Naga MarketsW tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, XAU/USD oraz ETH/USD do 21 sierpnia 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EUR/USD

Kurs euro do dolara (EUR/USD) spędził drugi tydzień na konsolidacji pomiędzy wsparciem na poziomie 1,1700, a oporem 1,1900.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę agresywność lipcowego rajdu. Wielu z tych, którzy wzięli udział w tym rajdzie skorzystało z okazji, podczas gdy inni, którzy byli na uboczu, mieli czas na akumulację. To jest to, co sprawia, że taka konsolidacja jest zdrowa dla każdego trendu.

Jeśli widziałeś moje posty w lipcu, to wiesz, że spodziewałem się byczego ruchu na EUR/USD w rejon 1.1600. Jednak, jak powiedziałem wtedy członkom DailyPriceAction, postanowiłem utrzymać tę długą pozycję, którą mam od 1.1299, ponieważ spodziewałem się ruchu powyżej 1.1600. I to się nie zmieniło.

Tak długo, jak EUR/USD utrzymuje się na poziomie powyżej 1,1600 na dzień zamknięcia, jestem przychylny prognozie silniejszego euro w stosunku do dolara. EUR/USD będzie musiało codziennie zamykać się powyżej 1,1900, aby uruchomić następny etap rajdu w kierunku obszaru oporu 1,2090.

Jeśli jednak zobaczymy, że EUR/USD przekroczyło 1,1900, nie byłbym zaskoczony, gdybym zobaczył 1,2500 jeszcze w tym roku.

GBP/USD

GBP/USD znajduje się w podobnej sytuacji jak EUR/USD. Para ta kontynuowała swoją konsolidację w ubiegłym tygodniu pomiędzy wsparciem na poziomie 1,2980 a oporem 1,3160. Ten ostatni jest konfluencją oporu, o którym wspomniałem w zeszłotygodniowej prognozie.

Kupujący muszą zabezpieczyć dzienne zamknięcie powyżej 1,3160, aby wysłać funta wyżej. Zamknięcie powyżej 1,3160 otworzyłoby drzwi na 1,3500. Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień pozostaje na poziomie 1.2980.

NZD/USD 

NZD/USD wycofał się po oznakowaniu obszaru 0,6720. Myślę jednak, że sprzedawcy muszą tu być ostrożni. Para nadal operuje ponad szczytem tego wieloletniego klina. Pisałem o tej strukturze kilka razy, a także mówiłem o fałszywym przełamaniu, które zmaterializowało się wraz z końcem czerwca. Ten potwierdzony fałszywy ruch wspierał byczą narrację, która rozwijała się od kwietnia.

Dopóki wsparcie 0,6500 jest nietknięte, NZD/USD może iść w górę. Kluczowy opór przychodzi przy 0,6720, aby po jego przekroczeniu dojść do rejonu 0,6940.

XAU/USD (złoto)

XAU/USD (złoto) odniosło znaczną stratę we wtorek. Przy ponad pięcioprocentowej stracie był to największy jednodniowy spadek w ciągu ostatnich kilku lat. Nawet marcowa wyprzedaż nie spowodowała tak znaczącej straty, przynajmniej nie na zamknięciu dziennym.

Nie widzę jednak żadnego scenariusza, w którym XAU/USD zmienia się na „sprzedaj”, przynajmniej nie na dłuższą metę. Tendencja wzrostowa jest nienaruszona, podobnie jak cykliczny rynek hossy, o którym mówię od tygodni.

Powyższy 45-letni wykres złota mówi wszystko.

Konsolidacja w latach 2011-2019 stanowiła kontynuację trendu w ramach szerszego rynku byka na złocie. Ale każdy rynek hossy ma cofnięcia. I im bardziej agresywny jest trend wzrostowy, tym bardziej nerwowe mogą być cofnięcia. Nie szukaj dalej niż świeca 11 sierpnia.

Takie ruchy kontratendu są złem koniecznym, by pozbyć się wszelkich „słabych rąk” i zresetować rozmach. Nie mówię, że cofnięcie się skończyło, ale nadal jestem nastawiony długoterminowo na młode spółki górnicze, które kupiłem w kwietniu. Powiedziałem o tym członkom DailyPriceAction, a te firmy wciąż mają ponad 100% wzrost, nawet po wtorkowym wycofaniu.

Jednym z powodów, dla których zdecydowałem się zainwestować w siłę złota, a nie w handel, jest to, że nie musiałem się martwić o zmienność w ciągu kilku następnych lat. Jak dotąd cieszę się, że wybrałem tę drogę.

Jeśli chodzi o krótką perspektywę czasową, miej oko na to, jak utrzymuje się poziom 1940, podczas gdy wsparcie idzie wyżej. Natomiast poziom 2075 będzie teraz najważniejszy dla wszystkich. Tak długo, jak złoto będzie poniżej tego poziomu w codziennych zamknięciach, oczekujcie kontynuacji tej konsolidacji.

ETH/USD 

Po raz pierwszy napisałem o ETH/USD (Ethereum) 4 czerwca. W tym czasie, kryptowaluta kosztowała około 230 dolarów. Dzisiaj jej kurs utrzymuje się na poziomie 435 dolarów, co daje zysk na poziomie 90%.

O ile zysk na poziomie 90% w ciągu dwóch i pół miesiąca brzmi atrakcyjnie, a niektórzy bez wątpienia zgarniają zyski, to myślę, że robienie tego teraz jest błędem. Jak wspomniałem 4 sierpnia, kolejnym kluczowym poziomem oporu dla ETH/USD jest obszar 800 dolarów. Ale nawet to jest tylko draśnięcie powierzchni.

Oto, co napisałem czwartego sierpnia:

Na dłuższą metę, myślę, że Ethereum pójdzie o wiele wyżej.

Jak wspomniałem w moim poście o Bitcoinie w maju, zwłaszcza na rynku kryptowalut jako całości, weszliśmy na nowy rynek byków, który może trwać do 2022 roku.

Każdy, kto myśli, że w ciągu najbliższych dwóch lat Ethereum osiągnie tylko 800 dolarów lub jego historyczne maksimum blisko 1400 dolarów, źle ocenia jego potencjał.

Oczywiście, to tylko moje zdanie.

W najbliższym czasie, sądzę, że wsparcie pozostanie na poziomie 400 dolarów. Następny przystanek dla Ethereum to prawdopodobnie 550 dolarów, a potem 800 dolarów. Ale jak już mówiłem od miesięcy, traktuję Bitcoin, Ethereum, VeChain i inne kryptowaluty jako inwestycje wieloletnie.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here