Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EURUSD porusza się niepewnie na kluczowym poziomie w obliczu decyzji Fedu odnośnie stóp procentowych jaka będzie miała miejsce w najbliższą środę. Poziom wsparcia zapewnia 1.0515 i działa od czasu 3.500-pipsowego zjazdu na początku 2015-go roku.

Re-test ten pojawia się po nieudanej próbie naruszenia dołka przy 1.0710 jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Mimo, że kupującym udało się doprowadzić w poniedziałek do zamknięcia ponad tym poziomem, nie byli jednak w stanie kontynuować ruchu.

Czwartkowa konferencja ECB była dla byków ostatnim gwoździem do trumny. Po krótkim rajdzie ponad poziom 1.0820, kurs zawrócił i doszło do agresywnej wyprzedaży, co ostatecznie doprowadziło do strat na koniec tygodnia. Krótki rajd powyżej 1.0820 okazał się również domknięciem luki spadkowej o czym wspominałem w analizie.

W nadchodzącym tygodniu kluczowe wsparcie znajduje się trochę poniżej obecnych cen, przy 1.0515. Zamknięcie pod tym poziomem otworzy drogę do 1.0350. Z drugiej strony, ewentualny ruch wzrostowy powinien napotkać na sprzedających blisko poziomu 1.0710.

Miej na uwadze to, że środowa decyzja Fedu może spowodować dużą zmienność dla dolara amerykańskiego. Dlatego też rozsądne może być oczekiwanie aż kurz opadnie przed rozważaniem ewentualnego wejścia w pozycję.

eurusd-support-and-resistance

GBPUSD

Ubiegłotygodniowy szczyt na GBPUSD zbliżył się nieśmiało do dołka jaki uformował się po referendum ws. Brexitu przy 1.2790. Wspominałem o tym obszarze w poprzednim przeglądzie.

Także od ubiegłego tygodnia wygląda na to, że na wykresie 4-godzinnym formuje się klin zwyżkujący. Wsparcie zapewnia tu linia trendu prowadzona od dołka z 25-go października, która sprawdzała się już przy trzech odbiciach.

Mimo, że mógłbyś narysować tę linię trendu od dołka z 7-go października, wolę podejście, które widoczne jest na poniższym wykresie. Zmienność z 7-go października może bowiem sprawić, że dołek u różnych brokerów wypadał w innym miejscu.

Zamknięcie poniżej wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownego testu poziomu 1.2326. Z drugiej strony jeśli dojdzie do wzrostów, opór gdzie znajduje się strefa konfluencji widziany jest trochę powyżej 1.2790.

Biorąc pod uwagę względną siłę funta w stosunku do dolara jaka widoczna jest w ostatnim czasie, granie pozycji krótkich nie jest moją ulubioną opcją.

gbpusd-wedge

AUDUSD

Para walutową AUDUSD zapędziła się w kozi róg. Po przełamaniu 10-miesięcznego poziomu wsparcia jakie miało miejsce 11-go listopada, kupujący w ostatnich trzech tygodniach nieco odrabiali spadki.

Odzyskiwanie, o którym mowa jest przeciwne do wcześniejszego momentum. Jeśli spojrzysz na wykres dzienny, zauważysz jak ostra była wyprzedaż rozpoczęta 9-go listopada w stosunku do akcji cenowej od czas re-testu poziomu 0.7330.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

audusddaily_new2

Sugeruje to, że wybicie z konsolidacji jaka trwa przez kilka ostatnich tygodni nastąpi dołem. Sprawia to, że klin jaki możesz zobaczyć na poniższym wykresie jest niedźwiedzią formacją kontynuacji, a przynajmniej na tę chwilę wszystko na to wskazuje.

Jednakże musimy tu najpierw zobaczyć zamknięcie poniżej wsparcia. Najlepiej gdyby jeszcze raz w pobliżu 0.7420 znaleźli się kupujący, zanim dojdzie do wybicia. Pomogłoby to zweryfikować znaczenie poziomu wsparcia, a tym samym dodać przekonania dla potencjalnych okazji do wejścia w shorty.

audusd-wedge

NZDUSD

Na NZDUSD w ubiegły czwartek pojawił się przyzwoity sygnał sprzedażowy. Pojawił się on po przy re-teście 10-miesięcznej linii trendu, która wcześniej zapewniała wsparcie, a teraz jest oporem.

Mimo, że nie pojawił się niedźwiedzi pin bar, to długi cień świecy sugerował obecność sprzedających w tym obszarze. Wspominałem w jednej z analiz o tej niedźwiedziej formacji, zauważając, że obszar przy 0.7185/90 powinien przyciągnąć oferty.

Rzeczywiście, szczyt piątkowej sesji wypadł na poziome 0.7188. Udało mi się wejść połową pozycji na 0.7182, by rozglądać się za dołożeniem drugiej połowy jeśli para będzie się dalej osłabiać.

Dlaczego wejście miało miejsce tylko połową pozycji?

A to dlatego, że jak wspominałem w analizie, priorytetem jest tu zamknięcie na wykresie 4-godzinnym poniżej wsparcia kanału. Jednakże połączenie niedźwiedziego odrzucenia z czwartku i piątkowy re-test zaoferował szansę na piramidowanie długiego ruchu spadkowego, którego po prostu nie można przegapić.

Obecnie traderzy mogą obserwować osłabienia poniżej wsparcia kanału. Przełamanie poniżej tego poziomu otworzy drogę do wsparcia przy 0.6970, gdzie znajduje się strefa konfluencji.

nzdusd-4-hour-channel

EURCAD

Para walutowa EURCAD odbiła w ubiegłym tygodniu od krytycznego poziomu. Poziom 1.4050 to dołek z grudnia 2015, który pomiędzy rokiem 2014 – 2015 pełnił zarówno rolę wsparcia jak i oporu.

Tydzień zamknął się jednak pod wspomnianym poziomem co sugeruje, że przy ponownym teście może on przyciągnąć sprzedających. Nie ma żadnej gwarancji, że taki re-test się pojawi. Warto jednak zawsze mieć plan na wypadek, gdyby do tego doszło.

Obecnie traderzy mogą poszukiwać okazji sprzedażowych przy powrocie do obszaru oporu blisko 1.4050. Kluczowe wsparcie znajdziemy na poziomie 1.3760, który był linią szyi odwróconej głowy z ramionami jaka rozwinęła się w ubiegłym roku.

eurcad-range-1


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here