Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

Sądząc po ostatnich 48 godzinach zeszłego tygodnia, niedźwiedzie mają zamiar ponownie przetestować wsparcie 1,1300 w tym tygodniu, kupujący jednak tak łatwo nie odpuszczą. Ostatecznie dzienne zamknięcie pod okrągłym poziomem jest jedynie kwestią czasu, otwierając drogę w kierunku 1,1300. Alternatywnie, odbicie od okrągłego wsparcia pozwoliłoby podejść pod opór 1,1430 szansa na realizację scenariuszów wzrostowych jest jednak mniejsza niż na realizację scenariuszów podażowych:

Justin Bennett EURUSD
EUR/USD D1

GBP/USD

Notowania funta szterlinga rozpoczynały zeszły tydzień od byczego tonu. Dzienna akcja cenowa pomiędzy poniedziałkiem i środą wyniosła łącznie 160 pipsów, od czwartku sytuacja zaczęła jednak ulegać zmianie. Cena pokonała wybity opór 1,3070, który ponownie powraca do gry i zmierza w stronę strefy wsparcia 1,2930/40 wyznaczanej na minimach z początku października. Notowania w piątek zamykały się również poniżej konfluencji średnich ruchomych co zwiększa szansę na kontynuację deprecjacji.

Jeżeli wykres dzienny zamknie się poniżej wspomnianego 1,2930/40 to kolejne wsparcia rysują się na 1,2800 oraz 1,2700.

Justin Bennett GBPUSD
GBP/USD D1

EUR/JPY

Na silniejsze spadki w tym tygodniu mogą liczyć również inwestorzy EUR/JPY. Już w zeszłym tygodniu Justin Bennett wspominał o dwóch czynnikach, które muszą się zrealizować, aby zapewnić sukces niedźwiedziego scenariusza. Wspomniane to utrzymanie ceny pod oporem 130,00 oraz wybicie wzrostowego kanału na wykresie H4.

W tym momencie sprzedający będą bronili strefy oporu, a kluczowe wsparcie znajduje się na 127,00, warto jednak uważać również na 128,30, co dokładniej obrazuje wykres dzienny:

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royalktóry posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Justin Bennett EURJPY
EUR/JPY D1

GBP/JPY

W ostatnim czasie Justin Bennett poświęcał sporo uwagi również innej parze z japońskim jenem, a mianowicie GBP/JPY. Zeszły wtorek zamykał się nad oporem spadkowego kanału w okolicach 184,40. Nie był to jednak sygnał zakupowy z powodu utrzymującej się presji podaży, co pokazało nieudane wybicie oporu na 149,30.

Piątkowe osunięcie spycha cenę ponownie poniżej linii trendu otwierając drogę do testu poziomu wsparcia wypadającego na 147,00, w towarzystwie średnich ruchomych. Justin Bennett zakłada jednak najpierw powrót pod opór linii trendu, co pozwoliłoby otworzyć krótką pozycję celującą właśnie we wspomnianą strefę wsparcia.

Justin Bennett GBPJPY
GBP/JPY D1

Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here