Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów. W związku z tym portal Comparic.pl postanowił poszerzyć swoją ofertę poradników i analiz dotyczących „akcji cenowej” o artykuły kolejnego cenionego inwestora. Do Marcina Wenusa, Niala Fullera oraz Ala Brooksa, których publikacje regularnie mogą Państwa u nas znaleźć, dołącza obecnie Justin Bennett.


Informacje o autorze

justin-bennett-greyscale3Bennett to pełnoetatowy trader Forex, szkoleniowiec oraz właściciel serwisu Daily Price Action. Jego kariera tradingowa rozpoczęła się w 2007 roku. Przez trzy pierwsze lata łączył handel z pracą zawodową na stanowisku inżynierskim – w 2010 roku po odkryciu zagadnień Price Action zaczął realizować długoterminowe i zadowalające zyski.

Od tego czasu wyszkolił ponad 500 inwestorów detalicznych z 37 różnych krajów na świecie, a ich liczba cały czas wzrasta.

Bennett w swoim tradingu skupia się na podstawowych formacjach Price Action (głównie pin bar, inside oraz outside bar), strategiach zarządzania poziomami wyjścia, dynamicznych wsparciach i oporach oraz podstawowych formacjach analizy klasycznej (głowa z ramionami, podwójny szczyt lub podwójne dno).

Na stronie autora znaleźć można materiały wideo, poradniki oraz analizy, na których publikację portal Comparic.pl otrzymał zgodę. Kiedy przetłumaczy większą ilość treści, wtedy J. Bennett otrzyma własny dział w strategiach (podobnie jak Wenus, Brooks i Fuller) – na razie wszystkie teksty zgromadzone będą pod kategorią Justin Bennet Price Action.

Poniżej prezentujemy jedną z przykładowych analiz.

CAD/JPY poszukuje popytu na wsparciu formacji klina

Po ekstremalnie silnej zmienności pod koniec sierpnia, CAD/JPY cały czas wygląda bardzo słabo spadając pod linię szyi rysującego się od 35 miesięcy setupu głowy z ramionami RGR.

Poziom został przetestowany jako nowy opór w dwóch niezależnych przypadkach. Drugi z nich doprowadził do uformowania niedźwiedziego pin bara, który przynosi zyski z krótkich pozycji – szczególnie tym, którzy wchodzili na 50% jego zniesienia.

invest

Silna wyprzedaż w sierpniu doprowadziła do dosyć długiego okresu konsolidacji. Obecny dołek z 2015 roku na wysokości 87.33 formuje bazę klina, który ilustruje dokładnie brak zdecydowania pomiędzy kupującymi oraz sprzedającymi.

W oczekiwaniu na zamknięcie pod dolnym ograniczeniem klina - CAD/JPY D1
W oczekiwaniu na zamknięcie pod dolnym ograniczeniem klina – CAD/JPY D1

Traderom zapewnia to doskonale widoczny i dobrze zdefiniowany poziom, z którego warto skorzystać w przypadku dalszych osunięć. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu klina, które jest silnie respektowane na interwale dziennym. W momencie gdy cena ostatecznie zamknie się poniżej, wtedy będziemy mogli rozważyć krótkie pozycje.

Po podażowym wybiciu z formacji klina, kluczowe wsparcie rysuje się na 89.00 oraz na 87.33. Jedynie zamknięcie powyżej oporu okolic 93.30 zanegowałoby niedźwiedzią tendencję i zmusiłoby nas do szukania innych scenariuszy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here