Naga MarketsTygodniowe prognozy price action dla EURUSD, GBPUSD, USDJPY, GBPCAD, CADJPY, 17 - 21 lutegoMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD kontynuował spadki w zeszłym tygodniu po tym, jak 23 stycznia przełamał wsparcie kanału wzrostowego. Do tej pory euro osiągnęło nasze cele na poziomie 1,0990, a także 1,0900.

Możesz także zobaczyć, gdzie w piątek wszedł do gry poziom wsparcia przy 1,0825. Chociaż nie trwało to długo, EURUSD odbił od 1,0825 na początku piątkowej sesji, co potwierdza koncepcję świadczącą o tym, że poziom ten jest istotny.

W nadchodzącym tygodniu będę miał oku poziomy 1,0825 i 1,0900. Jakikolwiek ruch w kierunku obszaru przy 1,0900 prawdopodobnie przyciągnąłby sprzedających, co mogłoby wygenerować sygnał sprzedaży price action.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1,0825 odsłoniłoby wsparcie kanału spadkowego, który omawiałem przez kilka miesięcy.

GBPUSD

GBPUSD był frustrującą parą dla wielu traderów w zeszłym tygodniu, w tym dla mnie. Chociaż udało mi się wydostać z mojej pozycji z minimalną stratą, pomysł na shorta nie zadziałał zgodnie z oczekiwaniami.

Jednak czasami tak się dzieje. Jak powtarzam co tydzień, nie ma żadnych gwarancji w tym biznesie, a nawet najlepsze setupy i pomysły mogą nie wypalić.

Sposób, w jaki radzimy sobie z tą nieodłączną przypadkowością, to pozostawanie elastycznym i ćwiczenie właściwego zarządzania ryzykiem.

To jedyny sposób na przetrwanie i rozwój w tej branży. Mając to na uwadze, moim zdaniem przyszły kierunek GBPUSD zależy od tego konfluencji oporu na poziomie 1,3050/70.

Nie znaczy to jednak, że spieszno mi do sprzedawania funta. Będzie to zależne od tego, jaki rodzaj akcji cenowej zobaczymy w tym tygodniu w okolicach zakresu od 1,3050 do 1,3070. Jeśli zobaczymy, że w tym obszarze rozwija się niedźwiedzia akcja cenowa, byłaby to oznaka słabości odsłaniająca również 1,2980.

Z drugiej strony, zamknięcie dnia powyżej 1,3070 (może nawet 1,3080) zasygnalizuje siłę i otworzy drzwi do oporu przy 1,3170. Podsumowując, na parze walutowej GBPUSD na razie gra to wyczekiwanie, przynajmniej dla mnie.

USDJPY

Para walutowa USDJPY niewiele obecnie robi. Jednakże, z uwagi na napływające pytanie, postanowiłem podzielić się moją opinią.

Moim zdaniem, dopóki USDJPY nie uwolni się z kanału wzrostowego widocznego na poniższym wykresie, para nie będzie miała możliwości podążania w żadną ze stron.

Jednocześnie, kanał może przy okazji tworzyć nowe możliwości. Jakikolwiek re-test obszaru oporu przy 110,80 mógłby uwolnić ruch spadkowy, podczas gdy test regionu przy 108,50 prawdopodobnie przyciągnąłby kupujących.

Pamiętaj tylko, że kanały takie jak ten, raczej częściej niż rzadziej prowadzą do wybicia w dół.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

GBPCAD

Nadal monitoruję GBPCAD po moim komentarzu z 7 lutego. Rozszerzający się klin, który widać na poniższym wykresie wskazuje na wyczerpanie ze strony kupujących.

Jeśli jednak przeczytasz mój post z 7 lutego na temat GBPCAD, wiesz, że aby potwierdzić koncepcje na spekulację, potrzeba zamknięcie dnia poniżej wsparcia klina.To się jeszcze nie zdarzyło. Do tego jednak jeszcze nie doszło.

Zwróć uwagę, jak 10 lutego para walutowa GBPCAD odbiła się od linii trendu nieco powyżej 1,7100. Para ruszyła nawet na północ w czwartek i jeszcze raz pokazała siłę przed weekendem.

Dopóki nie dojdzie do zamknięcia sesji pod wsparciem klina, trend wzrostowy pozostanie nienaruszony, co oznacza, że ​​próba sprzedaży GBPCAD stanowi ryzykowne przedsięwzięcie. Mając to na uwadze, para wciąż znajduje się na szczycie mojej listy obserwacyjnej, biorąc pod uwagę ogromny potencjał, jeśli sprzedający odzyskają kontrolę.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

CADJPY

O odwróconej formacji głowy i ramion na CADJPY pisałem 12 lutego. Jeśli czytałeś ten post, to wiesz, że następny kluczowy obszar oporu wypadał między 83,00 a 83,10.

Obszar ten służył jako wsparcie na przełomie 2019 i 2020 roku, a także wystąpił tam luka otwarcia na sesji z 24 stycznia. Zwróć uwagę, jak luka ta została wypełniona 12 lutego.

Do tej pory para walutowa CADJPY nie była w stanie zamknąć się ponad oporem przy 83,10. W tym samym czasie para utrzymuje się ponad wsparciem tworzonym przez linię, które wypada teraz w pobliżu 82,50.

Oznacza to, że przyszły kierunek pary walutowej CADJPY zależy od tego, czy kupujący pokonają 83,10, czy też przełamią 82,50. Zamknięcie powyżej 83,10 otwierałoby drogę do celu mierzonego blisko 84,00. Alternatywnie, zamknięcie pod linią szyi negowałoby byczą koncepcję.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here