Naga MarketsPod koniec zeszłego miesiąca Justin Bennett zwracał uwagę na 4-godzinowy kanał wzrostowy, który formuje się na NZD/CAD od okolic dołków majowych 0.8692. Czekaliśmy na zamknięcie pod wsparciem kanału, które zasygnalizowałoby chęć zmiany kierunku. Wybicie jednak nie miało miejsca, trzymając nas z boku.


Oto jak prezentuje się formacja w tym momencie:

NZD/CAD H4
NZD/CAD H4

Pod koniec września pojawił się nowy zestaw niedźwiedzich sygnałów, w tym podażowy dzienny pin bar, który pojawił się 20 września oraz tygodniowa świeca objęcia bessy, która powinna uformować się w momencie zamknięcia rynków w piątek. Wszystkie te elementy pojawiły się w momencie, kiedy para krzyżowa nieudanie testowała szczyty z 2014 roku na 0.9655.

Jednak podobnie jak w sierpniu, potrzebujemy zamknięcia poniżej wzrostowego kanału intraday, aby potwierdzić odwrócenie kierunku. Fakt, że NZD/CAD zaliczył wzrost o 230 pipsów od ostatniej analizy pozwoli osiągnąć lepszy poziom zysku do ryzyka w przypadku krótkich pozycji. Obecnie do poziomu wsparcia 0.9090 brakuje nam 400 pipsów.

Obecnie inwestorzy powinni czekać na zamknięcie poniżej kanału wzrostowego okolic 0.9530. Niezależnie czy będzie to miało miejsce na wykresie H4, czy D1 – wykres intraday pozwoli jednak na dokonanie dokładniejszego wejścia.

Dalszy ruch w dół napotka po drodze poziom 0.9380, a następnie 0.9090 gdzie przebiega 61.8% zniesienia Fibonacciego (mierzonego od dna kanału 0.8692 do wieloletnich szczytów 0.9734).

NZD/CAD H4 – zamknięcie pod linią trendu otworzy drogę w kierunku 0.9380 (poziom wsparcia zaznaczony strzałką).
NZD/CAD H4 – zamknięcie pod linią trendu otworzy drogę w kierunku 0.9380 (poziom wsparcia zaznaczony strzałką).


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here