Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD) w konsolidacji. Ciekawa sytuacja na GBP/NZDW tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, dolara australijskiego, dolara nowozelandzkiego oraz VeChain do 20 listopada 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro (EUR/USD)

Kurs euro do dolara nadal porusza się w ruchu bocznym. Kluczowe wsparcie wypada na poziomie 1,1615, a opór w okolicach 1,1970.

Nie ma tu wiele do zrobienia, dopóki Eurodolar nie wybije z zakresu.

Jeśli kupujący zdołają pokonać 1,1970 na zamknięciu sesji, otworzyłoby to drzwi do kolejnego kluczowego oporu w pobliżu 1,2150. Alternatywnie, zamknięcie poniżej 1,1615 odsłoniłoby poziom 1,1450.

Kurs funta (GBP/USD)

Podobnie jak EUR/USD, para walutowa GBP/USD konsoliduje od miesięcy.

W przypadku funta, jest to konsolidacja między wsparciem w postaci linii trendu z maja a szczytem klina spadkowego. Ten górny poziom rozciąga się od maksimum z 2007 roku i pomaga utworzyć formację, która może wysłać kurs funta do dolara w górę, w 2021 roku.

Na razie jednak wszystko zależy od tego, w którą stronę GBP/USD wybije w nadchodzących tygodniach.

Zamknięcie ponad obszarem przy 1,3340 wskazywałoby na umocnienie. Potwierdziłoby to również wybicie z wieloletniej formacji klina. Alternatywnie, zamknięcie pod obszarem wsparcia przy 1,2950 sugerowałoby osłabienie.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

Pisałem o tym wybiciu na parze walutowej AUD/USD 3 listopada. Para wybijała się z krótkoterminowej linii trendu spadkowego.

Kurs dolara australijskiego zdołał zamknąć się ponad tą linią trendu, a także ponad poziomem horyzontalnym przy 0,7230.

W krótkim terminie, kierunek pary walutowej AUD/USD zależy od tego, czy kupujący zdołają utrzymać wsparcie na poziomie 0,7230. Jeśli tak, drzwi do tegorocznego szczytu przy 0,7400 będą szeroko otwarte.

Jeśli wsparcie przy 0,7230 zawiedzie możliwe, że zobaczymy spadek pary walutowej AUD/USD w kierunku poziomu 0,70.

Kurs GBP/NZD

Pisałem o potencjalnym trendzie spadkowym na parze walutowej GBP/NZD 26 października. Obserwowaliśmy, jak para zareagowała na wsparcie kanału wzrostowego.

Jedną z rzeczy, o których wspomniałem jest to, że para musi zamknąć się pod wsparciem, aby odsłonić cele spadkowe. To jednak nigdy się nie wydarzyło.

Zamiast tego para walutowa GBP/NZD odrzuciła wsparcie kanału. Jednakże, niższe szczyty ostatnio wskazują na nieuchronne wybicie. To był kluczowy punkt w moim poście z 26 października.

Rzeczywiście, kurs osunął się od tego czasu i ponownie testuje krytyczne wsparcie. Pamiętaj tylko, że zamknięcie pod wsparciem w postaci linii trendu może nie wystarczyć.

Moim zdaniem, potrzeba zamknięcia tygodnia pod poziomem 1,9050, aby potwierdzić wybicie. Oczywiście nie musi to powstrzymywać Cię przed skalowaniem, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Zwróć uwagę, że 1,9050 stanowił wsparcie od lipca do września. Zamknięcie tygodnia pod tym poziomem otworzyłoby drzwi do strefy przy 1,8280.

Alternatywnie, ruch ponad ostatnie maksimum przy 1,9800 negowałoby lub przynajmniej opóźnił niedźwiedzią perspektywę.

Vechain (VET/USD)

VeChain w relacji do dolara mógł w zeszłym tygodniu wybić z formacji spadkowego klina. Jednakże, jak dotąd nie widzimy zbytniego byczego momentum.

Jak wyjaśniam w dzisiejszym filmie (powyżej), para VET/USD musi pokonać obszar przy 0,0121 na zamknięciu tygodnia. Dopóki to nie nastąpi, konsolidacja nadal będzie kontynuowana.

Mając to na uwadze, skłaniam się ku wzrostom VET w całym 2021 roku i w pierwszym kwartale 2022. To jest mój określony w czasie cel dla wszystkich kryptowalut.

Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here