Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Miniony tydzień był ważny dla EURUSD.

Od kilku tygodni śledzimy kanał spadkowy. W ostatniej analizie uważnie obserwowaliśmy również obszar oporu przy 1,0990.

Kupujący na EURUSD nie zdołali zamknąć sesji powyżej górnego ograniczenia kanału w czwartek, ale wykonali swoją robotę tuż przed weekendem.

Z tego miejsca, spodziewam się, że kupujący w nadchodzącym tygodniu będą chcieli bronić konfluencji wsparcia między 1,0990 a 1,1000. Ruch wzrostowy mógłby zmierzać po raz pierwszy do 1,1070, a zamknięcie dnia ponad tym poziomem odsłoniłoby opór przy 1,1200.

Alternatywnie, zamknięcie poniżej 1,0990 negowałoby bycze nastawienie krótkoterminowe. Otworzyłoby to także drogę do 1,0940 i być może 1,0870.

GBPUSD

GBPUSD dokonał w ubiegłym tygodniu masywnego fałszywego wybicia. Funt wystrzelił w relacji do dolara w ciągu 48 godzin po zamknięciu pod obszarem wsparcia przy 1,2290, które miało miejsce na początku tygodnia.

Stało się całkiem jasne, że kupujący chcieli, aby GBPUSD rósł, gdy czwartkowe zamkniecie miało miejsce z powrotem powyżej 1,2290, a nawet 1,2380.

W nadchodzącym tygodniu zobaczymy czy byki GBPUSD utrzymają notowania powyżej 1,2570. Właśnie tam para utknęła 20 września.

Jeśli uda im się utrzymać ceny powyżej 1,2570 na zamknięciach dnia możliwe, że zobaczymy jak GBPUSD będzie w tym tygodniu poruszał się w górę do 1,2770.

Zamknięcie powyżej 1,2770 odsłoniłoby kolejny kluczowy poziom oporu na 1,2980. Z drugiej strony, zamknięcie dnia poniżej 1,2570 sygnalizowałoby głębsze cofnięcie w kierunku wsparcia kanału blisko 1,2450.

USDJPY

O parze walutowej USDJPY pisałem dwa razy w zeszłym tygodniu.

Pierwszy raz 7 października, kiedy para unosiła się tuż nad kluczowym wsparciem przy 106,80. Drugi wpis miał miejsce tuż przed zamknięciem notowań powyżej linii szyi, co wydaje się stanowić 450-pipsową formację odwrócenia.

Oczekuję, że sprzedający będą bronić w nadchodzącym tygodniu obszaru przy 108,45. Jednakże, dopóki para walutowa USDJPY utrzymuje się powyżej 108,00/30 na zamknięciach, muszę respektować potencjał do wzrostów.

Ruch wzrostowy w przyszłym tygodniu najpierw celowałby w poziom 109,00, a zamknięcie ponad nim odsłoniłoby 110,60. Ce mierzony dla odwróconej formacji głowy i ramion znajduje się nieco powyżej 112,15.

Alternatywnie, zamknięcie sesji poniżej 108,00 negowałoby bycze nastawienie.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURJPY

Na parze walutowej EURJPY obserwowaliśmy czy dojdzie do zamknięcia ponad oporem kanału spadkowego. Jednak kupujący nie wykonali zadania.

Zauważ, że para EURJPY ani razu nie zamknęła się powyżej szczytu kanału w połowie września. To odrzucenie spowodowało spadek o 300 pipsów, co ostatecznie doprowadziło do ustanowienia wyższego dołka w ubiegłym tygodniu.

Czwartkowa sesja zakończyła się ponad oporem kanału, co z pewnością przyciągnęło uwagę potencjalnych kupujących.

W nadchodzącym tygodniu kluczowe wsparcia wypada w pobliżu 119,20, a kluczowy opór znajduje się nieco ponad piątkowym zamknięciem przy 120,00.

CADJPY

Od pewnego czasu nie wspominałem o parze walutowej CADJPY. Akcja cenowa była ostatnio dość niepewna, co spowodowało, że trzymałem się z dala od tej pary.

Jednak piątkowy rajd zmienił moje zdanie na temat CADJPY. Jak widać, para wybiła się z kanału spadkowego.

Pojawiła się nawet formacja odwrócenia, podobna do tej na USDJPY, która może stać się kluczowa w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Tak długo, jak byki na CADJPY utrzymają parę ponad obszarem wsparcia od 81,20 do 81,80 w tym tygodniu, przychyla się ku wzrostom.

Jeden poziom oporu, na który trzeba uważać to 83,20. Zamknięcie dnia ponad nim odsłoniłoby 84,20. Pamiętaj też, że ruch mierzony wypadałby tu na poziomie 85,20, a może nawet 85,50.

Alternatywnie, zamknięcie sesji z powrotem w kanale kanale negowałoby tę koncepcję. Jednocześnie zostałyby odsłonięte ostatnie minima, włączając w to poziom 80,00.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here