Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolar pod koniec ubiegłego tygodnia pokonał linię trendu spadkowego, która już raz została fałszywie wybita w marcu br. Jeśli tym razem wybicie okaże się skuteczne, kupujący będą na dobrej drodze do przetestowania krótkoterminowego oporu przy 1,1420.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem pod 1,1270 odsłoni ponownie horyzontalny obszar wsparcia przy 1,1180/90.

Gdy mamy do czynienia niezdecydowanymi rynkami, tak jak w przypadku EUR/USD, często najlepiej jest otwierać jedynie połowę pozycji, a nawet jej ćwierć, a następnie skalować, gdy rynek potwierdzi twoją koncepcję.

Nie robienie niczego i szukanie gdzie indziej również jest opcją w tym przypadku.

Eurodolar pod koniec ubiegłego tygodnia pokonał linię trendu spadkowego

GBPUSD

Niezdecydowanie widoczne jest również na GBP/USD. W krótkim terminie pomocna może się okazać linia trendu biegnącą od tegorocznych maksimów.

Wydaje się, że poziom ten jest jedyną rzeczą, która uniemożliwiła funtowi umocnienie się w ubiegłym tygodniu, przynajmniej z technicznego punktu widzenia.

Myślę, że obecnie para GBP/USD stanowi rynek typu „poczekaj i zobacz”. Obecny zakres jest zbyt wąski, a akcja cenowa akcji zbyt sporadyczna, aby myśleć o kupnie lub sprzedaży.

Jednak zamknięcie dnia poniżej obszaru wsparcia przy 1,3000 lub powyżej krótkoterminowego oporu w postaci linii trendu blisko 1,3100 może zmienić sytuację na rynku.

Niezdecydowanie widoczne jest również na GBP/USDUSDJPY

Notowania pary walutowej USD/JPY bardzo dobrze respektuje kluczowe poziomy wsparcia i oporu horyzontalnego. Ponadto, notowania złapały oferty kupna przy 111,00.

Pozostaje pytanie czy po piątkowym wybiciu ponad opór przy 111,80/90, strefa ta sprawdzi się w roli wsparcia.

Jeśli tak by się stało, para walutowa USD/JPY może kierować się do poziomu 113,20. Tak naprawdę istnieje szansa na test wieloletniego szczytu przy 114,50, o ile kupujący dobrze wykonają swoją pracę w tym tygodniu.

Z drugiej strony, zamknięcie dnia pod 111,80 ponownie odsłoniłoby poziom 111,00, a być może nawet 109,70.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Notowania pary walutowej USD/JPY bardzo dobrze respektuje kluczowe poziomy wsparcia i oporu horyzontalnego

AUDUSD

Para walutowa AUD/USD tuż przed weekendem znalazła się w obszarze wybicia, który leży nad 0,7170. Poziom ten stanowi górne ograniczenie kanału spadkowego widocznego na wykresie poniżej.

W ciągu pierwszej doby obecnego tygodnia powinniśmy się przekonać czy faktycznie doszło do przełamania. W takiej sytuacji chciałbym zobaczyć przynajmniej kilka świec 4-godzinnych, które formują się ponad tym obszarem.

Jeżeli kupującym nie uda się utrzymać cen powyżej obszaru przy 0,7170, cena może wrócić do kanału i kontynuować spadki.

Jeśli jednak byki bedą w stanie dalej windować ceny, para może znaleźć się w tym tygodniu, w drodze do poziomu 0,7730. Jak zwykle, czas pokaże, co się wydarzy.

Para walutowa AUD/USD tuż przed weekendem znalazła się w obszarze wybicia, który leży nad 0,7170

Złoto (XAU/USD)

Pomimo odbicia z poziomu 1280 na początku tego miesiąca, niedźwiedzie na złocie odzyskały kontrolę w miniony czwartek i ponownie w piątek. To osłabienie ponownie odsłoniło wsparcie przy 1280.

Potrzeba zamknięcia dnia poniżej 1280 USD, by otworzy drogę spadkom do celów przy 1260, a być może nawet 1240 USD.

Pamiętaj jednak, że istotnym czynnikiem może stać się linia trendu, która rozciąga się od dołka z 2018 r.,

Będziemy czujni względem tego, jak rozwijają się sprawy, jednak teraz nasz oczy zwrócone są na poziom 1280. Biorąc pod uwagę niższe szczyty od lutego, prawdopodobne wydaje się wybicie dołem.

Pomimo odbicia z poziomu 1280 na początku tego miesiąca, niedźwiedzie na złocie odzyskały kontrolę w miniony czwartek i ponownie w piątek


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here