Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD pozostawał przewidywalny w zeszłym tygodniu. W wideo z 5 listopada wspominałem o znaczeniu obszaru wsparcia między 1,0990 a 1,1020.

Wspomniałem również o tym, że zamknięcie dnia poniżej 1,1070 może zepchnąć parę niżej. Do zamknięcia doszło 6 listopada, co z kolei doprowadziło w ubiegłym tygodniu do powtórnego testu i późniejszego odbicia od 1,0990.

Tak naprawdę czwartkowe minimum było o tylko jeden pips poniżej tego poziomu (1,0989).

Czwartkowa świeca potwierdziła również sygnał zakupowy w postaci byczego objęcia, który wyniósł notowania EURUSD w piątek na jeszcze wyższe poziomy.

Jednakże przed bykami na euro test kluczowego poziomu 1,1070 w tym tygodniu. Zamknięcie dnia ponad tym poziomem odsłoni opór przy 1,1170/80.

Alternatywnie, ruch powrotny do 1,1020 byłby w mojej opinii oznaką słabości. Będzie to jednak wymagało zamknięcia sesji pod wsparciem kanału wzrostowego w pobliżu 1,0970/80, aby zakwestionować krótkoterminową perspektywę wzrostową.

Kurs EURUSD pozostawał przewidywalny w zeszłym tygodniu

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD dalej konsolidowała w zeszłym tygodniu między wsparciem przy 1,2770 a oporem blisko 1,2980. Jak wspominałem we poście z 7 listopada, potrzeba zamknięcia dnia  poza tym zakresem żeby funt do dolara odzyskał swój impet. Oczekiwać można, że do tego akcja cenowa pozostanie niepewna.

Skłaniam się jednak ku wzrostom, biorąc pod uwagę krótkoterminowy trend, na który wskazują wyższe dołki i szczyty. Zamknięcie dnia ponad strefą w obrębie 1,2980 odsłoniłoby 1,3170.

Alternatywnie, zamknięcie sesji poniżej 1,2770 sugerowałoby odwrócenie na spadki w kierunku kolejnego kluczowego wsparcia przy 1,2570.

Para walutowa GBPUSD dalej konsolidowała w zeszłym tygodniu między wsparciem przy 1,2770 a oporem blisko 1,2980

USDJPY

Para walutowa USDJPY potwierdziła w ubiegłym czwartek formację wzrostowego klina.

Piątkowa sesja była jednak bliska jej zanegowania. Wzrost przed weekendem prawie doprowadził do zamknięcia notowań z powrotem w obrębie formacji, jednak ostatecznie, kupujący nieco ulegli.

Nie oznacza to jednak, że sprzedający wyszli z tarapatów. Niezbędne jest teraz, by niedźwiedzie pokazały siłę na początku tygodnia.

Jeśli tak się nie stanie, a kurs zamknie dzień powyżej 108,96, możliwe, że zaobserwujemy kolejny wzrost notowań pary wrażliwej na ryzyko. Skłaniam się jednak ku stronie krótkiej, o ile sprzedający zdołają utrzymywać notowania poniżej 108,80/90 na zamknięciach dnia.

Para walutowa USDJPY potwierdziła w ubiegłym czwartek formację wzrostowego klina.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

NZDUSD

O parze walutowej NZDUSD pisałem w piątek. Mówiąc dokładniej, wspomniałem, że byczy potencjał dla formacji odwróconej głowy i ramion jest nadal nienaruszony.

Do tego czasu spodziewaj się, że sprzedający będą bronić linii szyi jako oporu.

Zamknięcie dnia (o godz. 17:00 czasu nowojorskiego) powyżej 0,6430 nie tylko potwierdziłoby formację, ale także otworzyłoby drogę do 0,6490 i być może 0,6580.

Alternatywnie, odwrócenie ku spadkom prawdopodobnie napotkałoby na wsparcie w pobliżu 0,6320.

O parze walutowej NZDUSD pisałem w piątek


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

XAUUSD

Od dłuższego czasu nie wspominałem o XAUUSD (złoto).

Chciałem dać rynkowi wystarczająco dużo czasu na konsolidację, aby uzyskać jaśniejszy obraz tego, co robią kupujący i sprzedający. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że złoto nakreśliło swego rodzaju spadkowy klin.

Co więcej, ostatni tydzień pokazał odbicie od poziomu wsparcia przy 1440/50, o którym wspominałem kilka razy w ostatnich miesiącach. Tak długo, jak kupujący zdołają utrzymać notowania XAUUSD powyżej dna klina na na zamknięciach dnia, akcja cenowa będzie nadal wyglądać konstruktywnie.

Mając to na uwadze, potrzeba zamknięcia powyżej obszaru przy 1500, by złoto zwróciło się ku wzrostom. Do tego czasu spodziewaj się, że ta ruch boczny w konsolidacji będzie kontynuowany.

Wybicie powyżej 1500 odsłoniłoby tegoroczny szczyt w okolicach 1550 roku, a zamknięcie poniżej 1440 otworzyłoby drzwi do poziomu 1380..

Biorąc pod uwagę, że dolne ograniczenie klina jest poziomem opadającym, zamknięcie pod nim może nie być niczym innym jak tylko pułapką na niedźwiedzie. Jak zawsze, czas pokaże, w jaki sposób na XAUUSD dojdzie do wybicia.

Od dłuższego czasu nie wspominałem o XAUUSD (złoto)


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here