Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na Eurodolarze kurs dotarł w minionym tygodniu do strefy oporu przy 1.1720/30, jednak wyraźnie brakuje tu momentum od końca maja br. Wydaje się, że do czasu wybicia 1.1720/30, a może nawet 1.1830, taka sytuacja się utrzyma.

Ruch w kierunku 1.1530 w tym tygodniu prawdopodobnie przyciągnie napływ kupujących. Jednak by ponownie odsłonić dołek 1.1530 potrzeba zamknięcia dnia poniżej 1.1530.

Podsumowując, należy spodziewać się dalszego ruchu w zakresie, o ile wsparcie na 1.1530 i opór przy 1.1720/30 pozostaną nienaruszone.

GBPUSD

Po 3,5 miesięcznym ruchu w obrębie kanału spadkowego, para GBPUSd wybiła się z niego w miniony poniedziałek. Zamknięcie na 1.3025 sugerowało, że obszar ten mógłby zacząć służyć jako wsparcie, tak jak to miało miejsce między wtorkiem a środą.

W tym tygodniu tak długo, jak obszar przy 1.3020 wytrzymuje w roli wsparcia obowiązuje bycze nastawienie dla funta. Jeśli poziom ten zostanie wybity w dół na zamknięciu sesji, będziemy musieli ponownie ocenić sytuację.

Najbliższy opór znajduje się 1.31.30, a następny, kluczowy poziom nie jest widoczny aż do 1.3300. Warto jednak mieć na uwadze stale napływające wiadomości dotyczące negocjacji umowy ws. Brexitu. Z tego powodu funt stał się walutą problematyczną do handlu.

Mając na uwadze powyższe, jeżeli zdecydujesz się na handel, na parach z funtem, zmniejszenie standardowego rozmiaru pozycji może być dobrym pomysłem.

USDJPY

W poprzednim komentarzu wspominałem, że obszar przy 112.00 może przyciągnąć sprzedających, jeśli zostanie przetestowany. W trakcie piątkowej sesji oznaczyła strefę oporu i napotkała na presję sprzedaży przed weekendem.

Wygląda na to, że jeśli kupujący mają kontynuować rajd, muszą na zamknięciu sesji dziennej pokonać poziom 112.15. Zamknięcie nia powyżej obszaru przy 112.15 utorowałoby drogę do ponownego testu tegorocznych maksimów blisko 113.15.

Kluczowe wsparcie nie jest zbyt odległe od piątkowego zamknięcia. W trakcie czwartkowej sesja pokonany został poziom 111.75 i jeśli zostanie on ponownie przetestowany w tym tygodniu, prawdopodobnie przyciągnie kupujących.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURAUD

Para walutowa EURAUD niedawno wybiła się górą z kanału wzrostowego. Jednak z mojego doświadczenia wynika, iż szanse, na to, że kupujący będą w stanie utrzymać tego typu wybicie są niskie.

Nie oznacza to też, że para będzie się osuwać, ale musimy mieć oko na to, by iść naprzód. Ważne jest również, by wiedzieć, że EURAUD może być handlowana ponad dawnym oporem (nowe wsparcie) przez kilka kolejnych dni lub nawet tygodni. Nie ma sposobu, by dowiedzieć się, czy i kiedy dzień może zamknąć się z powrotem pod górnym ograniczeniem kanału.

Jeśli notowania wrócą pod obszar przy 1.6220, może to być szansa na wypatrywanie okazji sprzedażowych. Często bowiem okazuje, że fałszywe wybicie górą z formacji skutkuje długim ruchem w kierunku przeciwnym do wybicia.

GBPCAD

Po środowym ruchu w dół, para walutowa GBPCAD ponownie przetestowała obszar przy 1.7060 jako opór. W piątek utworzyła się nawet świeca z długim górnym knotem sugerująca presję sprzedażową w tym obszarze.

Nie zamierzam jednak jeszcze określać piątkowego ruchu jako sygnału sprzedaży. Świeca jest stosunkowo niewielka i pojawiła się pod koniec tygodnia, kiedy wolumen jest zwykle mniejszy.

To nie sugeruje wcale, że GBPCAD nie będzie sprzedawany z 1.7060 w tym tygodniu. Oznacza to jednak, że piątkowa świeca nie jest tym, co nazywam setupem “A +”.

Jeśli sprzedającym uda się zepchnąć ceny, następne kluczowe wsparcie wypada na na 1.6820. Istnieją też powody, by sądzić, że poziom 1.6920 zdoła również przyciągnąć kilka ofert po drodze w dół.

Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1.7060 zaczynałoby unieważniać wtorkowe niedźwiedzie objęcie. Odsłoniłoby również obszar oporu przy 1.7230/40.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here