Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

EUR/USD miniony tydzień zakończyło sporą, 240 pipsową zwyżką jednak uważam, że istnieje przynajmniej jeden powó dla którego ta dobra passa może się skończyć. Po pierwsze – Mario Draghi. Wpływu bankowości centralnej na kursy nie można nie doceniać. Po drugie – kanał wyznaczony po minimum z roku 2015. Wykres z pewnością rozjaśni obraz:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD-former-channel-support

GBP/USD

GBP/USD z kolei zakończyło miniony tydzień niemal na niezmienionym poziomie – testując jednocześnie wsparcie na 1,4357 jak i opór w okolicy 1,4565. Ten drugi poziom jest akurat rocznym dnem z 2015 roku i koniecznie musi być przebity jeśli byki marzą o wywindowaniu kabla na wyższe poziomy.

Choć price action pary pozostaje w krótkim okresie raczej bycze, ja wciąż pozostaje niedźwiedzio nastawiony do GBP/USD. Wszystko za sprawą obecnego od połowy 2014 roku trendu spadkowego – to on odpowiedzialny jest za moje upodobanie sprzedawania szczytów w pobliżu oporów.

GBPUSD-support-and-resistance-1

NZD/USD

NZD/USD natomiast kontynuuje poszukiwania kierunku wciąż pozostając w szerokiej 650 pipsowej konsolidacji utrzymującej się od czerwca zeszłego roku. Jednak w tym momencie w grze są aż dwie linie trendu, które mogą być podstawą do wybicia w nadchodzących sesjach.

NZDUSD-wedge-patternPrzede wszystkim górna granica to linia odmierzona od kwietniowego szczytu. Począwszy od zeszłotygodniowego zamknięcia, ta linia została przetestowana już aż cztery razy. Drugim ograniczeniem na NZD/USD pozostaje linia trendu o krótszym horyzoncie, wyznaczona od ostatniego, styczniowego dołka.

invest

Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu!

Po wybiciu któregokolwiek ograniczenia sprawa staje się prostsza. W przypadku przebicia górnej linii trendu otwiera nam się droga do szczytu z grudnia 2015 roku. W przeciwnym scenariuszu – gdy przebita zostaje dolna linia trendu wzrostowego – potencjalne spadki mogą trwać aż do wspomnianego wcześniej styczniowego dołka.

GBP/AUD

Jak wspominałem w piątkowej analizie – GBP/AUD znajduje się w kanale spadkowym. Jednak w środku zaznaczonego kanału pojawił się również klin, który zwrócił moją uwagę.

Z kolei w większym klinie dojrzeć można jeszcze mniejszy klin (na wykresie H4) który może dostarczyć nam okazji inwestycyjnej. W tym momencie bardziej prawdopodobny jest ruch w dół, który po przebiciu dolnego ograniczenia otworzyłby drogę do spadków w pobliże równego poziomu 2,00. Z drugiej strony – w przypadku wybicia ograniczenia, poziom docelowy wzrostów znajduje się w okolicy 2,09.GBPAUD-wedge

AUD/JPY

Para walutowa miała okazję znaleźć nieco wsparcia ze strony popytu, jednak dopiero po utworzeniu się nowego 37 – miesięcznego dna. Poziom 79,20 jest w tym momencie kluczowym wsparciem – udowadnia to czwartkowa sesja jak również przykład połowy 2012 roku.

AUDJPYDaily_NewOstatnia sesja wskazuje, że możemy w najbliższych dniach spodziewać się nieco większej korekty. Niemniej jednak przebity niedawno kanał wzrostowy sugeruje, że lepszym wyborem byłoby sprzedawanie kolejnych szczytów niż wchodzenie w długie pozycje. Pierwszą okazją do sprzedaży AUD/JPY może być już 82.25, kolejnym oporem jest 86.40. Oba poziomy mogą zakończyć prawdopodobną byczą korektę AUD/JPY i otworzyć drogę do dalszych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here