jak wiemy, poprzednie wsparcie staje się nowym oporem.

Do czasu, gdy USDJPY nie wróci powyżej 106,80 na zamknięciach dnia, kupujący będą nadal się zmagać. Podoba mi się pomysł zakupu pary, ale dopiero wtedy, gdy byki pokonają 106,80.  Może to spowodować powrót notowań do oporu kanału blisko 108,00 lub wyżej, a zatem nie ma potrzeby przyspieszania wejścia.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDUSD

Kilka tygodni temu złapaliśmy złapaliśmy wyjątkowego shorta na AUDUSD.

Setup zmaterializował się 25 lipca, kiedy doszło do zamknięcia notowań pod wsparciem kanału wzrostowego. Mogliśmy wtedy grać na zniżkę AUDUSD do obszaru wsparcia przy 0,6750.

Jednak od czasu osiągnięcia naszego celu w dniu 5 sierpnia, dolar australijski utknął trochę w martwym punkcie. Nie jest to jednak zaskakujące.

Para usytuowana jest na wsparciu kanału blisko 0,6730, a ostatnio również złapała ofertę na horyzontalnym poziomie 0,6750.

Nawet jeśli AUDUSD zamknie się pod wsparciem kanału, nie będę się zastanawiał, ponieważ tego rodzaju wybicie jest zwykle początkiem pułapki na niedźwiedzie.

Z drugiej strony, kupujący muszą pokonać obszar oporu przy 0,6820/30, jeśli zamierzają w tym tygodniu wypychać ceny w górę.

Tak długo jak 0,6830 wytrzymuje jako opór na zamknięciach dnia, para AUDUSD pozostanie pod presją. Zamknięcie powyżej 0,6830 odsłoniłoby kolejny kluczowy opór na 0,6910.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

GBPJPY

GBPJPY stracił w ostatnich tygodniach sporo gruntu. Od czasu zamknięcia notowań pod obszarem przy 135,40, para wyprzedana została na niemal 900 pipsów.

Jednakże akcja cenowa z zeszłego tygodnia wygląda stosunkowo konstruktywnie dla kupujących.

Po pierwsze, zauważ, jak rynek utrzymywał wsparcie przy 126,80. Po drugie, GBPJPY nakreślił coś, co wydaje się być wyższym dołkiem między 14 a 15 sierpnia. Po trzecie, para zakwestionowała w piątek obszar oporu przy 129,60.

Chociaż kupujący nie byli w stanie pokonać 129,60 w zeszłym tygodniu, wyższy dołek w kierunku tego obszaru może aktywować wybicie w górę, w tym tygodniu. Pozostaje jedynie obserwować, co się wydarzy, ponieważ w tej chwili nie ma potwierdzonego setupu.

Zamknięcie powyżej 129,60 odsłoniłoby kolejny kluczowy opór na 132,20. Alternatywnie, zamknięcie poniżej 126,80 otworzy drzwi do świeżych minimów, w tym strefy wsparcia tuż poniżej 123,00.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here