Naga Marketsstrong>dpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD wreszcie pokazał w piątek co jest grane. Przed weekendem nastąpiło wybicie dołem z formacji klina.

Jako, że miało to miejsce w piątek, zamierzam zobaczyć jak notowania zareagują w tym tygodniu na nowy obszar oporu przy 1.1320/30.

Niedźwiedzia akcja cenowa z wskazanego wyżej obszaru może otworzyć notowaniom drogę do tegorocznych minimów na 1.1215. Zamknięcie poniżej tego poziomu odsłoni wsparcie na 1.1130.

Alternatywnie, powrót do zakresu klina na zakończeniu dnia negowałby lub przynajmniej wstrzymywał niedźwiedzie nastawienie.

EURUSD - powrót do zakresu klina na zakończeniu dnia negowałby lub przynajmniej wstrzymywał niedźwiedzie nastawienie.

GBPUSD

W miniony poniedziałek kurs GBPUSD wybił się z istotnego zakresu. Zamknięcie dnia pod wsparciem przy 1.2700 mogłoby uwolnić 560-pipsowy ruch spadkowy w kierunku dołków z przełomu roku 2016 – 2017 w pobliżu 1.2140.

Okolice obszaru przy 1.2700 testowane były jako nowy opór w czwartek. Jeśli chodzi o obecny tydzień możliwe, że kilka ofert pojawi się w pobliżu 1.2560. Nie spodziewam się jednak zbyt długiego przystanku na tym poziomie.

Trend jest wyraźny, szczególnie po poniedziałkowym wybiciu 1.2700. Dopóki notowania utrzymają się pod tym poziomem, para GBPUSD prawdopodobnie dotrze do 1.2410, a następnie 1.2300.

Nie zapominaj, że niedawny 560-pipsowy zakres sugeruje, iż wybicie dołem może kierować notowania do regionu przy 1.2140. To więcej niż 400 pipsów od piątkowego zamknięcia.

GBPUSD - 560-pipsowy zakres sugeruje, iż wybicie dołem może kierować notowania do regionu przy 1.2140

USDJPY

Na pewno warto zwrócić uwagę na parę USDJPY, która porusza się w formacji klina. Jej notowania kierują się teraz do oporu formacji.

Jeśli para USDJPY nie osiągnie poziomu 113.80 w tym tygodniu i zamiast ego będzie się osuwać, oczekiwałbym wybicia dołem w ciągu kilku dni.

Nieudany retest oporu na 113.80 sugerowałby osłabienie. Jak jednak wspominałem w ostatnim czasie, ważne jest, by pozostać neutralnym, dopóki to rynek jako pierwszy nie wykona ruchu.

Kluczowe wsparcie wypada w okolicach 111.70. Alternatywnie, wybicie górą ponownie odsłoniłoby tegoroczny szczyt na 114.50.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

usdjpy - Kluczowe wsparcie wypada w okolicach 111.70. Alternatywnie, wybicie górą ponownie odsłoniłoby tegoroczny szczyt na 114.50.

EURJPY

Para walutowa EURJPY przez większą część roku poruszała się w zakresie. 800-pipsowy zakres rozciąga się od oporu na 133.10 do dołka na 125.00.

Ostatni raz górne ograniczenie zakresu przy 133.10 testowane było pod koniec września. Jeśli ruch spadkowy po teście oporu cokolwiek wskazuje, kurs EURJPY może mieć jeszcze 300-pipsów przestrzeni do spadku.

Jaki jest zatem plan na ten tydzień? Moim zdaniem, żeby uwolnić kolejny ruch w dół niezbędne jest zamknięcie sesji pod linią trendu (127.90 – 128.00).

Należy pamiętać, że region nieco powyżej 127.50 może również przyciągnąć kilku kupujących po drodze w dół. 126.60 to kolejny poziom, na który warto zwrócić uwagę. Te poziomy prawdopodobnie jednak spowodują tylko tymczasowe przerwy.

Z interwału dziennego jasno wynika, że zamknięcie pod linią trendu ponownie uruchomi 800-pipsowy zakres 800-pip, który rozpoczął się na początku tego roku. Sugeruje to przedłużenie ruchu do kluczowego wsparcia na 125.00.

eurjpy - region nieco powyżej 127.50 może również przyciągnąć kilku kupujących po drodze w dół


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

CADJPY

W miniony czwartek para walutowa CADJPY osiągnęła punkt zwrotny blisko 85.00/10. Zamknięcie sesji tego potwierdziło moje przekonanie, co do respektowania poziomu oporu.

Od tego czasu pozostaje w pozycji krótkiej z celem oddalonym o 400-pipsów z uwzględnieniem piątkowego ruchu. Jeśli nie masz pozycji krótkiej, możesz rozglądać się za sprzedażą po umocnieniach. Być może zniesienie w górę doi 84.70/80 coś w tej kwestii zaoferuje.

Alternatywnie, nie liczę na zmaterializowanie się dalszej wyprzedaży dopóki sprzedający nie pokonają na zamknięciu sesji poziomu 83.80, który już wcześniej służył jako wsparcie.

Tak długo jak CADJPY pozostaje poniżej poprzedniego wsparcia kanału na zamknięciach dnia, moje nastawienie pozostaje niedźwiedzie.

cadjpy - nie liczę na zmaterializowanie się dalszej wyprzedaży dopóki sprzedający nie pokonają na zamknięciu sesji poziomu 83.80


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here