Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD osiągnął w piątek kluczowy obszar wsparcia. O znaczeniu strefy między 1,0990 a 1,1020 pisałem w miniony wtorek.

Możesz zobaczyć, że wsparcie kanału wzrostowego znajduje się tuż pod tym obszarem. Nie oznacza to jednak, że Eurodolar odbije się w tym tygodniu.

Nie mamy możliwości uzyskania wiedzy na tema tego,, co zrobi euro lub jakakolwiek waluta i nie ma tu żadnych oznak umocnienia, przynajmniej jeszcze ich nie widać.

Jednakże jakakolwiek bycza akcja cenowa z obszaru między 1,0990 do 1,1020 może zasygnalizować ruch wzrostowy, być może do 1,1070.

Długoterminowy niedźwiedzi trend pozostaje nienaruszony, ale respektuję potencjał odbicia, podczas gdy notowania znajdują się powyżej 1,0990. Alternatywnie, zamknięcie poniżej wsparcia kanału blisko 1,0990 prawdopodobnie spowodowałoby dalsze osunięcia wspólne waluty.

GBPUSD

Konsolidacja na GBPUSD była w ubiegłym tygodniu kontynuowana powyżej 1,2770. W zeszłym tygodniu pisałem o tym ruchu bocznym, zauważając, że aby zakończyć konsolidację, potrzeba wybicia pod 1,2770 lub powyżej 1,2990.

Tak długo, jak funt do dolara znajduje się powyżej 1,2770 na zamknięciach dnia, istnieje szansa, że ​​możemy zobaczyć kolejny ruch do 1,2990. Jednakże brak byczej akcji cenowej wystarczy, abym trzymał się na razie z dala od tej pary.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy weźmie się pod uwagę, jak piątkowa sesja zakończyła się tuż ponad poziomem 1,2770.

Na tę chwilę, wszystko sprowadza się do tego, co stanie się w tym tygodniu przy 1,2770. Bycza akcja cenowa, taka jak pin bar lub outside bar, wskazywałaby na kolejne pchnięcie w górę, a zamknięcie poniżej tego poziomu odsłoniłoby 1,2570.

USDJPY

Notowania pary walutowej USDJPY przetestowały w ubiegłym tygodniu opór klina wzrostowego. Możesz zobaczyć, jak istotne znaczenie opór tego klina, który rozciąga się od czerwcowego minimum miał w trakcie ostatnich kilku tygodni.

Dolne ograniczenie klina odegrało również ważną rolę na przełomie października i listopada. Jednakże USDJPY wysyła sprzeczne sygnały.

Z jednej strony mamy klin, który sygnalizuje wyczerpanie ze strony kupujących. Z drugiej strony, odwrócona formacji głowy i ramion, o której pisałem w zeszłym miesiącu pozostają technicznie nienaruszone.

A zatem, potrzeba będzie zamknięcia sesji ponad oporem blina blisko 109,50 lub pod jego wsparciem przy 108,70, by uwolnić parę z konsolidacji. Ruch wzrostowy celowałby w 110,60, a wybicie dołem odsłoniłoby 106,80.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDUSD

Kupujący na parze walutowej AUDUSD próbowali w zeszłym tygodniu doprowadzić do wybicia w górę, jednak ostatecznie im się to nie udało. Możesz zobaczyć, jak przez kilka dnia para unosiła się tuż pod oporem kanału spadkowego blisko 0,6910/20.

Notowania AUDUSD utrzymywały się również ponad wsparciem horyzontalnym przy 0,6880 na zamknięciach dnia. Zmieniło to jednak zakończenie piątkowej sesji.

Jako, że para znajduje się teraz pod 0,6880, spodziewałbym się, że sprzedający będą bronić tego obszaru jako nowego oporu w tym tygodniu. Kluczowe wsparcie jest teraz wyznaczony w pobliżu 0,6810.

Jeśli jednak zobaczymy, że kurs AUDUSD zamknie się z powrotem powyżej 0,6880 w tym tygodniu, będzie to sygnałem siły, a przy tym ponownie odsłoni szczyt kanału w pobliżu 0,6910.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDUSD

Para walutowa NZDUSD wyglądała tak, jakby chciał się poruszyć w górę po uformowaniu czegoś, co wyglądało na odwróconą formację głowy i ramion. Jednak kupujący nigdy nie potwierdzili tej formacji odwrócenia.

Zwróć uwagę, że para nigdy nie zamknięcie się ponad linią szyi przy o 0,6430. Co więcej, niedźwiedzie objęcie (outside bar) z 4 listopada wskazywało na głębsze cofnięcie, do którego faktycznie doszło.

Jako, że notowania znajdują się obecnie pod 0,6350, oczekiwałbym, że sprzedający będą bronić tego obszaru jako nowego oporu w tym tygodniu. Ruch spadkowy prawdopodobnie trafiłby na presję kupujących w okolicy 0,6280.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem powyżej 0,6350 oznaczałoby umocnienie, a także ponownie otworzyłoby drzwi do obszaru oporu przy 0,6430.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here