Naga MarketsMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


Bennett po raz pierwszy w grudniu zwracał uwagę na GBP/CAD już 07.12, kiedy cena pokonała trzymiesięczną formację byczej flagi. W przeciągu zaledwie czterech dni po zamknięciu nad oporem, pozwoliła zarobić 650 pipsów dochodząc d okolic 2.0970 i rozrysowując jednocześnie wieloletnie szczyty.

Ci inwestorzy, którzy nie załapali się na początkowe wybicie, mogli skorzystać z byczego pin bara na wykresie H4, który pojawił się 10 grudnia i zaoferował kolejną możliwość wejścia w długie pozycje.

GBPCAD D1
GBPCAD D1

Obecnie GBP/CAD konsoliduje tuż pod przed chwilą wspomnianym wieloletnim szczytem 2.0970. W tym momencie ciężko jednak stwierdzić, czy widoczna na wykresie strefa wsparcia wytrzyma – gdyby tak się stało, wtedy moglibyśmy rozważać kolejną popytową flagę w kolejnych dniach i tygodniach sesyjnych.

Rozrysowanie kolejnej flagi oznaczałoby pojawienie się okazji do wchodzenia w długą pozycję na przełomie starego i nowego roku. Aby móc ten scenariusz jednak nadal rozważać konieczny jest kolejny retest wsparcia (potwierdzenie) i następujące po nim zamknięcie nad oporem.

Z drugiej strony, gdyby scenariusz się nie zrealizował, Justin Bennett od razu ma drugą propozycję. Jego zdaniem dopóki cena utrzymuje się nad oporem historycznego kanału (okolice 2.00) inwestorzy powinni bez większych przeszkód rozpatrywać tylko i wyłącznie pozycje długie.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here