Naga MarketsKurs euro EUR/USD, funta GBP/USD, jena (AUD/USD), dolara australijskiego EUR/AUD, złota XAU/USD 19-2października 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, jena, dolara australijskiego i cenie złota do 23 października 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro (EUR/USD)

Kurs pary walutowej EUR/USD nie zmienił się znacząco w ostatnich dniach. Brak momentum i kluczowych poziomów trzymał mnie ostatnio z daleka od tej pary.

Jednakże, nadal podoba mi się koncepcja pchnięcia notowań euro w rejon przy 1,1450, zanim zmaterializuje się kolejny ruch wzrostowy.

Spojrzenie na interwał miesięczny pokazuje, dlaczego jest to mój podstawowy scenariusz (więcej w wideo na końcu artykułu).

Oznacza to, że możemy zobaczyć dalsze osłabienie Eurodolara w kierunku 1,1615. Zamknięcie poniżej tego poziomu odsłoniłoby krytyczny obszar wsparcia między 1,1450 a 1,1500.

Kurs funta (GBP/USD)

Kurs funta (GBP/USD) również stał się niekorzystny po zamknięciu poniżej strefy przy 1,3000. Wyglądało na to, że kupujący chcieli pchnąć ceny w górę po zamknięciu ponad tym obszarem, ale tak się nie stało.

Na razie zostawię parę walutową GBP/USD w spokoju.

Być może będziemy musieli zobaczyć spadek, zanim byczy trend na wykresie miesięcznym będzie zdoła się utrzymać.

Kurs jena (USD/JPY)

O tej strukturze na parze walutowej USD/JPY pisałem 9. października. Niższe szczyty od lutego wskazują na dalsze osłabienie, być może z powrotem w kierunku 104,20.

Jednak pomimo przebicia z 12. października pod krótkoterminową linię trendu, para walutowa USD/JPY nie zdziałała jeszcze zbyt wiele. To był spójny motyw dla całego rynku.

Mając to na uwadze, jeśli obszar przy 105,60 wytrzyma, a kurs jena nadal będzie rysować niższe szczyty, zobaczymy kolejny ruch spadkowy w kierunku 104,20.

Potrzeba zamknięcia sesji pod tym poziomem, aby otworzyć drzwi do kolejnego kluczowego wsparcia przy 101.00.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

Kurs euro do dolara australijskiego (EUR/AUD)

Para walutowa EUR/AUD, podobnie jak wiele innych rynków, od miesięcy porusza się bokiem. Domniemam, że rynki jako całość pozostaną niezdecydowane aż do listopadowych wyborów w USA.

Z tego powodu zmniejszyłem swoje pozycje.

Jest jednak para, na którą mam oko, to właśnie EUR/AUD. Niezdecydowany ruch pary od czerwca nakreślił dobrze zdefiniowany kanał boczny.

Wsparcie wypada blisko 1,6100 lub nieco powyżej z oporem na poziomie 1,6570. Ważne jest tutaj to, czy handlujesz w kanale, czy czekasz na wybicie.

Chociaż powyższe zależy wyłącznie od Ciebie, powiem, że ten kanał istnieje od miesięcy, co oznacza, że ​​może nie wytrzymać zbyt długo. Jeśli tak jest, lepiej poczekać na wybicie.

Ponadto, zwróć uwagę na niedawny wyższy dołek z początku tego miesiąca. Może to wskazywać na nieuchronne zamknięcie nad obszarem przy 1,6570.

Jeśli byki na parze walutowej EUR/AUD zdołają pokonać opór przy 1,6570 na zamknięciach sesji, mogłoby to otworzyć drzwi do wyższych cen, np. do poziomu 1,7000. To byłby mój cel po wybiciu ponad 1,6570.

Pamiętaj tylko, że nie ma żadnych gwarancji, a wybicia bywają nieudane.

Na razie jednak wszystko zależy od tego, czy kupujący przełamią 1,6570, aby otworzyć drzwi do strefy przy 1,70.

Jeśli to się nie uda, będę czekał na spadek do 1,6100 w następstwie wybicia tego poziomu.

Cena złota (XAU/USD)

Wyglądało na to, że złoto (XAUUSD) chciało zamierzało ostatnio wybić, ale kupujący nie zdołali utrzymać cen powyżej strefy przy 1910.

Teraz wygląda na to, że mamy w grze mniejszą strukturę, której górne ograniczenie rozciąga się od szczytu z 18 sierpnia.

Biorąc pod uwagę niepowodzenie w zeszłym tygodniu, to możliwe, że w tym tygodniu zobaczymy powtórny test poziomu 1850.

Jednak nawet zamknięcie dnia poniżej 1850 nie zanegowałoby byczej perspektywy. Otworzyłoby jedynie drzwi do wsparcia przy 1790.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here