Naga MarketsPrice action na EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, EURGBP oraz GBPCAD, 10 - 14 lutegoMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W zeszły weekend omawiałem znaczenie poniedziałkowego otwarcia na EURUSD.

Z uwagi na to, że rajd z 31 stycznia miał miejsce w piątek i na koniec miesiąca, chciałem zobaczyć, jak sesja otworzy się w poniedziałek przed podjęciem decyzji.

Mówiąc ściślej, stwierdziłem, że luka spadkowa sygnalizowałaby osłabienie. Oświadczenie to dotyczyło zarówno EURUSD, jak i GBPUSD.

Rzeczywiście, zarówno euro, jak i funt otworzyły się luką spadkową w zeszłym tygodniu, co oznaczało osłabienie.

Pisałem też o EURUSD 6 lutego, kiedy para testowała kluczowy poziom 1,0990. Wypatrywaliśmy wybicie pod ten poziom, które celowałoby w 1,0940.

Czwartkowe zamknięcie na 1,0980 potwierdziło wybicie, a piątkowa sesja osiągnęła dołek przy 1,0941, zaledwie jeden pips powyżej poziomu, o którym wspominałem.

Ten poziom wsparcia przy 1,0940 może być istotny na początku obecnego tygodnia. Będę jednak nadal rozglądał się za “shortami”, podczas gdy para na koniec sesji będzie pozostawała pod 1,0990.

Zamknięcie dnia poniżej 1,0940 odsłoniłoby poziom 1,0900.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD doskonale rozegrała się dla nas w zeszłym tygodniu. Pisałem o potencjalnym wybiciu w dół 3 lutego i ponownie 5 lutego.

W środę zająłem pozycję z krótką na poziomie 1,3044. Pozostaję w niej także w nadchodzących tygodniu.

Jak wspomniałem kilka razy w zeszłym tygodniu, pierwsze kluczowe wsparcie po ostatnim wybiciu wypada przy 1,2770. Potrzeba zamknięcia dnia pod tym poziomem, aby odsłonić 1,2570.

Tak długo, jak obszar między 1,2980 a 1,3000 pozostaje nienaruszony jako nowy opór, skłaniam się ku pozycjom krótkim na GBPUSD.

„Zamknięcie dnia” odnosi się do godziny 17:00 czasu EST, gdy używane są wykresy z godzinami zamknięcia w Nowym Jorku. W Polsce jest to godzina 23:00 czasu CET.

Biorąc pod uwagę akcję cenową w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie byłbym zaskoczony widząc ruch spadkowy do 1,2570, a nawet 1,2380 w nachodzących tygodniach.

NZDUSD

O parze walutowej NZDUSD pisałem 7 lutego. W tym poście omówiłem, w jaki sposób zamknięcie dnia poniżej 0,6435 odsłoniłoby w tym tygodniu kolejne kluczowe wsparcie na 0,6320.

Para walutowa NZDUSD zamknęła się w piątek poniżej 0,6435. Oznacza to, że obszar przy 0,6435 prawdopodobnie przyciągnie sprzedających, jeśli zostanie przetestowany jako nowy opór w tym tygodniu.

Oczywiście nie ma żadnych gwarancji, że najpierw dojdzie do re-testu tego poziomu. Biorąc pod uwagę ostatnie osłabienie dolara nowozelandzkiego możliwe, że w tym tygodniu zobaczymy natychmiastową wyprzedaż w kierunku regionu 0,6320.

Niezależnie od tego, nadal będę faworyzować shorty, podczas gdy cena na zamknięciach dnia znajduje się pod 0,6435.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

EURGBP

Para walutowa EURGBP była moim najbardziej kontrowersyjnym pomysłem do tej pory w 2020 r. O potencjalnym dnie pisałem tutaj 31 stycznia. W tym czasie EURGBP handlowany był w pobliżu 0,8390 lub około 100 pipsów poniżej piątkowej ceny zamknięcia.

Następnie omówiłem zamknięcie 3 lutego powyżej kluczowego poziomu 0,8450, co prawdopodobnie posłuży jako wsparcie na przyszłość.

Wreszcie, co nie mniej ważne, 5 lutego napisałem o poziomie 0,8450 służącym jako nowe wsparcie.

Nadal utrzymuję długą pozycję na EURGBP od 31 stycznia, do której dodałem podczas ostatniego środowego spadku poniżej 0,8450.

Jednakże nadal uważam, że zamknięcie dnia powyżej 0,8590 potwierdzi, że dno jest w trakcie tworzenia.

Pamiętaj, aby obejrzeć wideo (na końcu wpisu), w którym wskazuję kanał krótkoterminowy, który może zaoferować szansę na wybicie w tym tygodniu. Kluczowe wsparcie pozostaje przy 0,8450.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

GBPCAD

Para walutowa GBPCAD szczyci się prawdopodobnie najlepiej wyglądającym wykresem w tym tygodniu.

W czwartek omówiłem odpowiednik tej pary z euro (EURCAD), zwracając uwagę, że obszar przy 1,4600/30 prawdopodobnie posłużyłby za nowy opór po ostatnim fałszywym wybiciu. EURCAD osiągnął w piątek maksimum na poziomie 1,4613, po czym doszło do 60-pipsowej przeceny.

Jeśli chodzi o GBPCAD, wzrostowy klin rozszerzający się na poniższym wykresie wskazuje na ruch spadkowy w nadchodzących dniach i tygodniach.

O tej formacji klina pisałem tuż przed weekendem.

Jeśli przeczytasz ten post, dowiesz się, że zamknięcie dnia pod strefą przy 1,7050/90 spowoduje otwarcie drzwi do 1,6830 i być może 1,6600.

Jednak biorąc pod uwagę coś, co może stanowić niższy szczyt w połączeniu z tym rozszerzającym się klinem, moim zdaniem, wybicie w dół wydaje się nieuchronne.

Mam już pozycję krótką na GBPCAD od 1,7224.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here