Naga MarketsNZD/JPY w ostatnich miesiącach (od kwietniowych dołków), notował imponujący rajd wzrostowy w zakresie ponad 800 pipsów, docierając do górnego ograniczenia wieloletniej konsolidacji na wysokości 83,80 – poziom wywołał między innymi w styczniu tego roku falę głębokich spadków.


Test wspomnianego oporu pod koniec lipca sprowadził cenę najpierw ponownie do 83,20 (obecny opór), a następnie do strefy wsparcia 82,00, gdzie schodzi się 33SMA, okrągły psychologiczny poziom oraz 23,6% zniesienia Fibonacciego). Wczorajsza sesja formowała nad konfluencją popytowego pin bara, ten jednak jak na razie jest negowany – 3 sierpnia cena znalazła się bowiem poniżej strefy:

NZD/JPY D1 poniżej 82,00

Jeżeli świeca dzienna zamknie się poniżej poziomu, wtedy otworzy to drogę do kolejnego kluczowego wsparcia na 80,65 (poziom odgrywał istotną rolę w grudniu 2016). Patrząc na wykres H1 widzimy, że dwie ostatnie domknięte świece to podażowe pin bar pod 82,00 oraz 23,6% zniesienia Fibo, w związku z czym pojawiły się potencjalnego sygnały do rozgrywania krótkiej pozycji.

Scenariusz podażowy zaburzy powrót i domknięcie dnia ponownie nad 82,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here