Naga MarketsW tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, jena, dolara nowozelandzkiego i cenie złota do 18 września 2020 r., pod kątem metodologii price action.

Kurs euro (EUR/USD)

Rynek EURUSD nie zmienił się ostatnio zbytnio. Para ta nadal konsoliduje się między 1.1700 wsparciem a obszarem oporu z 1.1960 USD. Jest to jednak tym bardziej powód, aby pozostać ostrożnym podczas dalszego handlu. Popadnięcie w konsolidację w takim trendzie wzrostowym zazwyczaj powoduje, że rynek prze nadal do góry.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo, EURUSD utrzymuje się powyżej wieloletniego wzorca klinowego, o którym mówiłem przez kilka miesięcy. Dopóki 1.1500 jest nietknięty jako wsparcie, podoba mi się pomysł handlu na wzrosty waluty euro.

Nie oznacza to, że po drodze nie będzie się cofać, ale trudno jest mi być niedźwiedzio nastawionym, biorąc pod uwagę to, co wspomniałem powyżej.

wykres Kurs euro EURUSD D1
Kurs euro EURUSD D1

Kurs funta (GBP/USD)

Para GBPUSD dobrze się spisała dla tych, którzy handlowali na krótko po tym, jak 7 września zamknęli się na linii wsparcia poniżej linii trendu. Dwa tygodnie temu wspomniałem o możliwości takiej sytuacji.

Można również zobaczyć, gdzie funt zamknął się poniżej marcowej linii trendu w zeszłym tygodniu. Jednak od tego momentu nie jest jasne, czy jest to fałszywe załamanie, czy też nie (false break out).

Aby to potwierdzić, kupujący musieliby zamknąć parę z powrotem powyżej regionu 1.2980, i ponownie wystawić 1.3260 na atak. Na razie 1.2930 to ważny dla pary GBPUSD opór.

wykres Kurs funta GBPUSD 15.09.2020
Kurs funta GBPUSD 15.09.2020
AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Wspomniałem o klinie widocznym na wykresie D1 na NZDUSD w zeszłym tygodniu. Teraz widać jak od tego czasu para trzyma się powyżej zakresu wsparcia.

Zejście pary poniżej 0.6640 sugerowałaby słabość i odsłaniała następne kluczowe wsparcia przy 0.6500. Jednak słowo ostrzeżenia dla każdego, kto szuka pozwolili okazji do pozycji krótkich.

Jak zaznaczyłem na wykresie, NZDUSD mógłby zacząć tworzyć większy, odwrotny wzór głowy i ramion (formację ORGR). Jeśli tak miałoby się stać faktycznie, to wszelkie cofnięcia mogą być krótkotrwałe.

wykres Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 15.09.2020
Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 15.09.2020

Cena złota (XAU/USD)

Kurs złota (XAUUSD) konsoliduje się od początku sierpnia. Wycofanie się z rejonu 2075 dolarów sprawiło, że XAUUSD powróciło do zakresu 1900 dolarów, co było poprzednim szczytem dla tego metalu.

Jednak od tego czasu działania cenowe nadal wyglądają konstruktywnie. Tendencja wzrostowa jest nadal nietknięta, dlatego też przez cały czas trwania bocznego rynku na  XAUUSD pozostawałem byczo nastawiony.

Zamknięcie powyżej zakresu 1950 roku otworzyłoby drzwi do dalszych wzrostów, nawet poziomu 2015 z zamknięciem powyżej, które przywróciłoby złoto do jego niedawnej wysokości z poziomu 2075 dolarów.

wykres Kurs złota 15.09.2020
Kurs złota 15.09.2020

Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here