Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EUR/USD zakończyła miniony tydzień jedynie 30-pipsów pod kluczowym oporem stanowionym przez górne ograniczenie formacji klina. Dopóki poziom ten pozostaje nienaruszony na zamknięciach dniach, kontrolę na rynku posiadają sprzedający.

Gdyby jednak kupującym udało się  w tym tygodniu pokonać opór klina blisko 1,1340/50, prawdopodobnie będziemy świadkami umocnienia głównej pary walutowej.

Tak więc w obecnym tygodniu kluczowy opór wypada na poziomie 1,1340/50, natomiast wsparcie znajdziemy blisko 1,1200. Kluczowym wydarzeniem na rynku będzie decyzja i oświadczenie FOMC odnośnie polityki monetarnej oraz piątkowe odczyty PMI z Europy.

EUR/USD - wykres dzienny - 18 marca 2019

GBPUSD

Pomimo czwartkowego osłabienia, byki i tak dominowały na parze walutowej GBP/USD. Od poniedziałkowego luki spadkowej, kurs zyskał 330-pipsów i pokonał poziom 1,3200.

Nastawienie na funcie jest pro-wzrostowe, jednak możemy nadal spodziewać się zmiennej akcji cenowej. W związku z tym, GBP/USD może być parą trudną do handlu.

Najbliższe wsparcie na obecny tydzień znajdziemy blisko 1,3200. Kluczowy opór wypada na 1,3440.

GBP/USD - wykres dzienny - 18 marca 2019

USDJPY

Krótkoterminowy trend wzrostowy USDJPY jest nadal nienaruszony, pomimo pewnych problemów, które wystąpiły w piątek. Od 3 stycznia wrażliwa na ryzyko para USDJPY oraz inne pary z jenem wykazują tendencję wzrostową.

Jednakże na początku marca kupujący natrafili na mur w postaci poziomu 111,90. 5-go marca nakreślony został nawet sygnał sprzedażowy, który doprowadził do 100-pipsowego spadku.

Z poziomem 111,90 kupujący zmagali się ponownie w miniony piątek. Jednak faktem jest, że wciąż tworzone są wyższe szczyty i wyższe dołki.

Dopóki to się nie zmieni, bycze momentum obowiązuje. Jedynie zamknięcie dnia poniżej wsparcia przy 111,00 sugerowałoby zwrot w kierunku południowym.

Alternatywnie, potrzeba zamknięcia sesji ponad obszarem przy 111,90, aby odsłonić następny kluczowy opór na 113,20. Trudno to zauważyć na pierwszy rzut oka, ale obszar przy 113,20 służył jako swoisty punkt zwrotny od szczytu z lipca 2018 roku.

Jeśli poziom 113,20 pozostanie przetestowany, oczekuje, iże przyciągnie sprzedających. Na parze USD/JPY pozostaje nastawiony neutralnie, dopóki nie zobaczę czegoś więcej ze strony kupujących lub sprzedających.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USD/JPY - wykres dzienny - 18 marca 2019

AUDUSD

Ogólnie rzecz biorąc na parze walutowej AUD/USD wciąż jesteśmy świadkami trendu spadkowego. Cena porusza się przy tym w kanale.

Jednakże nie byłbym zaskoczony, gdyby notowania skierował się w nadchodzących tygodniach do oporu kanału na 0.7180. Interesujące będzie zobaczyć, do czego zdolni są kupujący jeśli dojdzie do takiego retestu.

Aktualnie zamierzam pozostać nastawiony neutralnie na AUDUSD, ale respektuję potencjał do większego ruchu wzrostowego, zwłaszcza jeśli zobaczymy ponowny test oporu kanału.

AUD/USD - wykres dzienny - 18 marca 2019


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

CADJPY

W miniony czwartek kupujący zaprowadzili notowania CADJPY do oporu na 83,80. Dodatkowa presja sprzedaży na tym poziomie pojawiła się w piątek, gdzie cena nakreśliła nawet niedźwiedzie objęcie.

Par walutowa CADJPY pozostaje w tym tygodniu podatna na spadki, podczas gdy kurs na zamknięciach dnia utrzymuje się poniżej 83,80.

Jak już wspomniałem w ubiegłym tygodniu, kolejne kluczowe wsparcie wypada blisko 82,40, a następne w obszarze na 80,55.
Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 84,00 odsłoniłoby poziom 84,80.

CAD/JPY - wykres dzienny - 18 marca 2019


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here