Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Czy to moment, w którym kupujący na EUR/USD wymuszają odwrócenie, czy też okaże się to kolejnym fałszywym wybiciem?

Prawdopodobnie pytanie to pojawia się w umyśle każdego tradera wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia. Nikt nie wie, dokąd zmierza EUR/USD, ani jakikolwiek rynek.

Ale jedną rzeczą, którą wiemy, jest to, że podwójne / potrójne dno na 1.1110 na razie się utrzymuje. Mimo że kupujący oddali sporo gruntu pod koniec maja, nigdy nie pozwolili, by cena przekroczyła poziom 1,1110.

Para walutowa EURUSD potrzebowała zamknięcia dnia powyżej 1,1260, aby potwierdzić odwrócenie i odsłonić cel na 1,1410.

Dokładnie to się stało w zeszłym tygodniu. Czwartkowe zamknięcie przy 1.1275 potwierdziło odwrócenie w postaci podwójnego / potrójnego dna. Można nawet zobaczyć, gdzie piątkowa sesja przetestowała i utrzymała 1,1260 jako nowe wsparcie.

Chociaż poziom 1,1260 mam oznaczony jako wsparcie, chciałbym zobaczyć, że byki bronią w tym tygodniu regionu przy 1,1300 jako nowego wsparcia. Zauważysz, że 1,1306 to lokalizacja środowych i czwartkowych szczytów z zeszłego tygodnia. Istnieje również kilka minimów od końca 2018 r. i początku 2019 r. w tym obszarze.

Spodziewam się pewnej konsolidacji na początku tego tygodnia, biorąc pod uwagę 150-pipsowy rajd pod koniec zeszłego tygodnia. Jednak tak długo, jak poziom 1,1260 (najlepiej 1.1300) pozostaje nienaruszony jako wsparcie, odsłonięty pozostaje obszar oporu przy 1.1410.

Czy to moment, w którym kupujący na EUR/USD wymuszają odwrócenie, czy też okaże się to kolejnym fałszywym wybiciem?

GBPUSD

GBPUSD w tym tygodniu może dalej się umacniać, co nie byłoby niespodzianką. Wyprzedaż, która rozpoczęła się na początku maja, była niezwykle agresywna. Tak naprawdę, kabel tracił grunt przez 13 dni z rzędu w ubiegłym miesiącu, co samo w sobie jest imponujące.

Dobrze, że uniknęliśmy sprzedawania GBPUSD. Para wróciła z powrotem do kanału spadkowego, a poziom 1,2700 staje się wsparciem.

Jednak kupujący nie mają tu dużo miejsca. Poziom oporu przy 1,2800 może w tym tygodniu wejść do gry.

Wszystko to sprawia, że wciąż nie jestem fanem handlu na GBPUSD. To samo tyczy się Eurodolara. Myślę, że wiele crossów generuje znacznie czystszą akcję cenową i lepiej respektuje kluczowe poziomy niż niektóre z majorsów.

GBPUSD w tym tygodniu może dalej się umacniać, co nie byłoby niespodzianką.

EURNZD

Para walutowa EUR/NZD dość agresywnie odbiła w zeszłym tygodniu od wsparcia przy 1,6930. Jednakże, tak długo, jak poziom 1,7030 sprawdza się w roli oporu, skłaniam się ku spadkom.

Czwartkowy rajd był stosunkowo agresywny i ilustruje wielkość popytu pod strefą przy 1,7030. Sądzę, że albo otrzymamy niedźwiedzi sygnał na poziomie 1,7030, skok w ciągu dnia do poziomu 1,7120 lub zamknięcie sesji pod wsparciem przy 1,6930.

Niezależnie od tego, który scenariusz się rozgrywa, na razie interesują mnie tylko pozycje krótkie na EURNZD.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Para walutowa EUR/NZD dość agresywnie odbiła w zeszłym tygodniu od wsparcia przy 1,6930

GBPCAD

Pisałem o parze GBP/CAD kilka razy od 22 maja, kiedy po raz pierwszy opisałem kanał spadkowy, który rozwinął się od dołka z września 2017 roku.

4 czerwca wspomniałem, że wybicie było nieuchronne. Doszedłem do tego wniosku na podstawie intensywnej akcji cenowej powyżej kluczowego wsparcia.

Rzeczywiście, GBPCAD przełamał wsparcie kanału. Istotny był także poziom 1,6980, który po ponownym teście w roli oporu okazał się dobrym miejscem na wejście w pozycje krótką w ubiegłym tygodniu.

Skłaniam się ku spadkom na GBPCAD tak długo jak obszar przy 1,6980 pozostaje nienaruszony jako nowy opór. Jeśli chodzi o kluczowe wsparcie, to potrójne dno i dołek z 2018 r. na poziomie 1,6600 z pewnością przyciągną kupujących, a zatem w tym miejscu stawiam sobie pierwszy cel.

Pisałem o parze GBP/CAD kilka razy od 22 maja, kiedy po raz pierwszy opisałem kanał spadkowy, który rozwinął się od dołka z września 2017 roku

NZDCAD

Na wykresie tygodniowym NZD/CAD widoczny jest niedźwiedzi pin bar, który uformował się po nieudanej próbie przekroczenia obszaru oporu przy 0,8870 w zeszłym tygodniu, a jego maksima sięgają poziomu 0,8900.

A jeśli chodzi o wykresy intraday, para NZDCAD nakreśliła rosnący kanał, który również wskazuje na potencjał do spadku w tym tygodniu. Jeśli potraktujemy ten kanał jako niedźwiedzią formację flagi, cel mierzony jest całkiem odległy.

Wspomniana formacja flagi oraz pin bar z wykresu tygodniowego stanowią jeden z najlepszych setupów długoterminowych jakie zaobserwowałem w tym roku.

Na wykresie tygodniowym NZD/CAD widoczny jest niedźwiedzi pin bar, który uformował się po nieudanej próbie przekroczenia obszaru oporu przy 0,8870 w zeszłym tygodniu, a jego maksima sięgają poziomu 0,8900.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here