Naga MarketsPopularny kabel potwierdza nie tylko, że jest najpopularniejszą parą walutową w ostatnich miesiącach, ale jednocześnie wyraźną dominację niedźwiedzi. Po przełamaniu wsparcia formacji klina 15 grudnia walor dotarł do pierwszego celu na 1.2326. Po krótkim re-teście poziomu 1.2510, para ponownie osiągnęła poziom 20 grudnia.


Jeszcze w zeszłym roku Bennett wspominał, że pokonanie wsparcia 1.2326 otworzy drogę w kierunku październikowych dołków 1.2090. Akcja cenowa z bieżącego tygodnia pokazuje natomiast, że poziom sprawdza się jako opór od strony technicznej.

Jeżeli należysz do osób, które szukają okazji pozwalającej na zagrywanie shortów, to wczorajsza sesja może być podpowiedzią. GBP/USD próbuje formować krótkoterminową bazę na wysokości 1.2200. Zamknięcie poniżej z całą pewnością będzie znakiem, że niedźwiedzie ponownie przeprowadzają atak. Ponowny re-test 1.2326 również będzie szansą na zagrywanie shortów.

Największym wyzwaniem jest znalezienie poziomu cenowego, który zapewni najkorzystniejszy stosunek zysku do ryzyka. Jako, że dołki październikowe 1.2090 znajdują się zaledwie 110 pipsów od wsparcia 1.2200 niezbędna będzie cierpliwość i dyscyplina.

W przypadku braku konkretnego sygnału, Justin Bennett pozostanie raczej z boku i poczeka na kolejne okazje. Pośpiech w przypadku rynków lewarowanych nigdy nie jest dobrym pomysłem – szczególnie, że czkawką cały czas odbija się brak płynności z okresu świątecznego.

GBP/USD D1 - #1 kluczowe techniczne wybicie, #2 opór, #3 tymczasowa baza (wsparcie)
GBP/USD D1 – #1 kluczowe techniczne wybicie, #2 opór, #3 tymczasowa baza (wsparcie)

Oczywiście jeżeli dojdzie do zamknięcia dziennego nad 1.2326 podażowy setup zostanie zanegowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here