Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

EUR/USD złapał w ubiegłym tygodniu trochę oddechu po 629-pipsowym rajdzie od dołka z marca na poziomie 1.0824 do kwietniowego szczytu przy 1.1453. Musielibyśmy cofnąć się do połowy listopada, by znaleźć tygodniowy zakres mniejszy niż 125 pipsów jaki miał miejsce w zeszłym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ciasna konsolidacja rodzi bardzo ważne pytanie, czy kupujący uciekali z rynku po obecnych cenach, a może to tylko ruch korekcyjny przed kolejnym wzrostem?

Tak długo jak wsparcie przy 1.1340 wytrzymuje, idea ponownego testu szczytu z października 2015 roku niedaleko 1.1490 nie może zostać wykluczona

Jeśli o mnie chodzi to nie jestem na razie zainteresowany kupnem tej pary, przynajmniej na obecnym poziomie. Nigdy nie chcę kupować w konsolidacji, a także z poziomu 1.1490, który znajduje się nieco powyżej obecnych cen. Jakiekolwiek wybicie z konsolidacji nie pozostawia zbyt wiele miejsca, by wejście na rynek okazywało się atrakcyjne.

Wydaje się zatem, że potrzeba jeszcze więcej czasu, aby odpowiedzieć na wyżej zadane pytanie; lepiej na razie skupić się na innych parach walutowych, które dają atrakcyjniejszy stosunek ryzyka do zysku.

EURUSD-support-and-resistance-1024x631


GBP/USD

Poniższy wykres GBP/USD mogłeś już widzieć w analizie, którą przeprowadzałem wcześniej, w związku decyzją jaką Bank Anglii podejmie w najbliższy czwartek, a dotyczyć ona będzie między innymi wysokości stóp procentowych.

invest

Nadal słychać pogłoski o Brexicie, a także o tym co mógłby on oznaczać dla funta. Jednakże tak jak w przypadku EUR/USD powyżej, moje oczekiwania ograniczają się do widocznych na poniższym wykresie poziomów wsparcia i oporu.

Innymi słowy, para jest uwięziona w konsolidacji i dopóki jeden z poziomów nie zostanie pokonany w ciągu najbliższych sesji, raczej mało prawdopodobny jest ruch o dużym zakresie.

Jednakże z tych dwóch scenariuszy (hossy lub bessy), wolałbym raczej zobaczyć ten pierwszy. Zadaję sobie oczywiście sprawę, że niedźwiedzi trend trochę się kłóci z tym pomysłem, ale nie jestem za bardzo zainteresowany handlem na przeciążonym rynku. Z pewnością jest to wysoce sporny komentarz, ale nie potrzeba wielu dowodów, aby pokazać, że w może tak się stać w tym przypadku, przynajmniej z perspektywy czysto technicznej.

Na chwilę obecną jestem daleki od kupowania GBP/USD, dopóki niedźwiedzia tendencja się utrzymuje, natomiast zauważam też, iż respektowana jest bycza formacja odwrócenia. Tak jak zawsze, także teraz czas będzie decydującym czynnikiem.GBPUSD-key-levels-1024x660


EUR/GBP

Jeśli masz pozycję długą na parze EUR/GBP lub też myślisz żeby taką pozycję zająć, być może zainteresuje cię poniższy wykres. Para zbliża się do istotnego poziomu oporu kanału spadkowego, rozpoczynającego się od szczytu z 2008 roku.

EURGBP-weekly-descending-channel-1024x470

Za każdym razem kiedy rynek zbliża się do tak istotnego poziomu wolę pozostać z boku, ponieważ to daje mi obiektywną perspektywę na zachowanie ceny.

Jednakże jeśli nalegasz handel, na tej parze w tym tygodniu, obszar w okolicach 0.8065 może zapewnić wsparcie dla osób zainteresowanych kupnem. Poziom ten to szczyt z września 2014 roku, a także dołek roku 2010.

Dołącz do rozwijających się traderów i sprawdź materiały w strefie eLearn!

Piątkowe zamknięcie nastąpiło ponad wymienionym obszarem potwierdzając tezę, że re-test poziomu 0.8156 jest właśnie w toku. Szybkie spojrzenie na wykres tygodniowy pokazuje, że poziom ten odgrywał kluczową rolę w 2010, 2012 i ponownie w roku 2014.

Powyżej 0.8156 byki staną w obliczu największego testu od prawie trzech lat. Jeśli opór kanału zostanie przełamany, może to stworzyć okazję zakupową bez brakującego potencjału zwyżkowego.

Z drugiej strony, niedźwiedzia akcja cenowa w obszarze 0.8180 może dać okazję sprzedażową o wielkim potencjale.

EURGBPDaily_New-1024x640


AUD/NZD

AUD/NZD miał już dwój dobry czas kiedy znalazł się w obszarze oporu przy 1.1300. To jednak dobrze, jeśli tak jak ja masz optymistyczne nastawienie do wobec tego cross z Aussie.

Poniższy wykres dzienny pokazuje różnicę między impulsem wzrostowym, a korektą spadkową.

AUDNZD-corrective-and-impulsive-moves

Nawet stosunek byczych i niedźwiedzich świec jest taki jaki chcemy zobaczyć w tych dwóch fazach. Zauważ, że impuls składa się przede wszystkim z byczych świec, podczas gdy korekta jest mieszanką obu rodzajów świec.

O kanale wzrostowym jaki formuje się na tej parze wspominałem już prawie 2 tygodnie temu. Jak jednak widać na poniższym wykresie, para wciąż musi stracić trochę gruntu przed dokonaniem zakupu w korzystnym miejscu

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Z tego miejsca rzeczy mają się już całkiem prosto. Ruch do wsparcia między 1.0970 i 1.1020 może zaoferować atrakcyjną okazję do wejścia w longi. Ruch zwyżkowy z tego miejsca mógłby wynieść parę od obszaru oporu przy 1.1300/30.

AUDNZD-ascending-channel-1024x525


NZD/JPY

W zeszłym tygodniu na parze NZDJPY doszło do najbardziej znaczącego przełamania jeśli chodzi o pary walutowe w tym roku. Wiem, że to odważne stwierdzenie, ale wspiera je naprawdę wiele czynników technicznych.

W czwartek kurs NZDJPY zamknął się poniżej 7-letniej linii trendu, prowadzonej od dołka z 2009 roku. Przez następne 24-godziny doszło do potwierdzenia niedźwiedziego ruchu poprzez zamknięcie poniżej tego poziomu także na wykresie tygodniowym.

NZDJPY-seven-month-trend-line-1024x473

Jak już wspominałem w zeszłym tygodniu, przełamanie to wygląda podobnie to tego, które miało miejsce podczas globalnego kryzysu finansowego w 2008 roku. Linia trendu może była wtedy trochę bardziej widoczna, ale ogólna akacja cenowa ma bardzo znajomy wygląd.

Dla tych, którzy na tej parze zainteresowani są shortami, sesja piątkowa rozegrała się doskonale. Po rajdzie intraday do szczytu przy 74.20 i przetestowaniu byłego wsparcia jako nowego oporu, doszło do wyprzedaży o około 60-pipsów i uformował się w trakcie tego procesu niedźwiedzi słupek odwrócenia / inside bar.

Ubiegłotygodniowe zamknięcie powinno pomóc niedźwiedziom, które ostatecznie mogą zechcieć przetestować kluczowe wsparcie przy 69.00. Obszar ten przedstawia maksima jakie utworzyły się między rokiem 2009 – 2012. Jest to także 50% zniesienie Fibo ruchu jaki miał miejsce od dołka z 2009 roku do szczytu w roku 2015.

NZDJPY-inside-bar


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here