Naga MarketsKurs EUR/USD, GBP/USD, XAU/USD, ETH/USD oraz VET/USD, 10-14 sierpnia 2020W tej cotygodniowej prognozie Forex, Justin Bennett z portalu DailyPriceAction.com pokazuje dokładnie, w jaki sposób handluje i co sądzi o parach walutowych EUR/USD, GBP/USD, XAU/USD, ETH/USD oraz VET/USD do 14 sierpnia 2020 r., pod kątem metodologii price action.


EUR/USD

Kurs euro do dolara (EUR/USD) spędził ubiegły tydzień na konsolidacji pod oporem przy 1,1900. Kupujący muszą pokonać ten obszar, żeby przedłużyć niedawny wzrost.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mówiąc ściślej, byki na euro muszą doprowadzić do zamknięcia dnia powyżej 1,1900, aby odsłonić region 1,2090.

Jak wspomniałem w wideo zamieszczonym na końcu wpisu, najbliższe wsparcie wypada przy 1,1780, ale moim zdaniem poziomy 1,1700 i 1,1600 są bardziej znaczące. Tak naprawdę, kupujący muszą utrzymać poziom 1,1600. Jest to niemal szczyt wieloletniej formacji klina.

Podsumowując, powiedziałbym, że para walutowa EUR/USD potrzebuje trochę czasu, aby ostygnąć po wzroście o 650 pipsów w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jednak dopóki poziom 1,1600 jest nienaruszony jako wsparcie, sprzedający muszą zachować ostrożność, ponieważ krótkoterminowy trend pozostaje zwyżkowy.

GBP/USD

Para walutowa GBP/USD spędziła ostatni tydzień konsolidując pod obszarem oporu przy 1,3160. Z technicznego punktu widzenia stanowi on konfluencję oporu, ponieważ przecina kluczowy poziom horyzontalny i linię trendu z kwietnia 2018 r. Jednakże, nie jest to okazja do sprzedaży, przynajmniej nie dla mnie.

Podczas gdy 1,3160 stanowi znaczącą przeszkodę dla kupujących, krótkoterminowy trend na kablu pozostaje wzrostowy. Co więcej, nie było dużej presji sprzedaży pod 1,3160.

Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada przy 1,2970, a następne w okolicach 1,2800. Alternatywnie zamknięcie sesji powyżej 1,3160 otworzyłoby drogę do obszaru przy 1,3500.

Złoto (XAU/USD)

Złoto (XAU/USD) w dalszym ciągu jest rynkiem typu „kupuj dołek”. Przynajmniej takie było moje podejście od 1 kwietnia.

Wtedy zacząłem skalować się na kilku młodszych spółkach górniczych. Jak dotąd inwestycje te radziły sobie niewiarygodnie dobrze, przynosząc ponad 140 proc.

Jednak ten rajd na złocie jest daleki od zakończenia. Jak pisałem kilka tygodni temu, spodziewam się, że cena złota będzie nadal rosnąć przez następne pięć lat.

Chociaż wydaje się to obecnie naciągane, niewykluczone, że zobaczymy złoto po 5 lub nawet 10 tysięcy dolarów za uncję w ramach obecnej, dziesięcioletniej hossy. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę średni wzrost dwóch ostatnich cyklicznych rynków byka od lat ’70., do roku 2025 złoto osiągnie poziom 8 tysięcy dolarów.

Jednakże, w najbliższym czasie pewna konsolidacja, a nawet cofnięcie na XAU/USD byłoby moim zdaniem zdrowe. Jeśli chodzi o kluczowe wsparcie, obszar w okolicach poziom 2000 dol/oz prawdopodobnie przyciągnie kilku kupujących, natomiast strefa między 1900-1920 to poziom obowiązkowy dla kupujących.

AXI Trader
Wypróbuj najniższe spready.
ZACZNIJ HANDLOWAĆ

ETH/USD

Wygląda na to, że kryptowaluta Ethereum (ETH/USD) jest gotowa do rozpoczęcia następnej odnogi wzrostowej. Zacząłem pisać o ETH 4. czerwca. W tamtym czasie Ethereum nadal handlowane było w zakresie 230 dol.

Wracając do czasów obecnych, ETH/USD wzrosło o 70 proc. i trzeba za nie zapłacić nieco poniżej 400 dol. Jednakże, jak wspomniałem w zeszłym tygodniu, wydaje się, że Ethereum ma na oku obszar 800 dol, a następnie rekordowe maksima w pobliżu 1400 dol. I nie wydaje się, by na tym miało poprzestać.

W najbliższym czasie, zamknięcie dnia powyżej obszaru przy 400 dol. odsłoniłoby poziom 500 dol., a następnie strefa przy 800 dol., która stanowiła istotny czynnik pod koniec 2017 r. i na początku 2018 r.

Zastrzeżenie: utrzymuje pozycję długą w Ethereum w ramach wieloletniego portfela inwestycyjnego.

VET/USD

Kryptowaluta VeChain (VET/USD) cieszyła się ostatnio sporym zainteresowaniem świetnie się bawił. Po raz pierwszy napisałem o VeChain 26. czerwca. Powiedziałem również członkom DPA 11. czerwca, że kupuję kryptowalutę, kiedy nadal handlowana była 0,008 a 0,009. Ta inwestycja wzrosła obecnie o 150 proc.

Jednak tak jak w przypadku Ethereum, nie sądzę, by krypto VeChain zakończyło już wzrost,  i to jeszcze nie przez długi czas. Mówiłem o hossie kryptowalut, która nas czeka, a jeśli śledzisz mnie na Twitterze, wiesz, jak daleko myślę, że może to zajść.

Jeśli chodzi o VET, sobotnie zamknięcie powyżej 0,02 było znaczące. Dopóki ten obszar utrzymuje się jako nowe wsparcie, odsłonięty pozostaje obszar oporu od 0,026 do 0,028. To historyczne maksima VET.

Jest bardzo duża szansa, że jeśli ​​w nadchodzących tygodniach pokonany zostanie poziom 0,028, to ruch wzrostowy będzie paraboliczny i myślę, że tak właśnie będzie.

Zastrzeżenie: Utrzymuje długą pozycję na VeChain w ramach wieloletniego portfela inwestycyjnego.


Więcej od Justina Bennetta:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here