Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na Eurodolarze wypatrywaliśmy w ubiegłym tygodniu okazji do sprzedaży po re-teście poziomu 1.1430 jako nowego oporu. Taki re-test faktycznie miał miejsce podczas czwartkowej sesji, której maksima wypadały na poziomie 1.1432, a następnie byliśmy świadkami istotnego osunięcia.

Główna para walutowa natrafiła na trochę ofert kupna w piątek przed osiągnięciem naszego celu na 1.1300. To jednak wcale nie oznacza, że kurs nie będzie kontynuował spadków w tym tygodniu.

Tak długo jak 1.1430 wytrzymuje na zamknięciach sesji jako opór, odsłonięty pozostaje obszar przy 1.1300. Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem ponad 1.1430 wstrzymałoby niedźwiedzią perspektywę i ponownie odsłaniało opór na 1.1530.

EURUSD - Tak długo jak 1.1430 wytrzymuje na zamknięciach sesji jako opór, odsłonięty pozostaje obszar przy 1.1300

GBPUSD

Spadki na kablu odsłoniły poziom 1.2800, który miałem na wykresie od kilku miesięcy. Jak widać na poniższym wykresie, para GBPUSD złapał kilka ofert przed weekendem właśnie na tym poziomie. Jak na razie trudno jeszcze powiedzieć czy kupujący wykorzystają to odbicie.

Wiemy natomiast, że funt po raz kolejny nakreślił niższy szczyt i niższy dołek, a z perspektywy wykresu tygodniowego widzimy relatywnie niedźwiedzi trend z wieloma świecami odrzucenia poniżej 1.3300.

Należy jednak mieć na uwadze trwające negocjacje ws. Brexitu, które będą nadal wpływały na zmienność GBP. Jeśli jednak nalegasz na na handel, na tej parze wydaje się, że najbardziej sensownym podejściem może być sprzedaż z oporu.

Spadki na kablu odsłoniły poziom 1.2800

USDJPY

Mój niedźwiedzi pogląd na USDJPY prezentuje przez większą część października. Akcja cenowa z zeszłego tygodnia skłoniła mnie natomiast do otwarcia niewielkiej pozycji krótkiej tuż pod 112.70.

Ostatecznie, po 9 dniach walki ze wsparciem w postaci linii trendu, ta poległa w piątek na zamknięciu. Jako, że jest to linia trendu biegnąca od tegorocznych minimów, piątkowy ruch był moim zdaniem znaczący. Zarzucić można mu tylko, że miał miejsce w piątek, gdzie wolumen bywa niższy.

Dopóki na zamknięciach dnia para walutowa USDJPY utrzymuje się pod obszarem oporu przy 112.00/40, pozostanę w pozycji krótkiej. Po wybiciu z minionego tygodnia odsłonięte zostało wsparcie na 110.90, a tuż pod nim poziom na 109.80. Alternatywnie, zamknięcie z powrotem ponad linią trendu (obecnie 120.20) zanegowałoby niedźwiedzią perspektywę.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Po wybiciu z minionego tygodnia odsłonięte zostało wsparcie na 110.90

NZDJPY

Na parze walutowej NZDJPY potrzebujemy zamknięcia sesji pod 72.35, by mógł realizować się dalszy scenariusz spadkowy. Jeśli notowania zdołają pokonać ten poziom, pojawi się szansa na ponad 300-pipsowy spadek do obszaru przy 69.20.

Zauważ, ze zakres od 72.35 do 75.50 również dzieli nieco ponad 300-pipsów. Nie jest to wcale zbieg okoliczności, rynki bowiem często pokonują tą samą odległość po wybiciu.

Ponadto w okolicach 69.20 znajdują się minima z 2016 roku. Oczywiście, poziom ten może się nieco różnić w zależności od brokera, jednak zapewne wypada gdzieś w pobliżu 69.00/20.

NZDJPY potrzebujemy zamknięcia sesji pod 72.35

Złoto

Po wybiciu kluczowego poziomu 1215 rozglądaliśmy się za re-testem tego obszaru jako nowego wsparcia. Rynek nie dał nam zbyt wiele, ale udało się złapać ofertę w poniedziałek, 15-go października.

Jeśli chodzi o opór, to uważnie obserwowaliśmy obszar przy 1235. Podobnie jak w poziom 1215, tak i 1235 służył jako pivot wcześniej w tym roku i stanowi ponadto dołek z 2017 roku.

Na wykresie poniżej możesz zobaczyć jak w regionie przy 1235 podczas kilku sesji pojawiła się presja podaży. Co więcej w piątek utworzyła się niedźwiedzia świeca odrzucenia, która wskazuje na potencjał do cofnięcia, na początku obecnego tygodnia.

Mimo, że możemy zauważyć krótką przerwę w niedawnej presji zakupowej, nie widzę nic, co mogłoby przekonać mnie, że byki na złocie zakończyły działania. W mojej opinii, okazji zakupowych na złocie można szukać ponad wsparciem przy 1215.

okazji zakupowych na złocie można szukać ponad wsparciem przy 1215


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here