Naga MarketsKurs EURUSD, GBPUSD, USDJPY, GBPJPY oraz GBPAUD pod kątem price action, 13-17 styczniaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD kontynuował w zeszłym tygodniu ruch boczny. W piątek nakreślone zostało bycze objęcie, jednak nie jest ono na tyle przekonujące, by skłoniło mnie do kupna.

Ponadto, EURUSD nadal znajduje się w tej strefie konsolidacji między 1,1075 a 1,1180. Omawiałem tę formację przez kilka ostatnich tygodni.

Moim zdaniem, potrzeba zamknięcia dnia poniżej 1,1075 lub powyżej 1,1180, aby euro mogło się ustabilizować. Zamknięcie poniżej 1,1075 odsłoniłoby obszar wsparcia przy 1,0990. Alternatywnie, zakończenie sesji ponad oporem kanału spadkowego z 2019 r. w pobliżu 1,1180 otworzyłoby drzwi do strefy przy 1,1280.

Kurs pary walutowej EURUSD kontynuował w zeszłym tygodniu ruch boczny

GBPUSD

Podobnie jak Eurodolar, tak i para walutowa GBPUSD była niezdecydowana. Jak jednak napisałem w piątek, ta ostatnia runda konsolidacji nie powinna nikogo dziwić.

Para dała nam ostatnio kilka wybitnych okazji. Zalicza się do nich wybicie oporu kanału z 4 września oraz zamknięcie powyżej górnego ograniczenia zakresu przy 1,2980 z 3 grudnia.

Tak więc, pewna konsolidacja tutaj jest uzasadniona. Myślę też, że GBPUSD potrzebuje więcej czasu na zresetowanie.

Innymi słowy, kontynuuje spadek, być może do wsparcia kanału wzrostowego, który rozciąga się od dołka z 2019 r. Dopóki tak się nie stanie, myślę, że GBPUSD jest jednym z instrumentów na liście obserwacyjnej.

Podobnie jak Eurodolar, tak i para walutowa GBPUSD była niezdecydowana

USDJPY

Kurs pary walutowej USDJPY zakończył ubiegły tydzień w krytycznej strefie oporu, gdzie kluczowy poziom horyzontalny przecina się z linią trendu, która z kolei rozciąga się od maksimów z listopada 2018 r.

Przyglądaliśmy się także ostatniemu fałszywemu wybiciu pod 108,40. To fałszywe wybicie może sugerować, że USDJPY chce kierować się wyżej.

Jednak dopóki nie dojdzie do zamknięcia dnia powyżej 109,70, obszar ten będzie nadal przyciągał sprzedających. Zamknięcie powyżej 109,70 odsłoniłoby lukę otwarcia z maja ubiegłego roku na poziomie 111,10.

Alternatywnie, niedźwiedzia akcja cenowa z 109,50/70 może odesłać USDJPY z powrotem do kluczowego wsparcia na 108,40.

Kurs pary walutowej USDJPY zakończył ubiegły tydzień w krytycznej strefie oporu, gdzie kluczowy poziom horyzontalny przecina się z linią trendu, która z kolei rozciąga się od maksimów z listopada 2018 r.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

GBPJPY

GBPJPY jest kolejną parą, której bacznie się przyglądamy. Pisałem o tym kanale wzrostowym w ubiegłą środę.

Konfluencja wsparcia, która rozwinęła się na 141,00, szczególnie mnie pociąga. Obszar ten może albo wyzwolić kolejny ruch wzrostowy, albo zasygnalizować koniec tej krótkoterminowej tendencji, która rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku.

Jak zawsze, będzie to zależeć od tego, jak rozwinie się to cofnięcie. Stopniowe zniesienie do 141,00 w połączeniu z byczą akcją cenową może sygnalizować kolejny wzrost w kierunku obszaru oporu przy 148,00.

Alternatywnie, bardziej agresywna korekta, a następnie zamknięcie dnia poniżej 141,00 sugerowałoby osłabienie i odsłaniało wsparcie przy 135,50.

GBPJPY jest kolejną parą, której bacznie się przyglądamy.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

GBPAUD

GBPAUD jest obecnie jedną z lepiej wyglądających par walutowych. We wtorek omówiłem potencjał niedźwiedziego odwrócenia.

Niedźwiedzia formacja świeca, która utworzyła się niedawno na interwale tygodniowym, wyglądała szczególnie groźnie dla tej pary. Jest to szczególnie prawdziwe, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że rozwinęło się na wieloletnich maksimach.

Mamy również coś, co na wykresie dziennym wyglądało na wzór głowy i ramion. Jak widać, GBPAUD oferował przyzwoite wsparcie tej koncepcji w piątek.

Udało mi się zawrzeć małą, krótką pozycję z obszaru przy 1,9100. Jednak nie będę zainteresowany dodawaniem do tej pozycji, dopóki nie zobaczymy zamknięcia dnia poniżej linii szyi w pobliżu 1,8700. Takie zamknięcie potwierdzi formację głowy i ramion.

Otworzyłoby to także drzwi do kluczowych poziomów wsparcia, takich jak 1,8420, 1,8100, a także celu mierzonego formacji RGR w pobliżu 1,7800.

Alternatywnie, ruch w kierunku tych wieloletnich maksimów na poziomie 1,9500 negowałby niedźwiedzi scenariusz, który właśnie opisałem.

GBPAUD jest obecnie jedną z lepiej wyglądających par walutowych


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here