Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

EUR/USD miał trudności z osiągnięciem jakiegokolwiek postępu w zeszłym tygodniu. Ruch notowań ograniczało wsparcie przy 1,1340/50 oraz opór blisko 1,1410.

Jednakże fakt, że euro nie wycofuje się od oporu, jest stosunkowo byczy, przynajmniej na razie. W związku z tym, kupujący muszą doprowadzić do zamknięcia dnia powyżej 1,1410, by w tym tygodniu pchnąć notowania w górę.

Takie wybicie odsłoniłoby obszar przy 1,1560. Alternatywnie, jeśli sprzedający pokonają na zamknięciu sesji poziom 1,1340, możemy zobaczyć spadek kursu EURUSD w kierunku 1,1260.

EURUSD miał trudności z osiągnięciem jakiegokolwiek postępu w zeszłym tygodniu.

GBPUSD

Para walutowa GBP/USD pozostała w zakresie, o którym wspominałem w ubiegłotygodniowej analizie. Kupujący, co prawda próbowali pokonać 1,2750, ale wytrzymał on ich napór.

Jednakże, podobnie jak w przypadku EUR/USD, nie jest przekonanym o tym, że sprzedający zdołają utrzymać opór na dłużej. Nie widać poza tym znaczącego cofnięcia po odbiciu.

Sądzę również, że odbicie od 1,2500 było zbyt agresywne, aby można je było wygasić z jakimkolwiek stopniem pewności. Innymi słowy, myślę, że GBPUSD potrzebuje więcej czasu, by wyjaśnić sytuację.

Zamknięcie dnia powyżej 1,2750 sprawiłoby, że wypatrywalibyśmy możliwości zakupowych dla ruchu w kierunku kolejnego kluczowego oporu na 1,2880, a być może do 1,2980.

Para walutowa GBP/USD pozostała w zakresie, o którym wspominałem w ubiegłotygodniowej analizie

GBPNZD

Kilka razy pisałem o parze walutowej GBP/NZD w kwietniu i maju. Para nakreśliła wzrostowy klin na wykresie dziennym, który zwykle sygnalizuje odwrócenie w kierunku spadków.

Jednakże para zamknęła się powyżej oporu klina 1 maja. Jak jednak zapewne wiesz, nigdy nie kupuję wybić w górę ze wzrostowych formacji Powodem jest to, że często zawodzą.

Wybicie na GBP/NZD z 1 maja nie było wyjątkiem. Para spędziła dziewięć dni ponad szczytem klina, zanim wróciła do zakresu formacji 14 maja.

Następnie miało miejsce przełamanie wsparcia klina (23 maja), które spowodowało stopniowe osłabienie w kierunku 1,9050.

Wraz z ubiegłotygodniowym zamknięcie pod tym obszarem, oczekuję ponownego testu strefy między 1,9050 – 1,9100, który może spotkać się z presją sprzedaży.

Tak długo jak GBPNZD pozostaje poniżej 1,9100, zasięg mojego wzrostu skierowany jest na kolejne kluczowe wsparcie przy 1,8630.

Kilka razy pisałem o parze walutowej GBP/NZD w kwietniu i maju

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

GBPCAD

Para walutowa GBP/CAD bardzo dobrze pracowała dla nas w czerwcu. Nastąpiło bowiem wybicie dołem poziomu 1,6980, a kilka dni po nim re-test zapewniający okazję sprzedażową.

Po ponownym teście pojawiła się agresywna wyprzedaż i od tamtej pory notowania osuwały się do celu przy 1,1660, który został osiągnięty w ubiegłym tygodniu.

W tym tygodniu opór wypada w okolicach 1,6750, a wsparcie wciąż zapewnia obszar przy 1,6600. Tak długo, jak GBPCAD utrzymuje się powyżej 1,6600, para jest podatna na odbicia.

Jednak powtórny test 1,6750 wzbudziłby moje zainteresowanie kolejną krótką pozycją, o ile w jego wyniku dostaniemy potwierdzenie w postaci niedźwiedziego sygnału price action.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1,6600 (najlepiej 1,6580) skłoni mnie do wypatrywania okazji sprzedażowych przy ponownym teście tego obszaru jako nowego oporu. Kluczowe wsparcie poniżej znajdziemy przy 1,6360.

R


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Ropa WTI

Ropa naftowa WTI bardzo dobrze respektuje w tym roku kluczowe poziomy. Możesz zobaczyć, w jaki sposób notowania respektowały te poziomy w pierwszej połowie roku, a także w maju.

Jednak rynek odbił się z wielkim od osiągnięcia obszaru wsparcia przy 50,60/,70. Przyszłość tego odbicia sprowadza się do tego, czy kupujący zdołają utrzymać ceny powyżej poziomu 58,00.

Możesz zobaczyć, gdzie poziom 58,00 służył jako pivot w marcu, a jako wsparcie pod koniec maja br.

Jeśli sprzedający doprowadzą do zamknięcia dnia pod 58,00, możliwe, że zobaczymy ruch notowań ropy WTI w kierunku obszaru przy 55,40. Alternatywnie, zamknięcie seji powyżej 60,30 przedłużyłoby rajd do 63,60.

Ropa naftowa WTI bardzo dobrze respektuje w tym roku kluczowe poziomy. 


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here