Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Czwartkowe zamknięcie na poziomie 11640 sprawiło, że para prawdopodobnie znalazła się pod dodatkową presją sprzedających. W piątek było tak samo, a wspólna waluta straciła kolejne 38 pipsów do zamknięcia sesji.

W obecnym tygodniu sprzedający będą musieli zmierzyć się ze wsparciem na 1.1530, by pociągnąć dalej wyprzedaż z ubiegłego tygodniu. Potrzeba tu zamknięcia dnia pod 1.1530, by cena mogła poruszać się do kolejnego wsparcia na 1.1300. Poziom ten był celem dla naszych pozycji krótkich z sierpnia.

Jeśli chodzi o opór, obszar poniżej 1.1700 musi wytrzymywać na zamknięciach sesji, by niedźwiedzi scenariusz pozostał w mocy. Jednakże kupującym może być trudno przekroczyć 1.1620, na tym poziomie zatrzymała się piątkowa próba rajdu wzrostowego.

Co nie mniej ważne, sprzedającym udało się nakreślić niedźwiedzie objęcie na wykresie tygodniowym. Choć nie nastąpiło to na szczycie swingu i tak daje mi powód, by wierzyć, że Eurodolar zbliża się do wznowienia trendu spadkowego, który rozpoczął się w kwietniu.

GBPUSD

Na parze GBPUSD doszło w piątek do zamknięcia pod wsparciem przy 1.3050, co wskazuje na jego przełamanie. Należy jednak pamiętać, że obszar ten może sięgać nawet 1.3020.

Wiele zależy teraz od tego jak obszar wsparcia (teraz oporu) będzie się zachowywał w trakcie ponownego testu. Jeśli uda się go utrzymać, istnieje szansa na spadki.

Jeśli chodzi o wsparcie, istnieje dobry powód, by na wykresie utrzymać obszar przy 1.2800/50. Jest to przecięcie dawnego oporu kanału spadkowego i poziomu horyzontalnego, który stał się znaczący pod koniec sierpnia.

Mogliśmy również zobaczyć oferty kupna rozwijające się na 1.2925/55. Jest to lokacja luki z początku września, a także kilku swingów, które wyróżniają ten obszar.

USDJPY

W obecnym tygodniu istotna wydaje się być obserwacja wsparcia na 113.15/40. Możliwe, że w tych okolicach pojawi się napływ presji zakupowej.

Kolejny kluczowy opór znajdziemy na 114.35. Obszar ten powstrzymywał trzy ostatnie próby ustanowienia rajdów wzrostowych od maja zeszłego roku, a zatem spodziewam się zobaczyć tam nieco presji ze strony sprzedających.

Jeśli natomiast dojdzie do zamknięcia dnia powyżej 114.35, odsłonięty zostanie następny kluczowy opór na poziomie 115.30.

Jednakże szukając wejścia, najlepiej poczekać na cofnięcie do wsparcia. Para USDJPY zamknęła piątkową sesję ponad 100 pipsów powyżej dziennej średniej (10 i 20 EMA), więc możliwe, że zobaczymy w tym tygodniu pewne odreagowanie przed kolejnym wzrostem.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Złoto

Złoto porusza się w trendzie spadkowym przez większą część 2018 roku. Poza pierwszymi czterema miesiącami roku, sprzedający mieli kontrolę bez większego oporu ze strony kupujących.

Czwartkowa wyprzedaż miała na celu przywrócenie tendencji spadkowej z 2018 roku po okresie konsolidacji, jednak kupujący szybko wkroczyli na rynek przed weekendem.

Złoto testuje teraz kilka wrześniowych dołków, które obecnie stanowią opór. Nie widać jednak na razie żadnych wskazówek zachęcających do sprzedaży.

Warto poczekać tu cierpliwie na wyraźny sygnał sprzedażowy, chociażby w postaci pin bara. Alternatywnie, jeśli notowania złota zaczną zamykać się powyżej 1193, prawdopodobnie najlepiej będzie pozostać z boku. Taki ruch ponownie odsłoniłby obszar oporu w obrębie 1208.

Na razie jednak opór na 1193 wytrzymuje. Niedźwiedzia akcja cenowa z tego miejsca może skierować rynek do dołka z obecnego roku na 1160. Drugorzędne wsparcie widoczne jest także na 1182.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

S&P500

Indeks S&P 500 zanotował niewiarygodny wzrost od 2009 roku. 6 marca 2009 roku indeks nakreślił dołek na poziomie 666.80, a zaledwie dekadę później znajduje się na poziomie 2916.

W zeszłym tygodniu zwróciłem uwagę na wzrostowy klin widoczny poniżej. Istotą tego komentarza było to, że trend wzrostowy jest nadal w dużej mierze nienaruszony, jednak działania cenowe od lipca wskazują na pewne wyczerpanie ze strony kupujących.

Piątkowe odbicie wskazuje na respektowanie wsparcia wspomnianego kanału. Z kolei zamknięcie dnia pod tym wsparciem może odsłonić znajdujące się niżej poziomy wsparcia horyzontalnego.

Na razie jednak S&P 500 wciąż przebywa w rajdzie wzrostowym. Pozostaje oczekiwać, co stanie się dalej. Wybicie wsparcia klina otwierałoby drogę do płytkiego odbicia w kierunku 2870 lub bardziej znaczącego na 2790 czy 2740.

Oczywiście, przełamanie wsparcie klina nie zasygnalizuje zakończenia dziesięcioletniego trendu, ale byłoby ostrzeżeniem dla tych, którzy rozważają zakup indeksu po tak wysokich cenach.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here