Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD rozegrał się dokładnie tak, jak antycypowaliśmy w zeszłym tygodniu. Obserwowaliśmy, jak para zareaguje na oporze przy 1,1060. Zauważyłem, że obszar obszar mógłby przyciągnąć sprzedających jeśli pozostanie nienaruszony na zamknięciach dnia.

Omówiłem również, w jaki sposób poziom 1,0930 prawdopodobnie sprawdziłby się jako wsparcie.

Czwartkowa sesja zaowocował wyprzedażą ze strefy przy 1,1060, osiągając dołek na poziomie 1,0926, a następnie odbijając do 1,1063 na zamknięciu sesji.

To była szalona sesja, ale byliśmy na nią dobrze przygotowani. Jeśli chodzi EURUSD w tym tygodniu myślę, że wszystko sprowadza się do tego, czy kupujący zdołają utrzymać ceny powyżej 1,1060, gdzie wypada nowe wsparcie.

Jeśli powyższy scenariusz się powiedzie, to tylko kwestia czasu, zanim pokonany zostanie poziom 1,1100, aby odsłonić 1,1200. Kiedy jednak euro zamknie się poniżej 1,1060, prawdopodobnie zobaczymy jak para traci grunt z powrotem w kierunku minimów przy 1,1020.

GBPUSD

Wybicie na parze walutowej GBPUSD przebiegło idealnie. Odkąd kupującym udało się zamknąć notowania powyżej oporu kanału (4 września), funtowe byki utrzymują kontrolę.

W rzeczywistości kupujący kabla kontrolują rynek od 3 września kiedy ze wsparcia uformował się byczy pin bar. W ostatnim przeglądzie wspomniałem o tym, jak skłaniam się ku pozycjom długim, podczas gdy cena znajdują się ponad były oporem kanału (nowe wsparcie).

W zeszłym tygodniu zwróciłem też uwagę na to,  że byki potrzebowały pokonać opór przy 1,2380. Udało im się tego dokonać w piątek.

Obecnie poziom 1,2380 stał się nowym wsparciem. Wciąż uważam, że 1,2570 jest obszarem oporu, który należy bacznie obserwować w drodze na północ. Z dziennego przedziału czasowego nie jest to tak oczywiste, ale wykres tygodniowy dobrze to obrazuje.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem pod 1,2380 byłoby oznaką słabości dla GBPUSD. Mogłoby również odsłonić poziom 1,2290.

USDJPY

Nasz plan gry dla USDJPY w zeszłym tygodniu przeszedł bez żadnych problemów.

W niedzielnym wideo powiedziałem, że skłaniam się ku longom na USDJPY, podczas gdy notowania utrzymują się powyżej 106,80, a ruch może kierować się do oporu na 108,00.

Para ładnie odbiła się od wsparcia w poniedziałek i osiągnęła nasz poziom docelowy w czwartek. Później, 11 września, napisałem, że prawdopodobne jest wybicie w górę.

W obecnym tygodniu wszystko sprowadza się to do tego, czy kupujący zdołają utrzymać kurs USDJPY powyżej byłego oporu kanału (nowe wsparcie) w pobliżu 108,00.

Jeśli powyższe się uda możliwe, że zobaczymy wzrost kursu USDJPY do oporu na 109,00. Alternatywnie, zamknięcie z powrotem pod 108,00 byłoby oznaką słabości i mogłoby nawet odsłonić ponownie 106,80.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

GBPCAD

Coż za sposób na zamknięcie tygodnia dla GBPCAD. O tej odwróconej formacji głowy i ramion po raz pierwszy wspominałem 9 września. Nazwałem ją nawet 500-pipsową formacją odwrócenia.

Wspomniałem również, że GBPCAD zbliża się do terytorium wybicia na niecałe 24 godziny przed faktycznym przełamaniem w piątek. Nadal uważam, że kupujący na GBPCAD mają jeszcze paliwo w zbiorniku.

Jednak prawdopodobnie nie chcesz kupować pary na poziomach z piątkowego zamknięcia (1,6600). Wystarczy spojrzeć na akcję cenową pod koniec 2018 roku, by zobaczyć dlaczego.

Jednym z obszarów, który może zaoferować wsparcie w tym tygodniu jest 1,6430. Ten poziom definiuje szczyty od lipca i może przyciągnąć kupujących, jeśli zostanie przetestowany.

Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1,6600, a następnie skuteczny re-test jako nowego wsparcia odsłoniłby 1,6960. Pamiętaj tylko, że cel mierzony dla formacji oRGR wypada blisko 1,6800.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto (XAUUSD)

Ostatnie, ale nie mniej ważne mamy złoto (XAUUSD). Pisałem o nim 10 września. Mówiąc dokładniej, wspomniałem, że rajd wzrostowy może być zagrożony poniżej poziomu 1480. Obszar ten oznacza konfluencję wsparcia dla tego rynku.

Zauważ teraz, jak złoto wzrosło w minionym czwartek. To doskonały przykład tego, dlaczego wchodzenie w wybicie zbyt wcześnie to nienajlepszy pomysły.

Myślę, że w nadchodzącym tygodniu zamknięcia sesji na złocie pod obszarem przy  1480 może oznaczać kłopoty dla kruszcu. Myślę też, że otworzy to drogę do kolejnego kluczowego obszaru wsparcia przy 1450.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here