Naga MarketsDołki i szczyty rynkowe mogą powiedzieć nam naprawdę dużo na temat zależności występujących pomiędzy popytem oraz podażą. Na nieszczęście wielu traderów, wskaźniki techniczne przejęły tak sporą część ich wykresów, że nie są w stanie zauważyć nawet najsilniejszych sygnałów generowanych przez świece i trend.

Sprawdź również: Tygodniowe spojrzenie na rynki Justina Bennetta

Chociaż szczyty i dołki to niezwykle istotna informacja, to nie są wystarczające do prowadzenia zyskownych pozycji. Kiedy jednak do zestawu dodamy jedną prostą linię trendu, otrzymujemy sygnał potencjalnego wzmocnienia lub osłabienia umożlwiający podjęcie decyzji transakcyjnej.

W przypadku pary walutowej EUR/CAD widzimy, że nie była w stanie rozrysować wyższych szczytów (HH) od 20 stycznia do 11 lutego. Zdaniem Justina Bennetta ma to sugerować, że bycza tendencja rozpoczęta w grudniu zeszłego roku zbliża się do końca.

EURCAD-lower-high

Dodatkowo widzimy silnie respektowaną linię trendu ciągnącą się od grudniowych dołków. Jeżeli zadziała jako wsparcie, wtedy EUR/CAD powinno znaleźć na tyle siły, aby rozszerzyć zakres wzrostów powyżej szczyt z 11 lutego na wysokości 1.5915.

Jeżeli euro do dolara kanadyjskie naruszy linię trendu, pierwsze istotne horyzontalne wsparcie rysuje się na wysokości 1.5130. Zamknięcie poniżej otwiera drogę w kierunku dołka 1.4950.

Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu!

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here