Naga MarketsUżywanie tygodniowego interwału, by trzymać się z dala od kłopotów

Świetnym sposobem na wykorzystanie wykresu tygodniowego jest po prostu uniknięcie wejścia w pozycję, która nie jest tak korzystna jak na pierwszy rzut oka mogłaby wyglądać na interwale dziennym.

Poniższy wykres dzienny GBP/USD pokazuje jak inaczej sytuacja potoczyłaby się przy prawidłowym setupie pin bar na kluczowym oporze.

GBPUSD-bearish-pin-bar-1024x745

Niezależnie od tego jak ładnie może wyglądać ten setup, nie trzeba było dużo czasu, by zauważyć, iż niestety on nie wypalił. Zaledwie trzy dni po uformowaniu się tego pin bara GBP/USD wystrzelił poza jego maksimum. Z tego miejsca rozpoczęło się proste posunięcie na północ o zakresie 400-pipsów.

Co więc poszło nie tak? Jak można było uniknąć tej straty?

Odpowiedź znajduje się na wykresie tygodniowym. Zanim jednak do niego przejdziemy należy nadmienić, że powyższy, niedźwiedzi pin bar uformował się w piątek. Mimo, że sam czas uformowania nie jest problemem, gdyż nie będziemy patrzeć na transakcję aż do poniedziałku, to akcja cenowa jaka miała miejsce na interwale tygodniowym była powodem do niepokoju.

GBPUSD-bullish-engulfing-week-1024x746

Zauważ na powyższym wykresie tygodniowym, że ten sam tydzień, w którym uformował się niedźwiedzi pin bar, doprowadził także do utworzenia byczej formacji objęcia. Nie wiem jak ty, ale jest to coś przeciwko czemu nie próbowałbym handlować.

Weź udział w akcji charytatywnej i wylicytuj statuetkę FxCuffs!

Zatem poprzez proste sprawdzenie wykresu tygodniowego przed wejściem na rynek, możesz uniknąć straty płynącej z tego co na wykresie dziennym wydawało się być prawidłowym sygnałem (w tym przypadku pin bar).


Zakończenie

Powyższy przykład to tylko jeden przypadek. Jednakże zdarzenia takie jak te występują co tydzień, dając ci szanse postawić się w lepszej sytuacji na rynku, kiedy już zaczniesz wykorzystywać interwał tygodniowy.

Stawanie się efektywnym traderem to przede wszystkim zbieranie razem wskazówek jakie daje rynek i wykorzystanie ich jako swoją przewagę. Jak miałeś okazję zauważyć, jedna z bardzo ważnych wskazówek może pochodzić z wykresu tygodniowego.

Jeśli obecnie nie zwracasz uwagi na wykres tygodniowy, nie otrzymujesz pełnego obrazu tego, co robi rynek. Ta ograniczona widoczność będzie utrudniać zdolność prawidłowego analizowania setupu, który może cię narazić na bezpośrednią niekorzyść.

W celu przechylania szali zwycięstwa na swoją korzyść, jako trader price action powinieneś korzystać ze wszystkich dostępnych zasobów. Interwał tygodniowy jest ogromnym zasobem, który trzeba wykorzystywać jeśli chcesz odnieść sukces w tym biznesie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here