Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Przez miniony tydzień para EUR/USD stała się bardziej interesująca. Jeśli zamierzasz handlować na tej parze, preferowane są tu pozycje krótkie chyba, że zamierzasz spekulować przeciw panującej tendencji.

Moje pro-spadkowe nastawienie zostanie zakwestionowane dopiero po zamknięciu ponad oporem klina blisko 1,1340. Jeśli formacja ta zostanie potwierdzona, może zaskoczyć inwestorów jeszcze w tym roku.

Póki co, moje nastawienie pozostaje niedźwiedzie. Najbliższe wsparcie w tym tygodniu wypada na 1,1170, natomiast opór znajdziemy w okolicach 1,1340.

EUR/USD - Justin Bennett - Tygodniowy przegląd - 11-15 marca 2019

GBPUSD

Para GBPUSD walczy o respektowanie kluczowych poziomów. Wydaje się, że dopóki wpływ wywierają wydarzenia związane z Brexitem, kabel będzie trudny do rozgrywania.

Mając na uwadze powyższe, nie oznacza to, że nie można handlować na GBP/USD. Sugeruję jednak, że mogą istnieć bardziej korzystne opcje.

Wsparcie horyzontalne na nadchodzący tydzień wypada przy 1.2930. Jednakże mamy też linię trendu w pobliżu 1,2980, która również może przyciągnąć kilka ofert.

Obszar przy 1,3200 traktuję jako opór. Nie próbowałbym jednak handlować na GBPUSD bez jakiegokolwiek potwierdzenia tych poziomów przez sygnał price action.

GBP/USD - Justin Bennett - Tygodniowy przegląd - 11-15 marca 2019

USDJPY

Notowania pary walutowej USD/JPY poruszają się w formacji klina wzrostowego. W zeszył tygodniu na górnym ograniczeniu tego klina, który spotyka się z horyzontalnym poziomem blisko 112,00 utworzył się sygnał sprzedażowy.

Po sygnale sprzedaży, cena osunęła się do wsparcia klina (okolice 111,00), które wytrzymało napór sprzedających w piątek. Zamknięcie dnia pod tym poziomem otwierałoby drogę do wsparcia na 110,70. Kolejny poziom obrony wypada dopiero w okolicach 108,70.

Z kolei kluczowy opór w tym tygodniu pozostaje w okolicach 112,00. Traderzy mogą też obserwować indeks S&P 500, ponieważ pozytywna korelacja między tymi rynkami może dać jakieś wskazówki, co do dalszego ruchu notowań.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

USD/JPY - Justin Bennett - Tygodniowy przegląd - 11-15 marca 2019

GBPAUD

GBPAUD przetestował w zeszłym tygodniu istotną strefę oporu / górne ograniczenie zakresu przy 1,8720. Z kolei wsparcie tego zakresu znajdziemy przy 1,7280.

Wydaje się, że teraz para walutowa GBPAUD wygląda na gotową do przetestowania wsparcia kanału w pobliżu 1,8300. Właśnie to może stanowić początek znacznie większego ruchu na południe.

Kluczowa jest teraz obserwacja jak para reaguje na wsparcie kanału. Jeśli para zakwestionuje wsparcie przed powrotem do obszaru przy 1,8720, śmiem twierdzić, że zbliża się wybicie dołem.

Zamknięcie dnia pod wsparciem kanału odsłoni kolejny kluczowy obszar przy 1,7740, a być może nawet wsparcie zakresu przy 1,7280. Alternatywnie, zamknięcie dna ponad 1,8720 odsłoniłoby opór kanału.

GBP/AUD - Justin Bennett - Tygodniowy przegląd - 11-15 marca 2019


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto (XAU/USD)

Na złocie w ostatnim czasie pojawiło się kilka sygnałów sprzedażowych, które w rezultacie zaprowadziły notowania do dołka blisko 1281. W piątek miało miejsce odbicie od tego poziomu.

Cena zmierza teraz do oporu na poziomie 1300, który może w tym tygodniu przyciągnąć sprzedających. Jednak potrzeba tu potwierdzenia w postaci niedźwiedziego sygnału price action. W przeciwnym razie może to być zbyt ryzykowne.

Odrzucenie oporu na 1300 ponownie odsłoniłoby wsparcie przy 1280. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1300 otwierałoby drogę do kolejnego kluczowego oporu przy 1320.

XAU/USD - Justin Bennett - Tygodniowy przegląd - 11-15 marca 2019


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here