Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Wygląda na to, że Eurodolar powrócił do zakresu między wsparciem na 1.1300, a oporem przy 1.1430. Dodatkowo istnieje niewielka szansa na to, że akcja cenowa od końca października kreśli formację odwróconej głowy i ramion.

Kupujący mają jednak jeszcze sporo pracy do wykonania. Na razie pozostaje to jedynie koncepcja i będę ją monitorował zamiast działać do czasu jak utrzymany zostaje opór na 1.1430.

Oczekuje, że kupujący staną do walki na 1.1300. Należy jednak pamiętać o tym, że jakiekolwiek kupowanie jest tu niezgodne z panującym trendem.

Poniżej poziomu 1.1300 wypada tegoroczny dołek na 1.1215.

Eurodolar powrócił do zakresu między wsparciem na 1.1300, a oporem przy 1.1430

GBPUSD

GBPUSD jest moim zdaniem nadal jedną z mniej zachęcających do handlu par walutowych. Z jednej strony mamy wzrost zmienności spowodowany trwającą retoryką dotyczącą Brexitu. Z drugiej natomiast GBPUSD jest technicznie nieatrakcyjny.

Para porusza się w 560-pipsowym zakresie, jednakże patrząc na serię niższych szczytów w tym miesiącu, nie ma pewności co do tego, czy dalej wytrzymywać będzie wsparcie na 1.2700.

Jeśli udałoby się pokonać wspomniane wyżej wsparcie na zamknięciu dnia, może pojawić się okazja do shorta. Należy przy tym pamiętać o tym, że w najbliższym czasie nie znikną wieści związane z Brexitem.

GBPUSD - Para porusza się w 560-pipsowym zakresie, jednakże patrząc na serię niższych szczytów w tym miesiącu, nie ma pewności co do tego, czy dalej wytrzymywać będzie wsparcie na 1.2700

CADJPY

Para CADJPY przetestowała w ubiegłym tygodniu wsparcie kanału, jak na razie pozytywnie. Jeśli jednak w trakcie kolejnych prób, wsparcie polegnie, może to dać okazję do krótkiej sprzedaży.

Najbliższy cel przy realizacji powyższego scenariusza znajdziemy na na 83.90. Kolejny znajduje się w okolicach 82.30.

Tegoroczny dołek wypada natomiast na 80.50 i to tam może ostatecznie kierować się cena po wybiciu wsparcia kanału.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

CADJPY - Tegoroczny dołek wypada natomiast na 80.50 i to tam może ostatecznie kierować się cena po wybiciu wsparcia kanału.

EURNZD

W tym tygodniu na parze walutowej EURNZD przyglądać się będę obszarowi oporu w pobliżu 1.6830. Cena na zamknięciu poprzedniego tygodnia znajdowała się około 100-pipsów pod nim.

Niedźwiedzia akcja cenowa z okolic 1.6830 może sprawić, że notowania wrócą do spadków i utworzą nowy impuls. Kluczowe wsparcie wypada tu na 1.6570. Zamknięcie sesji pod tym poziomem odsłoniłoby dołek z września 2017 na 1.6150.

Poza tym, poziom 1.6150 jest końcowym targetem dla wzrostowej flagi pochyłej. Blisko 700-pipsów do celu oferuje mnóstwo miejsca do spadków, ale jednocześnie wymaga wiele cierpliwości jeśli masz zamiar trzymać pozycję krótką przez kilka tygodni.

W tym tygodniu na parze walutowej EURNZD przyglądać się będę obszarowi oporu w pobliżu 1.6830.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto

Cena złota porusza się w kanale, jednak nie jest przekonany co do tego czy jest to formacja kontynuacji. Na razie cena zamyka się ponad kluczowym wsparciem horyzontalnym przy 1215 oraz linią kanału. Brakuje natomiast wybicia październikowego szczytu (1243).

Jeśli sprzedający mają przejąć ten rynek, niezbędne jest by pokonali najpierw wsparcie kanału, a to wiążę się z zamknięciem sesji pod 1215.

W tym tygodniu kluczowe wsparcie wypada właśnie na 1215, a opór znajdziemy blisko 1235.

Jeśli sprzedający mają przejąć ten rynek, niezbędne jest by pokonali najpierw wsparcie kanału, a to wiążę się z zamknięciem sesji pod 1215.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here