Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu wskazywałem poziom 1,1330 jako opór, na którym można się spodziewać reakcji strony podażowej. W trakcie poniedziałkowej sesji szczyt wyznaczony został na poziomie 1,1331, natomiast tydzień zakończył się 114-pipsów niżej, przy 1,1217.

Obecnie niewiele dzieli notowania EUR/USD od wieloletnich dołków. Ponowny test obszaru przy 1.1190 przyciągnie prawdopodobnie kilka ofert, jeśli zostanie przetestowany. Jednak mało prawdopodobne jest, by pojawiło się znaczne momentum z uwagi na niedawne fałszywe wybicie i długoterminowy trend spadkowy.

Kluczowe wsparcie poniżej 1,1190 wypada na linii trendu z listopada 2017 r. w pobliżu 1,1080.

EUR/USD W trakcie poniedziałkowej sesji szczyt wyznaczony został na poziomie 1,1331

GBPUSD

W miniony czwartek na GBP/USD pokonana została tegoroczna linia trendu wzrostowego. W piątek natomiast miał miejsce re-test tej linii, jako nowego oporu, który można było wykorzystać do zajęcia pozycji krótkiej.

Kluczowe wsparcie jest teraz nieco trudniejsze do zidentyfikowania ze ze względu na wzburzoną akcję cenową jaką obserwowaliśmy w drugiej połowie 2018 roku.

Jednakże w tym tygodniu miałbym oko na 1,2920. Jeśli sprzedającym uda się przebić przez ten poziom, zwróciłbym uwagę na wsparcie przy 1,2700, a być może nawet 1,2480, gdzie swój początek ma linia trendu wzrostowego.

W miniony czwartek na GBP/USD pokonana została tegoroczna linia trendu wzrostowego

GBPJPY

Notowania GBP/JPY zamknęły się w czwartek pod wsparciem przy 144,60. Nie było to dużym zaskoczeniem z uwagi na ubiegłotygodniowe wybicie dołem na GBP/USD.

Możesz również zobaczyć jak para zamknęła się z powrotem pod tym poziom na zamknięciu piątkowej sesji. Był to znaczący postęp, ponieważ sygnalizuje, że w tym tygodniu 144,60 pozostaje nienaruszony jako nowy opór.

Dopóki poziom ten utrzymuje się jako opór na zamknięciach sesji, para walutowa GBPJPY jest narażona na spadki. Kolejne kluczowe wsparcie wypada na 141,15. Zwróć uwagę, że poziom ten przyciągał kupujących kupujących od grudnia ubiegłego roku.

Alternatywnie, zamknięcie dnia ponad 144,60 pozostawi nienaruszony zakres z ubiegłego tygodnia.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Notowania GBP/JPY zamknęły się w czwartek pod wsparciem przy 144,60.

GBPAUD

Na parze walutowej GBP/AUD pokonane zostało wsparcie kanału, zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym. Takie rozwój akcji cenowej daje szansę na głębsze osunięcie.

Będę teraz skupiał wzrost na obszarze między 1,8430 – 1,8470. Re-test tej nowej strefy oporu prawdopodobnie przyciągnie presję podaży.

Jeśli sprzedającym uda się kontynuować spychanie ceny na niższe poziomy, kolejne wsparcie widoczne jest dopiero przy 1,7930. Możesz zobaczyć jak poziom ten służył jako swego rodzaju pivot od grudnia 2017 roku.

Istnieje także szansa, że cena wróci do wsparcia wielomiesięcznego zakresu przy 1,7280. Jednakże, może to zając tygodnie lub nawet miesiące.

W tym tygodniu warto spojrzeć w kalendarz makroekonomiczny, w którym na poniedziałek zaplanowano decyzję i oświadczenie o polityce monetarnej Banku Rezerw Australii.
Na parze walutowej GBP/AUD pokonane zostało wsparcie kanału, zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym

Złoto (XAU/USD)

W minionym tygodniu pojawiła się okazja sprzedażowa na złocie, gdzie doszło do wybicia z wzrostowego klina, a następnie re-testu przełamanego wsparcia tej formacji. Notowania dotarły niemal do celu w okolicach wsparcia przy 1280.

Nie ma zbyt wiele przeszkód, które powstrzymywałyby przed testem poziomu 1280. Jeśli cena tam dotrze, poczekamy i zobaczymy, co się wydarzy.

Stronię od ewentualnego kupowana złota, ponieważ wydaje się, że cena zmierza teraz w kierunku poziomu 1260 dolarów. Najpierw jednak sprzedający muszą pokonać wsparcie blisko 1280.

W minionym tygodniu pojawiła się okazja sprzedażowa na złocie, gdzie doszło do wybicia z wzrostowego klina


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here