Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Byki na Eurodolarze przebiły się w ubiegłym tygodniu przez istotny poziom. Poniedziałkowe zamknięcie na 1.1474 potwierdziło wybicie kanału zniżkującego, który rozciąga się od kwietnia 2018 roku. Z kolei w środę euro znalazło się na poziomach z października 2018 roku.

Jednak cofnięcie przed weekendem doprowadziło do wymazania niemal całych zysków wypracowanych w środę. Jak na razie jednak trudno powiedzieć, czy jest to oznaką potencjalnych, dalszych strat, czy po prostu księgowanie zysków przed weekendem.

Tak czy inaczej, wciąż uważam, że możemy zobaczyć w tym tygodniu oferty kupna na 1.1450/70. Nawet jeśli euro osunie się pod 1.1450, potencjał wzrostowy pozostanie nienaruszony dopóki wytrzyma wcześniejszy opór. Dopiero przełamanie tego poziomu może zmienić nastawienie na niedźwiedzie.

Na razie będę obserwował jak EURUSD reaguje na obszar wsparcia przy 1.1450/70. Kluczowy opór wypada na 1.1620, a następnie 1.1730.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD porusza się w trendzie spadkowym od kwietnia 2018 roku. Jednak pewne obawy może budzić potencjalna formacja zniżkującego klina, podobna do tej, którą obserwowaliśmy na Eurodolarze. Zamknięcie w ubiegłym tygodniu ponad oporem tejże formacji sugeruje, że możemy spodziewać się napływu ofert kupna.

Obecnie linia trendu wypada w pobliżu 1.2800. Tak długo jak para utrzymuje się ponad nią na zamknięciach dnia, wyeksponowany pozostaje obszar przy 1.3050/70.

Alternatywnie, zamknięcie sesji z powrotem pod obszarem przy 1.2800 może zepchnąć cenę kabla do 1.2700.

Cały czas na uwadze należy mieć także wydarzenia związane z Brexitem, które mogą wywołać znaczną zmienność.

USDJPY

W minionym tygodniu na parze walutowej USDJPY osiągnięty został mój target (108.00) po wybiciu z formacji klina. Sporą zasługę miał w tym. flash crash, podczas którego notowania intraday osunęły się o ponad 300-pipsów, do poziomu 105.60.

Wydarzenia takie jak wspomniany flash crash mają tendencję do “przepłukiwania” rynku. Zlecenia, które przypuszczalnie nie miały być egzekwowane przez kilka dni lub tygodni są realizowane w ciągu kilku minut lub nawet sekund.

Jak dotąd wydaje się, że sprzedający osiągnęli krótkoterminowy punkt wyczerpania. Jednak jak dla mnie nie stanowi to okazji zakupowej.

Uważam, że odbicie jest tu jedynie tymczasowe. Jeśli USDJPY wróci do obszaru oporu na 109.80, będę rozglądał się za niedźwiedzią akcją cenową. Kluczowe wsparcie w nadchodzącym tygodniu wypada na 107.70, a następne widzimy w pobliżu 105.60.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USDCAD

Para walutowa USDCAD osunęła się pod wsparcie horyzontalne (1.3320) oraz dolne ograniczenie kanału. Jeśli nie posiadasz jeszcze pozycji krótkiej, być może pojawi się ku temu okazji.

Sygnał sprzedażowy z oporu na 1.3320 może dać sposobność do zajęcia pozycji. Jeśli jednak, by się nie pojawił, można obserwować obszar pryz 1.3400, gdzie znajduje się dawne wsparcie kanału.

Moim celem w przypadku tej pary pozostaje obszar w obrębie 1.3060.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDUSD

Obecnie para NZDUSD wygląda na zdominowaną przez byki. Tak długo, jak utrzyma się strefa wsparcia na 0.6790, możemy zaobserwować wzrost notowań w kierunku 0.6950.

Jednak nawet to nie musi do być ostatecznym celem dla pary. Biorąc pod uwagę (potencjalny) kanał zwyżkujący, w nadchodzących tygodniach możemy zaobserwować wzrost NZDUSD do 0.7170.

Wszystko zależy jednak od tego, jak w ciągu nadchodzących sesji para zareaguje na wsparcie przy 0.6790.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here