TMS


dpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Byki na EURUSD zdołały w zeszłym tygodniu pchnąć ceny w górę, ale moim zdaniem bez przekonania.

Kilka razy w ubiegłym tygodniu wskazywałem poziom 1.1720. Możesz zobaczyć, jak poziom ten sprawował się jako opór między 31 maja i 5 czerwca, zanim para zamknęła się ponad tym poziomem 6-go czerwca.

To zamknięci sesji (korzystaj z wykresów, gdzie sesja zamyka się wraz z zamknięciem rynku w Nowym Jorku) była jedynie zaproszeniem dla kupujących, by ponownie przetestowali obszaru przy 1.1830.

Nic dziwnego, że sprzedający ujawnili się, by bronić 1.1830 podczas czwartkowej sesji. Jednak nieco zaskakujące było to, jak szybko w piątek udało im się wymusić ponowny test 1.1720 jako nowego wsparcia.

Piątkowy, względnie agresywny ruch z powrotem do 1.1720 jest tym, co mogłoby zakwestionować mój pogląd, gdybym był byczo nastawiony (ale nie jestem).

Jeśli przejdziesz do wykresu 4-godzinnego, zauważysz, że jest tam krótkoterminowa linia trendu, która rozciąga się od dołka z 30 maja. Z kolei jeśli spróbujesz narysować kanał, szybko przekonasz się, że kupujący mają trudności z powrotem do oporu, który w zeszłym tygodniu był blisko 1.1880.

W tym tygodniu napiszę bardziej szczegółowy post, pod warunkiem, że sprawy kompletnie się nie posypią.

Jak na razie wszystko sprowadza się do wsparcia na 1.1720 i oporu na 1.1830. Zamknięcie sesji poniżej 1.1720 ponownie odsłoniłoby linię trendu, która rozciąga się od dołka z 2017 roku. Alternatywnie, zamknięcie dnia powyżej 1.1830 otworzy drogę do kolejnego kluczowego oporu na na 1.1940.

GBPUSD

Podobnie jak EURUSD, GBPUSD również uwięziony jest w zakresie. W następstwie zamknięcia powyżej 1.3300 z 1-go czerwca, kupujący pojawili się na wsparciu między 4 i 5 czerwca; bez niespodzianek.

Odsłoniło to poziom oporu przy 1.3460, który został przetestowany w czwartek. Poziom ten miałem na swoim wykresie od jakiegoś czasu.

W obecnym tygodniu, zamknięcie powyżej 1.3460 odsłoniłoby następny kluczowy opór na 1.3600. Obszar ten służył jako górna granica zakresu między 9 a 14 maja.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem poniżej 1.3300 sprawiłoby, że ponownie skierowalibyśmy nasz wzrok na tegoroczny dołek przy 1.3204.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD ukończyła podręcznikowy re-rest wsparcia w ubiegłym tygodniu. Po raz pierwszy wspomniałem o tej linii trendu 24-go kwietnia. Nie wiedzieliśmy o tym wtedy, ale zajęłoby to sześć tygodni, by doszło do powtórnego testu tego przełamanego poziomu jako nowego oporu.

Mimo że kurs AUDUSD zanurkował poniżej 0.7580 w piątek, poziom ten wytrzymuje się jako wsparcie na zamknięciach sesji.
Zwróciłem uwagę na poziom 0.7580 w czwartkowym wpisie.

Byłbym jednak zaskoczony, gdyby piątkowe odbicie od 0.7580 stało się czymś więcej niż chwilowym wytchnieniem. Moim zdaniem, powtórny test 0.7670 / 80 w zeszłym tygodniu był istotnym wydarzeniem, które może spowodować, że para AUDUSD będzie się osuwać w nadchodzących tygodniach.

Długi górny knot świecy z minionego tygodnia również wspiera niedźwiedzi pogląd na tę parę. Mając to na względzie, poziom 0.7580 nadal pozostaje nienaruszony jako wsparcie, możemy zatem zobaczyć niewielkie umocnienie w najbliższym czasie.

Potrzebujemy tu zamknięcia sesji poniżej 0.7580, by odsłonięte zostało kolejne kluczowe wsparcie na 0.7410.

Koncepcje zawarte w tym wpisie możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal , który oferuje ponad 125 instrumentów handlowych >>

GBPJPY

Podobnie jak w przypadku AUDUSD powyżej, para GBPJPY również zakończyła podręcznikowy re-test wsparcia, które w zeszłym tygodniu zmieniło się w opór.

We wtorek opublikowałem komentarz na temat tego, w jaki sposób para przetestowała 147.00 jako nowy opór. Jednakże nie widziałem jeszcze okazji do wejścia w pozycję krótką, a zatem postanowiłem poczekać.

Oto co napisałem we wtorek:
Jak możesz zauważyć, istnieje kilka sposobów na interpretację GBPJPY w tej chwili. W obliczu takiej niepewności odkryłem, że najlepszym sposobem działania jest przeczekanie.

Okazało się to właściwym podejściem, biorąc pod uwagę, że para ta wystrzeliła na 160 pipsów w ciągu następnych 48 godzin.

Możesz także pamiętać, że miałem oko na poziom 148.00. Było to wsparcie, które zamieniło się w opór bazujące na dwunastomiesięcznym kanale wzrostowym, o którym mówiliśmy od tygodni.

Oto fragment z wtorku na temat poziomu 148.00:
Może przypominasz sobie moje posty na ten temat, w tym ten z 4 maja, a także prawie każdy tygodniowy przegląd z ostatnich sześciu tygodni. Rynek często będzie ponownie testował poziom wsparcia wsparcia jako nowy opór, zanim kontynuuje spadki.

Jeśli tak się stanie w tym przypadku, sugerowałoby to ruch ponad 147.00, a może nawet do 148.00. Chyba, że obszar przy 147.00 zdoła przyciągnąć wystarczającą presję podaży w ciągu następnych kilku sesji.

Czwartkowa sesja osiągnęła szczyt na poziomie 148.11, po czym zanurkowała nieco ponad 200 pipsów w mniej niż 48 godzin. Na podstawie akcji cenowej z dwóch ostatnich sesji ubiegłego tygodnia powiedziałbym, że sprzedający bronią starego wsparcia jako nowego oporu w regionie przy 148.00.

A teraz na parze walutowej GBPJPY piątkowe zamknięcie miało miejsce tuż poniżej poziomu 147.00. Obszar ten był ważny od października zeszłego roku i może przyciągnąć sprzedających na początku obecnego tygodnia. Pytanie brzmi, czy piątkowe wybicie 147.00 było wystarczająco przekonująca, by utrzymać niedźwiedzie momentum w nienaruszonym stanie?

Kluczowe wsparcie wypada na 144.00. Zobrazowałem ten poziom prawie na każdym wykresie GBPJPY z ostatnich dwóch miesięcy i jak na razie wytrzymuje na zamknięciach sesji.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDCAD

W piątek wspominałem o kanale wzrostowym z wykresu 4-godzinnego na NZDCAD, który może w tym tygodniu dać szansę sprzedażową. Napisałem też, że wybicie dołem było nieuniknione pomimo faktu, że notowania w tym czasie nadal znajdowały się powyżej wsparcia kanału.

Nieudana próba ponownego testowania kanału dniu 5 czerwca była pierwszą oznaką słabości. Kupujący pominęli poziom tylko o kilka pipsów, ale to wciąż sugerowało, że momentum zwolniło.

Drugim znakiem, który ostatecznie doprowadził do piątkowego wybicia dołem, były wielokrotne re-testy wsparcia kanału. Za każdym razem, gdy rynek zaczyna się wspierać na poziomie w ten sposób, zwykle oznacza to, że wybicie jest bliskie.

W obecnym tygodniu spodziewam się ponownego testu obszaru oporu 0.9110 / 20, by przyciągnąć sprzedających. Tak długo, jak wytrzymuje on na zamknięciach z interwału 4-godzinnego, para, NZDCAD jest pozostaje wrażliwa podatna.

Kluczowe wsparcie wypada na 0.9000. Trudno to dostrzec na interwale w 4-godzinnym okresie, ale wystarczy rzut oka na wykres dzienny, a zauważysz, jak istotne znacznie ma ten poziom jest ten poziom od końca 2014 roku.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here