Naga MarketsOsłabienie często może wiązać się z ciekawą okazją. Stwierdzenie to jest szczególnie prawdziwe w przypadku rynku walutowego gdzie trendy spadkowe w wielu przypadkach są zdecydowanie silniejsze niż te nacechowane byczo.


Obecny stan brytyjskiego funta jest doskonałym przykładem. Fałszywe wybicie ponad 1.4670 w zeszłym tygodniu w stosunku do dolara amerykańskiego było czerwoną flagą dla kupujących ostrzegającą, że rynek nie jest całkowicie gotowy na otrząśnięcie się z obaw co do Brexitu.

Przerzuciło się to również na inne pary walutowe takie jak GBP/CAD, o której w najnowszej analizie mówi Justin Bennett. O ile przebicie poniżej 1.90 w tym tygodniu wystawia parę krzyżową na silną próbę, to ciekawie prezentuje się również strefa połączonych wsparć 1.8825.

Wspomniany poziom 1.8825 odgrywał istotną rolę zarówno jako wsparcie i opór na przestrzeni marca, pokrywając się z 38.2% zniesienia Fibonacciego – mierzenie od kwietniowych dołków. Oprócz tego w okolicy przebiega linia trendu blokująca silniejsze spadki.

Wszystko to sprawia, że zamknięcie poniżej 1.8825 wywoła kolejną falę osłabienia GBP/CAD w kierunku okrągłego poziomu wsparcia 1.8500. Zanim jednak przejdziemy do omawianych poziomów na wykresie intraday, warto zwrócić uwagę na trochę szerszą perspektywę. Interwał tygodniowy rysuje bowiem potężną formację głowy z ramionami (RGR, której potencjalny zasięg (jeżeli doszłoby do przebicia linii szyi) wyniesie około 2800 pipsów:

GBPCAD W1 -
GBPCAD W1 – kolejne strzałki od góry i od lewej #1 wsparcie, #2 wieloletnie dołki 2011-2013, #3 potencjalny zasięg formacji RGR

Porównaj spready oferowane przez FxPro i otwórz pozycję na GBP/CAD.

GBB/CAD H4 – oryginalny wykres H4 Justina Bennetta został odświeżony, gdyż oryginalna analiza powstała wczoraj późnym wieczorem. Sytuacja nie uległa jednak dużej zmianie i cena nadal walczy ze wsparciem:

GBPCAD H4
GBPCAD H4

Śledź analizy, poradniki i lekcje Justina Bennetta, które specjalnie dla naszych czytelników tłumaczymy na łamach portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here