Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

Jeśli chodzi o akcję cenową na EURUSD po obniżce stopy procentowej przez ECB to nie ma tak naprawdę zbyt wiele do wyjaśnienia. Poniższy wykres podsumowuje to całkiem dobrze. Mając na uwadze powyższe, istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na kierunek pary EUR/USD w tym tygodniu.

Przed czwartkową sesją, para poruszała się poniżej wsparcia kanału wzrostowego, niedaleko poziomu 1.1020. Szybka zmiana nastąpiła podczas sesji pytań i odpowiedzi, których udzielał Mario Draghi.

Para posuwała się w górę, jednak opór przy 1.1210 nie pozwolił na dalszy ruch, natomiast i tak, wspinacz od minimum sesji do jej maksimum, przekroczyła 380 pipsów.

Na ten tydzień oczekuję, że poziom 1.1210 nadal będzie działał jako opór, podczas gdy obszar 1.1060 powinien działać jako wsparcie, jeśli oczywiście zostanie przetestowany. Zamknięcie ponad oporem przy 1.1210, otworzy wzrostom drogę do tegorocznych maksimów przy 1.1375.

EURUSDDaily_New


GBP/USD

Para przez ostatnie dwa tygodnie znajdowała sporo ofert kupna, a teraz wydaje się, iż dojdzie w nadchodzących sesjach do ważnego testu. Luka z 19-go lutego została w ubiegłym tygodniu domknięta, jednakże obszar ten nadal będzie stanowił opór dla ceny w pierwszych dniach nowego tygodnia handlowego.

Zamknięcie powyżej 1.4390 otworzy drogę do oporu przy 1.4670 wykazującego konfluencję z linią trendu prowadzoną od szczytu z sierpnia 2015 roku. Kluczowe wsparcie widzimy bardzo blisko obecnych poziomów, niedaleko 1.4250, natomiast kolejny obszar to 1.4078.

Skłaniam się ku zwyżkom w krótkim terminie, ale tak długo jak cena pozostaje poniżej linii trendu ukazanej na wykresie, obraz długoterminowy wciąż jest dla mnie spadkowy.

GBPUSD-key-levels


Kolejne analizy na następnej stronie…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here