Naga MarketsKurs euro EUR/USD, funta GBP/USD, jena (AUD/USD), dolara australijskiego AUD/USD, złota XAU/USD 12-16 października 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o kursie dolara, euro, funta, jena, dolara australijskiego i cenie złota do 16 października 2020 r., pod kątem metodologii price action.


Kurs euro (EUR/USD)

Kurs euro do dolara może nakreślić kanał spadkowy. Biorąc pod uwagę trend wzrostowy panujący od marca, może on służyć jako formacja byczej flagi.

W zeszłym tygodniu kurs euro pokonał krótkoterminową linię trendu, sugerując ruch wzrostowy w nadchodzącym tygodniu.

Jednakże, na razie para walutowa EUR/USD znajduje się w środku zakresu pomiędzy wsparciem przy 1,1600 a oporem w okolicach 1,1950.

Jeśli zatem nie kupowałeś po ostatnim spadku w kierunku 1.1600, najlepiej będzie na razie pozostać z boku.

Nadal spodziewam się kontynuacji trendu wzrostowego, ale może to nie być możliwe, dopóki kupujący nie zdobędą obszaru przy 1.1950. Mój długoterminowy cel dla EUR/USD wypada na poziomie 1,2500.

Kurs funta (GBP/USD)

Przez ostatnie dni po Internecie krąży dużo niedźwiedziej retoryki odnośnie pary walutowej GBP/USD.

Jednakże, jedno spojrzenie na miesięczne ramy czasowe wskazuje, że niedźwiedzie nastawienie może być nierozsądne, przynajmniej na dłuższą metę.

Spadkowy klin powyżej wskazuje na potencjalne wybicie w górę w nadchodzących miesiącach.

Przechodząc do wykresu dziennego, możesz zobaczyć, jak w zeszłym tygodniu kurs funta do dolara zamknął się powyżej poziomu 1,2980.

Wspominałem o poziomie 1.2980 kilka razy w ostatnich tygodniach. Był to poziom, który kupujący musieli pokonać, aby otworzyć wrota do 1.3260.

Dopóki 1,2980 sprawdza się w roli wsparcia na zamknięciach dnia, podoba mi się koncepcja wzrostów na GBP/USD w tym tygodniu.

Kurs jena (USD/JPY)

Nie jest tajemnicą, że od kilku miesięcy jestem niedźwiedzio nastawiony na USD/JPY.

Odkąd para zamknęła się poniżej wieloletniego poziomu, kontrolę na rynku mieli sprzedający.

Jednak pomimo tego wybicia, kurs dolara do jena utrzymywał się stosunkowo dobrze. Nie jest to jednak zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że cały rynek był w stagnacji.

Jeśli pamiętacie mój ostatni post dotyczący USD/JPY, wskazałem tam linię trendu biegnącą od marcowego dołka. Jak widać na poniższym wykresie, para przecięła ten poziom przy 106,10 w dniu 7. października.

Od tego czasu, kurs USD/JPY znajdował się pod presją sprzedaży. Pamiętaj tylko, że sprzedający muszą pokonać obszar przy 104,20, aby odsłonić cel przy 101,00, który mam na wykresie od kilku miesięcy.

Biorąc pod uwagę niższe szczyty jakie formują się od lutego, przełamanie wydaje się nieuchronne.

Z drugiej strony, gdyby byki na USD/JPY pokonały strefę oporu przy 106,50 na zamknięciach dnia, zanegowałoby to niedźwiedzią perspektywę. Jednak w tej chwili nie wydaje się to prawdopodobne.

AXI Trader
Handluj najbardziej popularnymi CFD na kryptowaluty.
WYPRÓBUJ

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

Para walutowa AUD/USD testuje krótkoterminową linię trendu biegnącą od tegorocznych maksimów.

Jeśli kupujący na zamknięciach dnia zdołają pokonać obszar przy 0,7240 na, moglibyśmy zobaczyć, jak para porusza się w górę do 0,7320 i być może 0,7400.

Alternatywnie, potencjalne spadki w nadchodzącym tygodniu powinny napotkać presję popytu przy 0,7200 lub nieco pod tym poziomem.

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota (XAU/USD) w piątek znacząco wzrosła. Poniższą strukturę omawiam od kilku tygodni.

Piątkowe zamknięcie powyżej konfluencji (byłego) oporu przy 1910 sugeruje ruch w nadchodzących tygodniu do poziomu 1970.

Przynajmniej taki jest plan gry, o ile poziom 1910 dolarów za uncję sprawdzi się jako wsparcie na zamknięciach dnia. Zamknięcie ponad 1910 na XAU/USD odsłoniłoby poziom 2015 i być może nawet 2075.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here