Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDCAD, NZDUSD oraz XAUUSD, 18 - 22 maja 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EURUSD, GBPUSD, USDCAD, NZDUSD oraz XAUUSD do 22 maja 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EURUSD

Kolejny tydzień, kolejna runda konsolidacji na EURUSD.

Para w ubiegłym tygodniu nadal wywierała presję na obszar wsparcia przy 1,0770/80, który zbiega się z wieloletnią linią trendu biegnącą od minimów z 2000 roku.

Jak mówiłem już od tygodni, sprzedający muszą pokonać region przy 1,0750 na zamknięciu miesiąca, aby potwierdzić wybicie z wieloletniego trendu wzrostowego.

Oczywiście, zamknięcie dnia poniżej wsparcia klina widocznego poniżej byłoby również niedźwiedzie w krótkim okresie. Kluczowy opór na nadchodzący tydzień znajdziemy przy 1,0900.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD pięknie rozegrała się dla nas w zeszłym tygodniu.

W następstwie zamknięcia w dniu 11 maja pod wsparciem klina przy 1,2360, obszar ten 12 maja stał się nowym oporem.

Formacja klina poniżej i potencjalny ruch ruchu poniżej 1,2360 to coś, o czym wspomniałem w prognozie z zeszłego tygodnia.

Możesz także zobaczyć, jak GBPUSD „opierał się” na wsparciu przez kilka dni.

Mówię o tym w wideo umieszczonym na końcu wpisu. Jest tam także mowa, jak możesz użyć tego rodzaju akcji cenowej, aby określić prawdopodobny kierunek ruchu rynku nawet jeszcze przed wybiciem.

Jako, że GBPUSD znajduje się teraz poniżej 1,2200, obszar ten staje się oporem, a wsparcie wypada na poziomie 1,2000.

USDCAD

O parze walutowej USDCAD pisałem w piątek.

Sposób, w jaki para konsolidowała w kanale spadkowym po marcowym rajdzie, wydaje mi się konstruktywny.

Ponadto USDCAD naciska na opór kanału, jednocześnie rysując wyższe minima. To wskazuje na zbliżające się, bycze wybicie.

Mogę się mylić, a obszar oporu przy 1,4130/40 może zepchnąć USDCAD w tym tygodniu. W takim przypadku miej oko na 1,3850.

Jeśli jednak kupujący USDCAD doprowadzą do zamknięcia dnia powyżej 1,4140, obszar ten stanie się nowym wsparciem. Kluczowy opór powyżej 1,4140 znajdziemy przy 1,4340 oraz 1,4660.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

NZDUSD

NZDUSD to kolejna para, która doskonale rozegrała się dla nas w zeszłym tygodniu.

Od tygodni mówiłem, że ostatnia runda konsolidacji wyglądała bardziej jak formacja kontynuacji niż cokolwiek innego.

Rzeczywiście, piątkowa sesja potwierdziła moje podejrzenia wraz z wybiciem wsparcia kanału blisko 0,5990.

Mieliśmy też niedźwiedzie objęcie 11 maja, które pozwoliło niektórym członkom DailyPriceAction na wejście w pozycje krótką.

Nie zapominaj też, że para walutowa NZDUSD nadal handlowana jest poniżej 0,6200, czyli wieloletniej linii trendu, która została przełamana w marcu.

Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada przy 0,5860, a następnie 0,5650. Opór znajdziemy natomiast w okolicach 0,5990.

Złoto (XAUUSD)

Na złocie XAUUSD (złoto) w obrębie wieloletniego trendu wzrostowego rozwinęła się formacja klina. Już samo to było wskazówką, że formacja stanowi wzór kontynuacji.

Co więcej, sposób, w jaki XAUUSD naciskał na opór klina bez cofnięcia, sugeruje, że popyt rósł. W wideo zamieszczonym na końcu wpisu wyjaśniam tę dynamikę na wykresie 4-godzinnym.

W tym tygodniu wsparcie znajdziemy przy 1710/20, a opór stanowi 1740/50. Potrzeba zamknięcia dnia powyżej 1750, by otworzyć drzwi do poziomu 1800.

Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here