Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

EURUSD przetestował w zeszłym tygodniu istotny obszar oporu. Piątkowa świeca dotarła do strefy przy 1,1170/80, którą omawiam od kilku tygodni.

Długi górny knot tuż przed weekendem sygnalizuje wzrost presji ze strony sprzedających w tej strefie. Jednak kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada nieznacznie pod poziomem piątkowego zamknięcia.

Obszar przy 1,1070/80 może przyciągnąć kupujących w tym tygodniu. A jeśli tak się nie stanie, kolejny istotny poziom stanowi wsparcie kanału wzrostowego w pobliżu 1,1050, które rozciąga się od tegorocznych minimów.

Podsumowując, myślę, że EURUSD pozostanie parą trudną do handlu, tak długo jak notowania znajdują się w obrębie formacji kanału.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD ładnie się rozegrała po wybiciu z 3 grudnia. Od kilku tygodni omawiam byczy potencjał tej pary, biorąc pod uwagę wyższe dołki i wyższe szczyty.

Co więcej, ruch boczny, który miał miejsce w październiku i listopadzie sygnalizował umocnienie po 800-pipsowym rajdzie z października.

W ubiegłym tygodniu rajd osiągnął nasz drugi cel na 1,3340. Tak naprawdę kabel dotarł nawet do 1,3514, zanim doszło do wyprzedaży przed przed weekendem.

Piątkowe zamknięcie pod 1,3340 oznacza, że ​​obszar ten nadal służy jako opór. Kluczowe wsparcie w tym tygodniu znajdziemy przy 1,3170.

USDJPY

Kurs pary walutowej USDJPY był ostatnio wyjątkowo niezdecydowany. Tak, w ostatnich tygodniach para zdołała skierować się wyżej, jednak akcja cenowa była co najmniej niepewna.

Jednak nic nie trwa wiecznie. W pewnym momencie albo kupujący, albo sprzedający wkroczą z impetem, by odpowiednio podnieść lub obniżyć notowania.

Ruch wzrostowy może nastąpić po zamknięciu dnia ponad linią trendu, która rozciąga się od szczytów z końca 2018 roku. Z drugiej strony, niedźwiedzia akcja cenowa, taka jak pin bar lub objęcie z obszaru przy 109,70/80, może skutkować przeceną na USDJPY.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDUSD

Kupujący na AUDUSD w końcu doprowadzili do wybicia w zeszłym tygodniu.  Byczy potencjał to coś, o czym pisałem 4 grudnia.

Jednak po osiągnięciu naszego pierwszego celu na 0,6930, para walutowa AUDUSD nakreśliła w piątek niedźwiedzią świecę obejmującą (outside bar). To, czy przyciągnie ona dodatkową presję sprzedaży, dopiero się okaże.

Jeśli tak się stanie, a para zamknie się z powrotem w ramach kanału spadkowego, zobaczymy prawdopodobnie kontynuację spadków notowań dolara australijskiego.

Mając na uwadze powyższe, tak długo jak para znajduje się ponad wcześniejszym oporem kanału (nowe wsparcie) na zamknięciach dnia, muszę respektować byczy potencjał. Pamiętaj tylko, że nawet zamknięcie powyżej 0,6930 musiałoby poradzić sobie z linią trendu, która rozciąga się od dołka z 18 czerwca.

Złoto (XAUUSD)

Notowania XAUUSD przetestowały kluczowy poziom oporu w zeszłym tygodniu. O możliwości re-testu oporu klina spadkowego pisałem w jednej z analiz.

Było to prawdopodobne ze względu na wyższe dołki, które tworzyły się od od połowy listopada. Jednak tak jak pisałem wtedy, kupujący muszą doprowadzić do zamknięcia dnia ponad oporem klina blisko 1480, aby wysłać złoto na wyższy poziomy.

Do tego czasu spodziewaj się, że rynek pozostanie pod presją. Kluczowe wsparcie w nadchodzącym tygodniu wypada przy 1450.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here