Naga MarketsGdybyśmy nie patrzyli poza horyzontalne wsparcia oraz opory, można by dojść do wniosku, że NZD/USD przy obecnych poziomach to tylko i wyłącznie longi. Kiwi znalazło kupujących na wysokości 0.6870 i od tego momentu zyskało już 160 pipsów.

Jednak oprócz wyraźnego rajdu w przeciągu ostatnich 48 godzin, para odbiła się od ściany w postaci górnego ograniczenia kanału, rysowanego od dołków z 2016 roku. O formacji, na którą uwagę zwraca Justin Bennett pisaliśmy również w nowym cyklu „majorsy na niedzielę”. Dopóki cena nie zamknie się powyżej, ciężko rozpatrywać silniejsze ruchy popytowe.

Górne ograniczenie kanału już trzeci raz doprowadza do odbicia notowań. Chociaż zdaniem Justina Bennetta do wybicia jest coraz bliżej, to musi ono rzeczywiście nastąpić zanim zaczniemy działać dalej. Radzi, aby handlować w oparciu o to co widzimy na wykresie, a nie o to co chcielibyśmy zobaczyć (co jest jednym z 7 najczęściej popełnianych błędów!)

Obecne warunki pozostawiają nas trochę na rozdrożu i dopiero kolejne kilka sesji pozwoli określić czy nadal kupować Kiwi czy lepiej stanąć z boku i czekać na sygnały sprzedażowe. Inwestorzy rozważający longi powinni wziąć pod uwagę, że cena zbliża się do istotnego oporu 0.7170.

Justin Bennett (poznaj jego strategię) chce zobaczyć więcej zanim uzna, że te powolne wzrosty są czymś więcej niż konsolidacją przed kolejnym ruchem w dół. Potwierdzeniem chęci spadków ma być zamknięcie pod obecnym wsparciem 0.6950:

NZDUSD D1 - reakcja przy górnym ograniczeniu kanału
NZDUSD D1 – reakcja przy górnym ograniczeniu kanału

Do Price Action polecamy wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here