Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Wydaje się, że ubiegłotygodniowe notowania EUR/USD wpisały się w coś, co można nazwać kolejnym fałszywym wybiciem. Takie wybicia miały miejsce często w tym roku, dlatego unikałem kupowania tej pary przez większą część roku.

Piątkowe zamknięcie poniżej 1,1260 sugeruje, że możemy zobaczyć kolejny ruch do wsparcia przy 1,1110. Jednak w przeciwieństwie do ostatnich kilku re-testów tego obszaru, nie jestem przekonany, że zobaczymy kolejne odbicie.

Fałszywe wybicie często powoduje przedłużony ruch w przeciwnym kierunku. W przypadku EURUSD oznacza to ruch spadkowy.

A jeśli obszar wsparcia przy 1,1110 zostanie pokonany na zamknięciu sesji, mam wszelkie powody, by sądzić, że wspólna waluta będzie zniżkować w kierunku strefy przy 1,0860.

Wykres tygodniowy ilustruje, dlaczego jest to znaczący obszar. Jednak tak długo, jak wsparcie przy 1,1110 i opór na 1,1260 pozostają nienaruszone, najlepiej na EUR/USD przyjąć strategię handlu w zakresie.

Wydaje się, że ubiegłotygodniowe notowania EUR/USD wpisały się w coś, co można nazwać kolejnym fałszywym wybiciem.

GBPUSD

Podobnie jak w przypadku EURUSD, ruch zwyżkowy na GBPUSD nie powiódł się w piątek.

Mimo, że kanał widoczny na poniższym wykresie zaczyna tracić na znaczeniu, nadal uważam, że służy on jako przewodnik dla kupujących i sprzedających.

Myślę, że w nadchodzącym tygodniu zobaczymy napływ kupujących w okolicach obszaru przy 1,2580. Z drugiej strony, wszelkie skoki w kierunku oporu przy 1,2650 będą prawdopodobnie spotykać się z agresywną sprzedażą.

Podobnie jak w przypadku EURUSD, ruch zwyżkowy na GBPUSD nie powiódł się w piątek.

EURGBP

W pierwszym tygodniu czerwca, para walutowa EUR/GBP odbijała od wsparcia przy 0,8840, a wszystkie oczy zwrócone były na opór przy 0,8930. Możesz zobaczyć, gdzie para napotkała presję sprzedaży na poziomie 0,8930 w zeszłym tygodniu.

Jeśli kupujący zdołają w tym tygodniu pokonać opór na poziomie 0,8930 możliwe, że zobaczymy ruch notowań do tegorocznych maksimów w okolicach 0,9060.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 0,8840 wskazywałoby na potencjał do głębszej korekty. Moim zdaniem, dla kupujących jest to obszar, który “musi wytrzymać”.

W tej chwili nie interesuje mnie za bardzo para EURGBP, ale obecny zakres może doprowadzić do wybicia w nadchodzących sesjach.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

W pierwszym tygodniu czerwca, para walutowa EUR/GBP odbijała od wsparcia przy 0,8840, a wszystkie oczy zwrócone były na opór przy 0,8930

GBPCAD

4 czerwca br. notowania GBPCAD zamknęły się pod wsparciem kanału. Kolejnego dnia, kurs znalazł się już pod poziomem horyzontalnym przy 1,6980.

W następnych dwóch sesjach para GBPCAD straciła ponad 200 pipsów od szczytu do dołka. Jednak od minimów z 10 czerwca, kupujący zdołali odzyskać 170 pipsów.

Gdzie zatem stawia nas to w obecnym tygodniu? Lubię utrzymywać prostotę. W przypadku GBPCAD, tak długo, jak para pozostaje na zamknięciach dnia poniżej 1,6980, pozostanę w krótkiej pozycji.

Nawet jeśli kupujący odzyskają 1,6980 na zamknięciu dnia, moje niedźwiedzie nastawienie na GBPCAD będzie nadal w grze, tak długo jak wytrzymuje wsparcie przy 1,7050.

Kluczowe wsparcie pozostaje na 1,6600. Jest to dołek z 2018 r., a także potrójne dno, które spowodowało odbicie w zeszłym roku.

Teraz, jeśli zobaczę, że para zmaga się w tym tygodniu ze szczytem przy 1,6962 w tym tygodniu, wyjdę ze swojej pozycji. Nie chcę tutaj ponieść straty i zawsze mogę wrócić na wyższym poziomie, jeśli to będzie zasadne.

4 czerwca br. notowania GBPCAD zamknęły się pod wsparciem kanału

NZDCAD

Para walutowa NZDCAD osiągnęła w zeszłym tygodniu nasz pierwszy cel na poziomie 0,8690.

To była moja topowa koncepcja na handel w ubiegłotygodniowej analizie, ponieważ para właśnie nakreśliła niedźwiedziego pin bara na wykresie tygodniowym. Para NZDCAD utworzyła również kanał wzrostowy, który traktowałem (i nadal się za tym opowiadam) jako formację niedźwiedzi flagi.

Moim zdaniem NZDCAD ma więcej potencjału spadkowego w zanadrzu. Jednakże spodziewam się odbicia, podczas gdy na zamknięciach dnia kurs utrzymuje się powyżej 0,8690. Zamknięcie pod tym poziomem odsłoniłoby obszar przy 0,8500.

Kluczowy opór na nadchodzący tydzień wypada w pobliżu 0,8780.

Para walutowa NZDCAD osiągnęła w zeszłym tygodniu nasz pierwszy cel na poziomie 0,8690.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here