Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD – byki straciły grunt pod nogami

Chociaż Eurodolar nie zalicza ostatniego tygodnia do udanych, to jeżeli wcześniejsze cztery miesiące są jakimkolwiek wskaźnikiem, wtedy może to być jedynie krótkoterminowa wyprzedaż. Od października zeszłego roku EUR/USD głównie konsoliduje – większość tego czasu para spędziła w przedziale 1,13-1,15.

Nie ma jednak żadnych gwarancji, że wsparcie 1,13 wytrzyma – wystarczy spojrzeć na wyprzedaż z 12 listopada. Należy pamiętać, że eurodolar długo znajdował się w trendzie spadkowym, więc przewaga z pewnością leży po stronie sprzedających.

W tym momencie Justin Bennett sugeruje zachowanie spokoju i czeka na re-test dolnego ograniczeni konsolidacji, co pozwoliłoby na potencjalny ruch w górę o zakresie 200 pipsów.

Opór na 1,1480, wsparcie na 1,1300

GBP/USD – styczniowy rajd właśnie się zakończył?

Po wybiciu nad strefę oporu 25 stycznia, para GBP/USD testowała strefę jako nowe wsparcie na przełomie miesiąca. Kupującym nie udało się jednak utrzymać nowych poziomów i 4 lutego, nastąpił powrót pod zakres. Doprowadziło to ostatecznie do spadku o 180 pipsów i do re-testu 1,2885.

Odbicie korekcyjne powinno nastąpić w tym tygodniu, 13030 może jednak blokować silniejszą aprecjację. Dopiero zamknięcie na wykresie D1 poniżej 1,2885 otworzy drogę do kluczowego wsparcia na 1,2700.

Opór na 1,3030, wsparcie na 1,2855

USD/JPY – dalsza konsolidacja po flash crashu z 3 styczbua

Para walutowa USD/JPY w grudniu zapewniła jedne z ciekawszych okazji handlowych, między innymi dzięki wybitej formacji klina. Ruchy takie jak flash crash obserwowany w styczniu zazwyczaj są dla rynku naturalnym hamulcem – obecnie USD/JPY może poruszać się wolniej przez wiele tygodni.

Jak na razie istotną rolę pełni poziom 110,30/40, który blokuje dalszą aprecjację dolara amerykańskiego. Jego wybicie otworzyłoby drogę do kontynuacji wzrostów w ramach obecnej formacji, Justin Bennett jednak spodziewa się potencjalnej możliwości pokonania wsparcia 109,00 i zejścia w  okolice styczniowych minimów.

Opór na 110,30/40, wsparcie na 109,00

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royalktóry posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EUR/JPY – kolejna para z jenem w konsolidacji

Chociaż eurojen po styczniowym flash crashu JPY nadal konsoliduje, to piątkowe zamknięcie mogło otworzyć drogę do celów spadkowych. Jeżeli dawne wsparcie formacji klina nadal odgrywa ważną rolę, sprzedający powinni je obronić.

Co do poziomów docelowych, Justin Bennett skupia się na 122,60 – zamknięcie pod otworzy drogę do strefy 119,00.

Opór na 124,60/90, wsparcie na 122,60

Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here