Naga Markets



dpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W minionym tygodniu, para Eurodolar wyglądała na zagubioną. Wydawało się, że cena będzie rosła po wtorkowej formacji objęcia, jednak środowa sesja wymazała całość zysków.

Niezdecydowanie prześladuje EUR/USD od października ubiegłego roku, a konsolidacja pojawiła się wcześniej, bo już w maju.

W związku z powyższym, mądrze byłoby ograniczyć oczekiwania. Obecne warunki rynkowe nie sprzyjają bowiem celom odległym na 400-pipsów. Bardziej odpowiednie wydają się ruchy 100 – 150 pipsowe.

Zatem jeśli dojdzie do odbicia od wsparcia przy 1.1215/50 w ciągu nadchodzących sesji, sensowny cel może stanowić obszar oporu blisko 1.1450/80, gdzie opór horyzontalny zbiega się z górnym ograniczeniem kanału spadkowego.

EUR/USD - jeśli dojdzie do odbicia od wsparcia przy 1.1215/50 w ciągu nadchodzących sesji, sensowny cel może stanowić obszar oporu blisko 1.1450/80

GBPUSD

Także para GBP/USD jest w tym roku trudna do rozgryzienia. W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkam kilku fałszywych wybić.

Ostatnie fałszywe wybici ponad opór kanału wskazuje na potencjał do dalszych spadków. Wszystko zależy od tego, jak para zareaguje na obszar przy 1.3000, kiedy (jeśli w ogóle) zostanie przetestowany jako nowy opór.

Niedźwiedzia akcja cenowa z tego obszaru, może spowodować osunięcie. Chociaż zamknięcie powyżej 1.3000 byłoby bycze, nie nastawiałbym się na kupowanie ze względu na to, że poziom ten nie sprawdziła się w roli wsparcia na początku tego miesiąca. Kluczowe wsparcie w tym tygodniu wypada na 1.2700.

USDJPY

Rajd na USD/JPY trwa od momentu flash crasha z 3 stycznia, który wstrząsnął parami z jenem japońskim.

W ubiegłym tygodniu kupujący pokonali poziom 110.00 i wydawało się, że są gotowi do ataku na kolejny opór przy 111.40/70. Do tego jednak nie doszło.

Dopóki notowania utrzymują się ponad nowym wsparciem przy 110.00, rajd wzrostowy pozostaje nienaruszony. Nie będę zatem próbował rozgrywać pozycji krótkich z 111.40/70 chyba, że zobaczę niedźwiedzią akcję cenową, taką jak pin bar. W mojej opinii, sprzedawanie obecnego rajdu bez jakiegokolwiek potwierdzenia jest zbyt ryzykowne.

Alternatywne podejście zakłada wypatrywanie okazji zakupowych ze wsparcia na 110.00. Jednak ponownie, najpierw chciałbym zobaczyć sygnał price action.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

CADJPY

W miniony czwartek na CAD/JPY uformowała się niedźwiedzia formacja objęcia. Formacja taka jak na lub w pobliżu swingu zwykle sugeruje wyczerpanie wsród kupujących.

Jednak do tej pory rynki były trudne do odczytania w 2019 roku. Widzieliśmy już, jak kilka różnych formacji świecowych zawodzi, nie wspominając o fałszywych wybiciach na wykresach dziennych, czy nawet tygodniowych.

Mając to na uwadze, nie jestem pewien, czy sprzedający będą w stanie utrzymać CADJPY w tym tygodniu poniżej 83.80. Jeśli im się nie uda uda, o wile istotniejszy poziom oporu znajduje się blisko 84.50. To dawne wsparcie dla kanału z 2016 roku i właśnie z tego poziomu wolałbym sprzedawać CADJPY.

Nie tylko dlatego, że dawałoby to bardziej korzystny stosunek ryzyka do zysku, ale dlatego, że według mnie poziom 84.50 jest bardziej znaczący. Kluczowe wsparcie wypada natomiast na 81.90 i 80.55.

Złoto (XAU/USD)

Kluczowy poziom wsparcia dla złota (XAUUSD) wypada na 1300. Poziom ten był kilkukrotnie testowany, a rynek konsolidował się ponad nim od końca stycznia.

Jednak piątkowy rajd sugeruje, że konsolidacja mogła się skończyć. Jeśli tak faktycznie będzie, to możemy zobaczyć jak złoto przedłuża ostatnie zyski powyżej kluczowego oporu w pobliżu 1320/5. To odsłoniłoby kolejny obszar oporu między 1350 a 1360.

Pamiętaj, że potrzeba zamknięcia dnia powyżej 1320/5, by zabezpieczyć wybicie. Do tego czasu obszar ten będzie nadal przyciągał sprzedających.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here