Naga Markets
dpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W ciągu minionego tygodnia moje nastawienie zmieniło się ze stosunkowo niedźwiedziego do łagodnie byczego na głównej parze walutowej. Po zejściu pod 1.1300 pojawił się spory popyt, który dominował przez większość tygodnia.

Ponadto na wykresie tygodniowym utworzyła się bycza świeca odrzucenia wskazująca na przewagę kupujących. Obecnie stoimy przed krytycznym testem obszaru przy 1.1430, dlatego też należy być niezwykle ostrożnym w przypadku kupowania Eurodolara pod tym poziomem.

Zamknięcie dnia (sesji nowojorskiej) ponad poziomem 1.1430 da szansę na przedłużenie ostatniego rajdu. Takie wybicie odsłoniłoby poziom 1.1530, a być może nawet 1.1620.

Zamknięcie dnia (sesji nowojorskiej) ponad poziomem 1.1430 da szansę na przedłużenie ostatniego rajdu

GBPUSD

Zmienność z minionego tygodnia spowodowała spustoszenie w technicznym krajobrazie dla GBPUSD. W związku z tym usunąłem kilka poziomów prezentowanych w ostatnim komentarzu. Mogą one nadal wywoływać ruchy, ale nie są warte mojej uwagi.

Obszar przy 1.2930 mógłby nadal odgrywać pewną rolę, jednak to 560-pipsowy zakres jest taki sam na każdym radarze. Tak długo, jak para pozostaje powyżej 1.2700 i poniżej 1.3260, rynek pozostaje uwięziony w zakresie.

Chociaż handlowanie w zakresie może być kuszące, para GBPUSD jest wręcz niebezpieczna do rozgrywania w związku z ciągłym przepływem retoryki dotyczącej Brexitu, która zakłóca sytuację.

GBPUSD - Tak długo, jak para pozostaje powyżej 1.2700 i poniżej 1.3260, rynek pozostaje uwięziony w zakresie.

AUDUSD

Prawdopodobnie najlepsza okazja do handlu może pojawić się w tym tygodniu na AUDUSD. Rzut oka na interwał dzienny ukazuje coś, co może być odwróconą formacją głowy i ramion.

Struktura zaczęła się kształtować wraz z wyprzedażą z końca sierpnia. Kupujący następnie przez październik nakreślili głowę formacji.

Wreszcie, co z pewnością nie mniej ważne, piątkowe zamknięcie wydaje się przełamywać linię szyi . Dopóki kupujący zdołają utrzymywać notowania powyżej 0.7300 zamknięciach sesji, para AUDUSD ma duży potencjał wzrostowy.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Pierwszy kluczowy opór wypada na 0.7460. Jest to lokalizacja kilku dziennych dołków i szczytów, które pojawiły się pomiędzy majem i lipcem.

A co z celem mierzonym? Przy 280-pipsowej wysokości tej formacji odwrócenia, cel mierzony znajduje się gdzieś w pobliżu 0.7580.

Ważne jest, aby pamiętać, że nigdy nie ma żadnych gwarancji mówiących o tym, iż cena musi dotrzeć do tego poziomu. Cel taki może jedynie posłużyć jako przewodnik.

Jednak zanim będziemy mogli myśleć o 0.7460 lub 0.7580, para walutowa AUDUSD musi w tym tygodniu utrzymać się ponad 0.7300.

AUDUSD - Pierwszy kluczowy opór wypada na 0.7460.

NZDUSD

Trend spadkowy na NZDUSD, który utrzymywał się od kwietnia, zakończył się nagle 1 listopada. To wtedy byki pokonały opór kanału w pobliżu 0.6570.

Na zamknięciu ubiegłego tygodnia kupującym udało się pokonać opór przy 0.6850, który teraz działa jako wsparcie. Obecny plan jest prosty, szukamy okazji zakupowych przy re-teście 0.6850.

Cena odsunęła się na ponad 100-pipsów od kanału średnich EMA 10/20, co sugeruje, że tym bardziej powinniśmy zobaczyć test 0.6850 przed następnym ruchem wzrostowym.

Tak długo jak notowania utrzymują się ponad nowym wsparciem na zamknięciach dnia, odsłonięty pozostaje kolejny opór na 0.6960.

NZDUSD - Obecny plan jest prosty, szukamy okazji zakupowych przy re-teście 0.6850.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto

Złoto odbiło się od wsparcia przy 1200 USD w ubiegłym tygodniu. Jest to obszar, który wskazałem kilka razy w ostatnich tygodniach.

Strefa ta jest częścią zwyżkującego kanału, który może stanowić niedźwiedzią flagę. Jak na razie nie mamy jednak wystarczających informacji, aby stwierdzić, że jest to niedźwiedzi wzór kontynuacji.

Dopóki sprzedający nie będą w stanie pokonać wsparcia kanału na zamknięciu dnia, rynek ten znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym.

W komentarzu z minionej środy napisałem:
“Zamknięcie dnia poniżej poziomu wsparcia kanału blisko 1200 odsłoniłoby dołek z października na 1180, a następnie tegoroczne minima przy 1160. Alternatywnie, zamknięcie z powrotem powyżej 1215 oznaczałoby, że kupujący nie zakończyli jeszcze formowania tego kanału. Otworzyłoby to również drzwi do oporu na 1235.”

Jak widać, para nigdy nie zamknęła się poniżej poziomu 1200. Zamiast tego kupujący przedłużyli pod koniec tygodnia rajd powyżej 1215. Dopóki złoto pozostanie powyżej tego poziomu, traderzy będą rozsądnie podejrzewać przejście do następnego kluczowego oporu przy 1235.

Złoto odbiło się od wsparcia przy 1200 USD w ubiegłym tygodniu


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here