Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD pozostawał w zeszłym tygodniu pod byłym wsparciem kanału. Para nakreśliła nawet w czwartek niedźwiedziego pin bara.

Jednakże środowy rajd był bardziej agresywny, niż chciałbym zobaczyć, gdybym myślał o “shortowaniu” euro. Możesz nawet zobaczyć, że zakres środowej sesji był nieco większy niż wielkość czwartkowego pi bara.

To zawsze budzi obawy.

Nigdy nie chcesz bowiem, by zakres sesji przed sygnałem był większy niż sam sygnał. Przynajmniej nie wtedy, gdy masz do czynienia z potencjalną formacją odwrócenia.

Mając to na uwadze, nie było zaskoczeniem, że w piątek kurs Eurodolara ponownie rósł.

Nadal uważam, że poziom 1,1280 będzie przyciągać sprzedających w tym tygodniu, jednak muszę zobaczyć więcej akcji ze strony niedźwiedzi, jeśli mam rozważać sprzedaż EURUSD.

Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada przy 1,1110.

Kurs EURUSD pozostawał w zeszłym tygodniu pod byłym wsparciem kanału

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD zamknęła się we wtorek poniżej poziomu 1,2480.

Jest to poziom, o którym kilkakrotnie wspominałem w ostatnich tygodniach.

Jednak jak zawsze, ważne jest, aby zobaczyć, jak rynek reaguje na ten obszar 1,2480 jako nowy opór.

I jak widać, do środowego zamknięcia rynku już pojawił się sygnał, że para chce znów ruszyć wyżej.

Zatem w nadchodzącym tygodniu, para GBPUSD znajduje się z powrotem w znanym nam zakresie.

Tak długo, jak poziom 1,2500 pozostaje nienaruszony jako wsparcie, sprzedający moim zdaniem muszą być tutaj wyjątkowo ostrożni.

Mając to na uwadze, nie kupuję funta.

Pomimo zamknięcia w ubiegłym tygodniu powyżej 1,2500, kurs GBPUSD ogólnie nadal wygląda niedźwiedzio.

Oznacza to, że chcę jedynie grać krótkie pozycje na oporze.

W przypadku GBPUSD oznacza to wypatrywanie niedźwiedziej akcji cenowej na poziomie 1,2600 oraz 1,2760.

Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1,2760 odsłoniłoby poziom 1,2870.

GBPUSD zamknął się we wtorek poniżej poziomu 1,2480.

EURJPY

Para walutowa EURJPY przez większą część dwóch ostatnich miesięcy porusza się ograniczona w zakresie.

Jak widzisz na wykresie poniżej, para przyciągnęła kupujących tuż pod poziomem 121,00, podczas gdy sprzedający obozowali blisko 123,30.

Wszystko to nastąpiło po wybiciu, o którym pisałem na początku maja.

Zakresy tego typu mogą przedstawiać krótkoterminowe okazje do spekulacji. Mogą jednak również zapewnić bardziej znaczące okazje do wybicia.

W przypadku EURJPY, podoba mi się pomysł krótkiej sprzedaży po zamknięciu dnia pod wsparciem zakresu, które znajduje się na poziomie 120,90.

Powód tego jest dwojaki.

Z jednej strony, EURJPY od lutego ubiegłego roku charakteryzuje tendencja spadkowa. W związku z tym, preferuję sprzedaż pary, dopóki trend się nie zmieni.

Z drugiej strony wydaje się, że EURJPY nie zdołała odbić skutecznie od dołka z lipca. Możesz nawet zobaczyć, jak piątkowa świeca objęła zasięg poprzedniego dnia.

Zamknięcie pod wsparciem zakresu odsłoniłoby obszar przy 119. Pamiętaj, że obszar ten mógłby się rozciągać nawet do 118,30.

Alternatywnie, zamknięcie sesji ponad szczytem zakresu przy 123,30 odsłoniłoby poziomy znajdujące się wyżej, włączając w to lukę z 3 maja na 124,47. Jednakże nie jest to mój bazowy scenariusz.

Para walutowa EURJPY przez większą część dwóch ostatnich miesięcy porusza się ograniczona w zakresie

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURCAD

Pisałem o parze walutowej EURCAD 10 lipca. Ze względu na wybicie pod kluczowy obszar przy 1,4750, wypatrywaliśmy niedźwiedziej akcji cenowej po re-teście tego obszaru jako nowego oporu.

Sygnał pojawił się 10 lipca.

Nie była to może najlepiej wyglądająca niedźwiedzia świeca, ale sygnalizowała, że ​​sprzedający ustawili się wokół obszaru przy 1,4750.

Z tego miejsca, nadal skłaniam się ku pozycjom krótkim na EURCAD pod obszarem przy 1,4750.

Jednakże kluczowe będzie, by para nakreśliła w tym tygodniu niższy dołek, co oznacza zejście pod minima z ubiegłego tygodnia blisko 1,4636.

Jeśli zobaczymy, że EURCAD zacznie wracać w tym tygodniu do 1,4750, będę musiał ponownie przemyśleć moją perspektywę dla tej pary.

Pisałem o parze walutowej EURCAD 10 lipca. Ze względu na wybicie pod kluczowy obszar przy 1,4750, wypatrywaliśmy niedźwiedziej akcji cenowej po re-teście tego obszaru jako nowego oporu

Ropa WTI

Ropa naftowa WTI nadal dość dobrze respektuje kluczowe poziomy.

W ubiegłotygodniowe analizie napisałem o poziomie oporu przy 60,30. Możesz zobaczyć, jak poziom ten służył dla rynku jako punkt zwrotny  od marca.

Do tej pory kurs ropy WTI utrzymuje się powyżej poziomu 60,30 na zamknięciach dnia. Tak było chociażby w czwartek i ponownie w piątek.

Dopóki kupujący utrzymają notowania ropy naftowej powyżej 60,30, odsłonięty pozostaje opór na poziomie 63,60.

Z drugiej strony, zamknięcie dnia poniżej 60,30 zanegowałoby tę perspektywę. Jednocześnie odsłonięty zostałby poziom 58,00 .

Ropa naftowa WTI nadal dość dobrze respektuje kluczowe poziomy


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here