Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EURUSD bardzo respektuje poziomy techniczne. Dla przykładu, w ubiegłym tygodniu osiągnięty został target na 1.1300 przed odbiciem z powrotem do oporu na 1.1430.

Jak widać na wykresie poniżej, sprzedający odrzucili również poziom 1.1430, jednakże nie jestem do końca przekonany jeśli chodzi o piątkową wyprzedaż z uwagi na byczą akcję cenową jaka rozegrała się w czwartek. Co oczywiście nie oznacza, że przestałem faworyzować stronę podażową.

W mojej opinii, żeby mogło dojść do znacznego osunięcia, potrzeba przełamania wsparcia na 1.1300. Do tego czasu cena pozostanie w konsolidacji między tym wsparciem, a oporem na 1.1800.

Zamknięcie dnia pod 1.1300 otwierałoby drogę do kolejnego kluczowego wsparcia na 1.1130. Alternatywnie, zamknięcie dnia (wykorzystując wykres, gdzie dzień zamyka się wraz z sesją w Nowym Jorku) powyżej 1.1430 w tym tygodniu skieruje naszą uwagę na opór przy 1.1530.

EURUSD - Zamknięcie dnia pod 1.1300 otwierałoby drogę do kolejnego kluczowego wsparcia na 1.1130

GBPUSD

Na parze walutowej GBPUSD byliśmy w czwartek świadkami silnej zwyżki, jednak rynek nadal wygląda dość niedźwiedzio, kiedy spojrzymy na akcję cenową od kwietnia br. Potrzeba jednak zamknięcia ponad ostatnimi maksimami przy 1.3260, by zacząć odwracać trend spadkowy z obecnego roku. Do tego czasu wszelkie zakupy są bardzo spekulacyjne i jak na mój gust zbyt ryzykowne.

Obecnie na zamknięciach dniach wytrzymać musi obszar wsparcia przy 1.2930/40, by dać kupującym szansę na kontynuację wzrostów. Kluczowy opór w tym tygodniu znajduje się na 1.3070, a zamknięcie sesji ponad nim odsłoni dwa szczyty niedawnych swingów blisko 1.3260.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1.2930 unieważniałoby czwartkowy postęp i ponownie odsłoniłoby wsparcia na 1.2800.

GBPUSD - zamknięcie dnia poniżej 1.2930 unieważniałoby czwartkowy postęp i ponownie odsłoniłoby wsparcia na 1.2800

AUDUSD

Kupujący na AUDUSD dokonali w ubiegłym tygodniu przełamania istotnego poziomu jaki stanowiła linia trendu spadkowego biegnąca od tegorocznych maksimów. Takie zachowanie akcji cenowej sygnalizuje przynajmniej tymczasową zmianę trendu na dolarze australijskim.

Jednakże długi knot piątkowej świecy wskazuje na potencjał do korekty na początku obecnego tygodnia. Podejrzewałbym, że cofnięcie w kierunku obszaru wsparcia na 0.7150 przyciągnie presję zakupową.

Tak długo jak obszar przy 0.7150 sprawdza się w roli wsparcia na zamknięciach sesji, przychylam się ku wzrostom na AUDUSD. Kluczowy opór w tym tygodniu wypada na 0.7300. Jego przełamanie odsłoni kolejny kluczowy poziom oporu na 0.7460.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem pod 0.7150 negowałoby byczą perspektywę i ponownie otwierało drogę do dołka blisko 0.7040.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

AUDUSD - Tak długo jak obszar przy 0.7150 sprawdza się w roli wsparcia na zamknięciach sesji, przychylam się ku wzrostom na AUDUSD

NZDUSD

Para walutowa NZDUSD wybiła się w ubiegłym tygodniu z długoterminowego kanału, który rozciąga się od szczytu z czerwca. Poza górnym ograniczeniem kanału, kupującym udało się również pokonać poziom horyzontalny na 0.6600, który w tym tygodniu może posłużyć za wsparcie.

Wszystko zależy teraz od tego jaki rodzaj akcji cenowej rozwinie się w następstwie re-testu poziomu 0.6600, jeśli w ogóle do niego dojdzie. Jednak na chwilę obecna, wydaje się, że NZDUSD zmierzać może w kierunku kolejnego kluczowego oporu na 0.6715, a zamknięcie dnia odsłoni 0.6850.

Należy jednak pamiętać, że para NZDUSD (podobnie jak AUDUSD) pozostaje w trendzie spadkowym, który zaczął się w kwietniu. Dopóki para nie zacznie pokonywać ostatnich szczytów z sierpnia i września, jakiekolwiek zakupy są troche ryzykowne.

To nie znaczy, że nie powinieneś kupować po ubiegłotygodniowym wybiciu, ale sugeruje, że stawki powinny być ograniczone do minimum, dopóki byki na NZDUSD nie udowodnią swojej siły. Przynajmniej ja tak chciałbym podejść do tego rynku.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDUSD - kupującym udało się pokonać poziom horyzontalny na 0.6600

EURJPY

Na parze walutowej EURJPY pojawiły się mieszane sygnały, jednakże dopóki bykom nie uda się doprowadzić do zamknięcia sesji ponad 129.30, istnieje szansa na okazje sprzedażowe w tym tygodniu.

Potrzeba jednak niedźwiedziej akcji cenowej (np. w postaci pin bara), który rozwinąłby się na oporze przy 129.20/30 w tym tygodniu, by potwierdzić wejście w pozycje krótką.

Jeśli sprzedającym uda się wykonać ‘swoją robotę’ możliwe, że zobaczymy powrót do trendu i ruch w kierunku obszaru przy 127.00. Zamknięcie dnia pod tym obszarem odsłoni dno wielomiesięcznego zakresu na 125.00.

Alternatywnie, zamknięcie sesji powyżej 129.30 ponownie odsłoniłoby opór na 130.90. Ponadto negowałoby to na jakiś czas niedźwiedzią koncepcję na transakcje.

Poznaj setupy price action na bezpłatnym webinarze. Zapisz się >>>

EURJPY - zamknięcie sesji powyżej 129.30 ponownie odsłoniłoby opór na 130.90


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here