Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD spędził większość ubiegłego tygodnia na konsolidacji po poniedziałkowym, 100-pipsowym rajdzie.

Możesz zobaczyć, jak para kreśliła niższe szczyty od wtorkowej sesji, jednak kupującym udaje się utrzymać ceny powyżej poziomu wsparcia 1.1170/80.

Opisana wyżej akcja cenowa może doprowadzić do wybicia w nadchodzących dniach. Jednakże dopóki EURUSD nie uwolni się z tej konsolidacji, najlepiej szukać okazji gdzie indziej.

Euro przez większość 2019 r. nie wykazywało wyraźnego kierunku. Co więcej, moim zdaniem ta boczna akcja cenowa nie sprzyja w mojej opinii kupowaniu lub sprzedawaniu EURUSD.

Jak wspominałem w zeszłym tygodniu, zamknięcie powyżej 1,1250 odsłoniłoby 1,1280 i być może sufit zakresu na 1,1410. Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1.1170/80 zabrałoby parę z powrotem do wsparcia przy 1.1110.

Kurs EURUSD spędził większość ubiegłego tygodnia na konsolidacji po poniedziałkowym, 100-pipsowym rajdzie.

GBPUSD

GBPUSD przebił się w piątek przez horyzontalne wsparcie na 1,2110. Obszar ten spełniał się w roli wsparcia 1 a 8 sierpnia.

Kiedy para znajduje się teraz znacznie poniżej tego obszaru, oczekiwałbym, że jakikolwiek re-test spotka się z presją sprzedaży.

Jednak w byłbym ostrożny z niedźwiedzim podejściem. Jak widać na poniższym wykresie, w grze mamy spadkowy kanał, który rozciąga się od majowego dołka. Para zakończyła tydzień tuż powyżej wsparcia tego kanału blisko 1,2000. Jednak nie jest to coś, co skłaniałoby do zakupów, przynajmniej nie bez większego postępu ze strony kupujących.

Jeśli zauważymy, że para odbija się od wsparcia kanału, chciałbym, chciałbym zobaczyć jak kupujący doprowadzają do zamknięcia GBPUSD powyżej 1,2110 przed rozważeniem pozycji długiej.

Alternatywnie, niedźwiedzia akcja cenowa z 1,2110 może stanowić okazję do sprzedaży. Ale znowu, będę miał oko na wsparcie kanału na wypadek, gdyby kupujący chcieli wyciągnąć w tym tygodniu parę na wyższe poziomy.

GBPUSD przebił się w piątek przez horyzontalne wsparcie na 1,2110.

USDJPY

USDJPY nadal wyglądał słabo, nawet do piątkowego zamknięcia. Pomimo agresywnego odbijania z 6 sierpnia, z obszaru 105,60, byki na USDJPY zmagały się, a nawet straciły dodatkowy grunt w piątek.

Mając to na uwadze, para powróciła powyżej 105,60 przed weekendem. Ponadto USDJPY testuje wsparcia kanału spadkowego, który rozciąga się od marcowego minimum.

Jednak na pewno nie spieszy mi się, aby kupować tę parę. Rynek wykazuje tendencję spadkową od kwietnia i w ostatnich tygodniach stopniowo wyglądał słabiej.

Jest to jedna z tych sytuacji, w których najlepszą transakcją może być powstrzymanie się od handlu, przynajmniej dopóki nie pojawi się  wyraźny sygnał price action.

USDJPY nadal wyglądał słabo, nawet do piątkowego zamknięcia.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDUSD

O AUDUSD pisałem kilka razy w ciągu ostatnich tygodni. Pierwszy wpis miał miejsce 24 lipca, kiedy para była w trakcie przełamywania wsparcia kanału wzrostowego.

Nasz cel wypadał na 0,6750. Sprzedający osiągnęli ten poziom 5 sierpnia. Para 7 sierpnia spędziła trochę czasu pod 0,6750, jednak kupujący wkroczyli dość agresywnie, aby zamknąć rynek z powrotem ponad tym poziomem przed zamknięciem sesji nowojorskiej.

Tym samym ponownie odsłonięty został obszar oporu przy 0,6830. O tej koncepcji napisałem 7 sierpnia.

Nie widzieliśmy jeszcze tego poziomu pod presją, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w tym tygodniu cena osiągnęła 0,6830. Tak długo, jak AUDUSD znajduje się powyżej wsparcia przy 0,6750, muszę respektować potencjał do dalszych wzrostów.

Jednak zamknięcie dnia powyżej 0,6830 ponownie odsłoniłoby kolejny kluczowy opór na 0,6910. Alternatywnie, dalsze osłabienie w kierunku 0,6750 byłoby oznaką słabości.

Tak długo, jak AUDUSD znajduje się powyżej wsparcia przy 0,6750, muszę respektować potencjał do dalszych wzrostów.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDUSD

O okazji do shorta na NZDUSD pisałem 29 lipca. Po zamknięciu pod wsparcie przy 0,6630 odsłonięty został na cel przy 0,6490.

Sprzedawcy dotarli do tego obszaru 5 sierpnia. Wtedy oczekiwaliśmy na re-test obszaru 0,6590 w roli nowego oporu do zajęcia krótkiej pozycji po raz drugi. Para NZDUSD osiągnęła poziom 0,6590 dnia 6 sierpnia, ale niestety nie byłem wystarczająco szybki i przegapiłem wejścia.

Sesja w ubiegłą środę zamknęła się poniżej poziomu 0,6490, dlatego sprzedający bronili go w czwartek i piątek. Jednakże NZDUSD wciąż unosi się nieco pod oporem przy 0,6490.

Tak więc, chociaż na razie sprzedający bronią wspomnianego oporu, kupujący robią wszystko, aby utrzymać parę powyżej kolejnego kluczowego wsparcia przy 0,6420. To kolejna sytuacja, w której chciałbym zobaczyć więcej ze strony kupujących lub sprzedających, zanim podejmę decyzję.

Zamknięcie dnia powyżej 0,6490 byłoby bycze może ponownie odsłonić obszar oporu przy 0,6590. Alternatywnie, zamknięcie poniżej 0,6420 rozszerzyłoby straty w kierunku strefy wsparcia przy 0,6350.

O okazji do shorta na NZDUSD pisałem 29 lipca.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here